Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Redakcja  / UM Lublin
dodane: 06-02-2017 11:55   |   wyświetleń: 467

Skonsultowali zasady budżetu obywatelskiego

15 wniosków pisemnych wpłynęło do magistratu w ramach konsultacji społecznych budżetu obywatelskiego. Pod głosowanie poddano 4 propozycje zmian.
Skonsultowali zasady budżetu obywatelskiegofot. UM Lublin 
W połowie stycznia odbyło się spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a do końca miesiąca można było zgłaszać swoje uwagi.

-Dyskusja nad regulaminem Budżetu Obywatelskiego jest niezwykle istotna. Wszyscy po trzech latach funkcjonowania tego narzędzia w Lublinie mamy sporo doświadczeń. Cieszę się, że mieszkańcy chętnie uczestniczyli w tych konsultacjach i zgłosili swoje uwagi do proponowanych zmian. Zapewniam, że zapoznamy się ze wszystkimi opiniami, wnikliwie je przeanalizujemy i postaramy się wypracować najlepsze dla mieszkańców miasta rozwiązania – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W trakcie konsultacji, pod dyskusję zostały poddane cztery propozycje zmian, opracowane na podstawie uwag jakie trafiły do Urzędu Miasta Lublin od mieszkańców i mieszkanek. Były to:
- nowe progi projektów: małych 25 000 zł - 300 000 zł i dużych: 300 001 zł do 800 000 zł.
- nowy podział kwoty 15 mln zł - na małe projekty 9 000 000 zł, na duże 6 000 000 zł.
- zagwarantowanie kwoty 150 000 zł dla każdej z dzielnic, na jeden, poddany pod głosowanie projekt.
- głosowanie odbywa się w systemie elektronicznym oraz papierowym z tym, że w systemie papierowym jedna osoba oddaje jeden głos, tylko za siebie.

Nowy regulamin BO zostanie ogłoszony po przeanalizowaniu wszystkich wniesionych przez mieszkańców uwag, pod koniec lutego. Wniesione do BO uwagi pisemne są dostępne na internetowej stronie UM: http://www.lublin.eu/lublin/aktualnosci/zakonczyly-sie-konsultacje-nowego-regulaminu-budzetu-obywatelskiego,138,471,1.html

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)