Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

 
dodane: 14-04-2018 16:05   |   wyświetleń: 987

Skuterem po mieście - już od 50 groszy za minutę

W niedzielę rusza w Lublinie wypożyczalnia elektrycznych skuterów. Dowiedz się, na jakich zasadach można wypożyczyć pojazd.
Skuterem po mieście - już od 50 groszy za minutęfot. blinkee.city 
Blinkee.city to firma założona przez 3 przyjaciół – jak sami siebie określają – pasjonatów nowych technologii i jednośladów. Elektryczne skutery można wypożyczać już w 11 miastach w Polsce – m. in. w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Kołobrzegu. Firma prężnie się rozwija i zakłada stacje w kolejnych lokalizacjach, nawet poza granicami Polski (Budapeszt, Walencja). Teraz przyszedł czas na Lublin. Do dyspozycji będziemy mieć 15 pojazdów, ale możliwe, że ta liczba z czasem wzrośnie.

Jak to działa?
Skutery będzie można wypożyczać od niedzieli. Aby cieszyć się jazdą jednośladem należy pobrać na telefon specjalną aplikacje blinkee.city. Za jej pomocą znajdujemy dostępny skuter i odblokowujemy go. W schowku znajdziemy nakładkę higieniczną i kask. Po przybyciu do celu należy zakończyć użytkowanie pojazdu w aplikacji, a kask odłożyć na miejsce. Proste, prawda?

Za ile?
Koszt wypożyczenia skutera to 59 groszy za minutę. Cena jest atrakcyjniejsza dla studentów i seniorów, którzy zapłacą 50 groszy. Jest to promocja z okazji rozpoczęcia sezonu – standardowo stawki wynoszą 69 i 60 groszy. Za cały dzień jazdy zapłacimy maksymalnie 69 zł. Po 100 minutach licznik przestaje bić i dalszy czas jazdy jest darmowy.

Dodatkowe koszty?
Wszystkie pojazdy posiadają ubezpieczenie OC. Nie obejmuje ono jednak szkód spowodowanych przez klientów umyślnie. Trzeba się będzie liczyć z kosztami, także w przypadku nieprawidłowego skorzystania z pojazdu. I tak na przykład opłata za zgubienie kasku wyniesie 300 zł, a za zaparkowanie w niedozwolonym miejscu 100 zł.

Kto może skorzystać?
Elektryczny skuter może być ciekawą alternatywą dla samochodu czy roweru. Ten sposób podróżowania jest przyjazny dla środowiska, skraca czas podróży i pozwala ominąć korki. Nie każdy będzie miał jednak możliwość skorzystania z wypożyczalni. Skuterem blinkee.city mogą się poruszać osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają prawo jazdy kategorii AM lub wyższej. Urodzonym przed rokiem 1995 wystarczy dowód osobisty.

Więcej szczegółów znaleźć można w regulaminie na stronie internetowej blinkee.city. Oficjalne otwarcie wypożyczalni elektrycznych skuterów w Lublinie nastąpi w niedzielę 15.04 o godzinie 13.00 na Placu Teatralnym.

Komentowane

Radut (2018-04-16 21:30) 45 54   |   zgłoś do usunięcia
Drożyzna jak cholera.
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)