Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Cezary Potapczuk  
dodane: dziś / 15:19   |   wyświetleń: 1493

Stanowisko właściciela targowiska przy ul. Ruskiej [WIDEO] - aktualizacja

Handlarze z pomocą administratora chcą jak najszybciej rozpocząć handlowanie. Liczą na wsparcie władz samorządowych i właściciela działki, na której funkcjonowało ich targowisko.
Stanowisko właściciela targowiska przy ul. Ruskiej [WIDEO] - aktualizacjafot. Cezary Potapczuk 


Handlarze z pomocą  administratora chcą jak najszybciej rozpocząć handlowanie. Liczą na wsparcie władz samorządowych i właściciela działki, na której funkcjonowało ich targowisko.

Trudno zliczyć kontenery wypełnione tym, co pozostało z wielkiego pożaru. Wiadomo natomiast, że koszt utylizacji tych odpadów przekroczył już 40 tys. Zapłaci za to administrator, Andrzej Ziętek.

-W ten sposób pomaga kupcom.  Jednocześnie liczy na gest właściciela. Chodzi o to by spółka Lubelskie Dworce zmniejszyła na jakiś czas opłaty targowe, a może nawet je zawiesiła, na miesiąc, dwa. W ten sposób kupcy mogli by cokolwiek zarobić. Bo o zrekompensowaniu strat nie ma co marzyć - mówi administrator.


foto. Michał Abramek

-Na razie zależy nam na jak najszybszym „uruchomieniu” targowiska – dodaje Ziętek.  Jeśli wszystko dobrze pójdzie handel ruszy w przyszłym tygodniu. Planujemy zakup jednolitych namiotów i parasoli pod, którymi staną tymczasowe stragany – podkreśla dyrektor zarządzający w firmie  Euro Consult prowadzącej targowisko.

Okoliczności pożaru, w tym jego  przyczyny badają policjanci i prokurator. Na tym etapie postępowania nie wykluczają, żadnej wersji. Zdaniem samych handlarzy najbardziej prawdopodobnym jest podpalenie. Za tym co się stało miała by stać „konkurencja”.


AKTUALIZACJA

Jak poinformował nas Andrzej Ziętek z Euro Consaltu, w trakcie dzisiejszego spotkania administratora i właściciela targowiska udało się osiągnąć porozumienie. Wydaje się jednak, że będzie ono trudne do zrealizowania. Właściciel terenu na którym znajduje się targowisko zgodził się na obniżenie czynszu dla najemców, ale postawi swoje warunki. Domaga się aby z placu zniknęły wszystkie konstrukcje, które ocalały z pożaru, to raz, a dwa nowe obiekty, które miały by się pojawić, muszą być postawione  zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

-Przedstawię stanowisko właściciela najemcom i oni zdecydują. Na to czego wymaga właściciel potrzeba czasu, a kupcy muszą handlować – mówi Andrzej Ziętek.

Nie wykluczone więc, że zamiast zabudowy stałej na placu przy Ruskiej pojawią się namioty i parasole.


Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)