Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

 
dodane: 23-02-2018 18:59   |   wyświetleń: 3761

Spór o Górki

Na wczorajszej sesji rady miasta rozgorzała burzliwa dyskusja z udziałem radnych oraz mieszkańców Lublina, zaniepokojonych o przyszłość Górek Czechowskich.
Spór o Górkifot. Mateusz Paśkucki 

Tereny Górek Czechowskich należały przed laty do wojska, które proponowało miastu wykup tej nieruchomości. Grunty o powierzchni 105 hektarów wykupiła jednak lubelska spółka deweloperska TBV. Koncepcja firmy zakłada zabudowanie wieżowcami około 40% terenów, resztę ma przeznaczyć pod kompleks parkowy. Mieszkańcy osiedla Czechów obawiają się, że Lublin straci swoje naturalne "zielone płuca", co niepokoi szczególnie przy obecnych problemach związanych ze smogiem. Przedstawiciele TBV nie wyrazili swojego stanowiska w tej kwestii na wczorajszej radzie miasta.

Pierwsza petycja w sprawie Górek wpłynęła do Urzędu Miasta dwa lata temu z inicjatywy lublinian. Z uwagi na walory przyrodnicze i ekologiczne tych terenów mieszkańcy apelowali do odpowiedzialnych jednostek o pozostawienie obszaru w jak najmniej zmienionej formie. Obszar leży w bezpośrednim sąsiedztwie osiedli, zamieszkałych przez ponad 80 tys. mieszkańców - z jego uroków korzystają jednak wszyscy lublinianie. Jako jeden z ostatnich naturalnych terenów zielonych Lublina Górki Czechowskie stanowią płuca miasta.

O drugiej, kontrowersyjnej petycji oraz o opiniach mieszkańców i polityków w sprawie Górek Czechowskich na załączonym materiale video.  

Video

Komentowane

W co gra kurier lubelski? (2018-02-25 18:27) 99 89   |   zgłoś do usunięcia
Jak mieszkanka pobliskiego bloku zastanawiam się w co gra kurier lubelski i za kim oni są... Albo, żeby było jaśniej - ile zapłacił im wiadomy deweloper, żeby pisali po jego myśli? Za kim oni w końcu są? Powinni być ze swoimi czytelnikami, z ludźmi, po stronie prawdy i dobrze rozumianego dobra wspólnego - a są? NIE! Robia tak jak im deweloper każe - bo im płaci i wymaga... Żałosne. Nigdy już nie kupię tej szmiry i nie będę ich czytała...
Tak jak czasami DZW (2018-02-25 18:29) 109 96   |   zgłoś do usunięcia
Tak jak czasami dziennik wschodni - tak piszą jak im płacą. Ale taki świat i media - każdy chce zarabiać i żyć!
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)