Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Cezary Potapczuk  
dodane: 13-04-2018 15:19   |   wyświetleń: 1579

Stanowisko właściciela targowiska przy ul. Ruskiej [WIDEO] - aktualizacja

Handlarze z pomocą administratora chcą jak najszybciej rozpocząć handlowanie. Liczą na wsparcie władz samorządowych i właściciela działki, na której funkcjonowało ich targowisko.
Stanowisko właściciela targowiska przy ul. Ruskiej [WIDEO] - aktualizacjafot. Cezary Potapczuk 


Handlarze z pomocą  administratora chcą jak najszybciej rozpocząć handlowanie. Liczą na wsparcie władz samorządowych i właściciela działki, na której funkcjonowało ich targowisko.

Trudno zliczyć kontenery wypełnione tym, co pozostało z wielkiego pożaru. Wiadomo natomiast, że koszt utylizacji tych odpadów przekroczył już 40 tys. Zapłaci za to administrator, Andrzej Ziętek.

-W ten sposób pomaga kupcom.  Jednocześnie liczy na gest właściciela. Chodzi o to by spółka Lubelskie Dworce zmniejszyła na jakiś czas opłaty targowe, a może nawet je zawiesiła, na miesiąc, dwa. W ten sposób kupcy mogli by cokolwiek zarobić. Bo o zrekompensowaniu strat nie ma co marzyć - mówi administrator.


foto. Michał Abramek

-Na razie zależy nam na jak najszybszym „uruchomieniu” targowiska – dodaje Ziętek.  Jeśli wszystko dobrze pójdzie handel ruszy w przyszłym tygodniu. Planujemy zakup jednolitych namiotów i parasoli pod, którymi staną tymczasowe stragany – podkreśla dyrektor zarządzający w firmie  Euro Consult prowadzącej targowisko.

Okoliczności pożaru, w tym jego  przyczyny badają policjanci i prokurator. Na tym etapie postępowania nie wykluczają, żadnej wersji. Zdaniem samych handlarzy najbardziej prawdopodobnym jest podpalenie. Za tym co się stało miała by stać „konkurencja”.


AKTUALIZACJA

Jak poinformował nas Andrzej Ziętek z Euro Consaltu, w trakcie dzisiejszego spotkania administratora i właściciela targowiska udało się osiągnąć porozumienie. Wydaje się jednak, że będzie ono trudne do zrealizowania. Właściciel terenu na którym znajduje się targowisko zgodził się na obniżenie czynszu dla najemców, ale postawi swoje warunki. Domaga się aby z placu zniknęły wszystkie konstrukcje, które ocalały z pożaru, to raz, a dwa nowe obiekty, które miały by się pojawić, muszą być postawione  zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

-Przedstawię stanowisko właściciela najemcom i oni zdecydują. Na to czego wymaga właściciel potrzeba czasu, a kupcy muszą handlować – mówi Andrzej Ziętek.

Nie wykluczone więc, że zamiast zabudowy stałej na placu przy Ruskiej pojawią się namioty i parasole.


Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)