Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Monika Blandyna Lewkowicz  
dodane: 04-05-2018 10:17   |   wyświetleń: 719

"Stres jest zawsze, ale będzie dobrze" - ruszyły matury 2018

Ruszyły matury 2018 - na początek język polski. Sprawdziliśmy, jak czuli się licealiści przed egzaminem.
fot. Michał Abramek 
Ruszyły matury 2018. O godzinie 9.00 rozpoczął się pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Poziom rozszerzony młodzież będzie zdawać jeszcze dzisiaj o godzinie 14.00.

– Nastawienie jest dosyć pozytywne. Próbujemy do tego podejść na spokojnie, bo żaden stres już i tak nic nie zmieni – mówi jedna z uczennic V LO w Lublinie.
– Stres jest zawsze, ale myślę, że to nas zmobilizuje. Trochę do nas nie dociera, że to już matura – dodaje inny licealista.

W województwie lubelskim do egzaminu dojrzałości przystąpi ponad 22 tys. osób. W przyszłym tygodniu maturzystów czekają zmagania z matematyką, językiem angielskim, biologią oraz wiedzą o społeczeństwie. Równolegle do części pisemnej będą odbywały się egzaminy ustne - ich harmonogram szkoły ustalają same.

 – Z tego, co wiem wszyscy obawiamy się matematyki. Jak zdamy to świętujemy, jak nie zdamy to będzie różnie. Ale wierzę, że będzie dobrze, bo naprawdę uczyliśmy się – podsumowuje jedna z maturzystek.

Tegoroczne egzaminy maturalne potrwają do 25 maja. Jednak dla osób, które z różnych ważnych powodów nie będą mogły do nich przystąpić, przewidziano dodatkowy termin w czerwcu.
Wyniki matur będą znane 3 lipca. W ubiegłym roku maturę w Lubelskiem zdało 78 procent spośród ponad 16 tysięcy osób, które do niej przystąpiły.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)