Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Aleksandra Drozdowska  
dodane: 23-02-2018 18:59   |   wyświetleń: 3251

Spór o Górki

Na wczorajszej sesji rady miasta rozgorzała burzliwa dyskusja z udziałem radnych oraz mieszkańców Lublina, zaniepokojonych o przyszłość Górek Czechowskich.
Spór o Górkifot. Mateusz Paśkucki 

Tereny Górek Czechowskich należały przed laty do wojska, które proponowało miastu wykup tej nieruchomości. Grunty o powierzchni 105 hektarów wykupiła jednak lubelska spółka deweloperska TBV. Koncepcja firmy zakłada zabudowanie wieżowcami około 40% terenów, resztę ma przeznaczyć pod kompleks parkowy. Mieszkańcy osiedla Czechów obawiają się, że Lublin straci swoje naturalne "zielone płuca", co niepokoi szczególnie przy obecnych problemach związanych ze smogiem. Przedstawiciele TBV nie wyrazili swojego stanowiska w tej kwestii na wczorajszej radzie miasta.

Pierwsza petycja w sprawie Górek wpłynęła do Urzędu Miasta dwa lata temu z inicjatywy lublinian. Z uwagi na walory przyrodnicze i ekologiczne tych terenów mieszkańcy apelowali do odpowiedzialnych jednostek o pozostawienie obszaru w jak najmniej zmienionej formie. Obszar leży w bezpośrednim sąsiedztwie osiedli, zamieszkałych przez ponad 80 tys. mieszkańców - z jego uroków korzystają jednak wszyscy lublinianie. Jako jeden z ostatnich naturalnych terenów zielonych Lublina Górki Czechowskie stanowią płuca miasta.

O drugiej, kontrowersyjnej petycji oraz o opiniach mieszkańców i polityków w sprawie Górek Czechowskich na załączonym materiale video.  

Video

Komentowane

W co gra kurier lubelski? (2018-02-25 18:27) 41 23   |   zgłoś do usunięcia
Jak mieszkanka pobliskiego bloku zastanawiam się w co gra kurier lubelski i za kim oni są... Albo, żeby było jaśniej - ile zapłacił im wiadomy deweloper, żeby pisali po jego myśli? Za kim oni w końcu są? Powinni być ze swoimi czytelnikami, z ludźmi, po stronie prawdy i dobrze rozumianego dobra wspólnego - a są? NIE! Robia tak jak im deweloper każe - bo im płaci i wymaga... Żałosne. Nigdy już nie kupię tej szmiry i nie będę ich czytała...
Tak jak czasami DZW (2018-02-25 18:29) 39 25   |   zgłoś do usunięcia
Tak jak czasami dziennik wschodni - tak piszą jak im płacą. Ale taki świat i media - każdy chce zarabiać i żyć!
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.
Prezent dla taty
Prezent dla taty Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a pomysłu na prezent brak? Przedstawiamy garść naszych inspiracji.
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce ...
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej Komunikowanie, kontestowanie, mobilizowanie - czyli jak wyjaśnić fenomen muzyki politycznej w relacji władza-obywatele ? jest przedmiotem konferencji naukowej UMCS.
Była szefowa COZL bez zarzutów
Była szefowa COZL bez zarzutów Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbiety Starosławskiej. Sprawa dotyczy oświadczeń składanych przez nią w związku z przetargami ogłaszanymi przez szpital. Decyzję prokuratury Zarząd Województwa zaskarżył do sądu.
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć ...
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć w Lublinie? To już dziś! Rusza wielkie, jak nie największe święto wszystkich fanów piłki nożnej. Startują Mistrzostwa Świata w Rosji. Oficjalna ceremonia otwarcia zaczyna się już o godz. 16:30.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl