Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Monika Blandyna Lewkowicz  
dodane: 04-05-2018 10:17   |   wyświetleń: 341

"Stres jest zawsze, ale będzie dobrze" - ruszyły matury 2018

Ruszyły matury 2018 - na początek język polski. Sprawdziliśmy, jak czuli się licealiści przed egzaminem.
foto. Michał Abramek 
Ruszyły matury 2018. O godzinie 9.00 rozpoczął się pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Poziom rozszerzony młodzież będzie zdawać jeszcze dzisiaj o godzinie 14.00.

– Nastawienie jest dosyć pozytywne. Próbujemy do tego podejść na spokojnie, bo żaden stres już i tak nic nie zmieni – mówi jedna z uczennic V LO w Lublinie.
– Stres jest zawsze, ale myślę, że to nas zmobilizuje. Trochę do nas nie dociera, że to już matura – dodaje inny licealista.

W województwie lubelskim do egzaminu dojrzałości przystąpi ponad 22 tys. osób. W przyszłym tygodniu maturzystów czekają zmagania z matematyką, językiem angielskim, biologią oraz wiedzą o społeczeństwie. Równolegle do części pisemnej będą odbywały się egzaminy ustne - ich harmonogram szkoły ustalają same.

 – Z tego, co wiem wszyscy obawiamy się matematyki. Jak zdamy to świętujemy, jak nie zdamy to będzie różnie. Ale wierzę, że będzie dobrze, bo naprawdę uczyliśmy się – podsumowuje jedna z maturzystek.

Tegoroczne egzaminy maturalne potrwają do 25 maja. Jednak dla osób, które z różnych ważnych powodów nie będą mogły do nich przystąpić, przewidziano dodatkowy termin w czerwcu.
Wyniki matur będą znane 3 lipca. W ubiegłym roku maturę w Lubelskiem zdało 78 procent spośród ponad 16 tysięcy osób, które do niej przystąpiły.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Cześć, jestem Ubrzeg!
Cześć, jestem Ubrzeg! Dawno temu miałem wypadek. Od tamtej pory moje nóżki nie do końca działają tak jak powinny. Może na świecie jest ktoś kto pokocha mnie pomimo mojej niepełnosprawności?
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na ...
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na Placu Teatralnym przy CSK W tym roku po raz pierwszy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zorganizował własne koncerty.
Kurtki z granicy
Kurtki z granicy Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".
Rowerowe disco
Rowerowe disco Rowerzyści i rowerzystki przejadą przez miasto w rytmie disco.

Napisz do mnie

kontakt

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Czeka na nowego Pana

Cześć, jestem Ubrzeg!

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl