Dziś są imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Redakcja  
dodane: 22-03-2016 14:42   |   wyświetleń: 860

Ruszają inwestycje z inicjatywy lokalnej

Budowa dróg, placów zabaw, inicjatywy sportowe ? m.in. o to wnioskowali mieszkańcy w ramach mechanizmu inicjatywy lokalnej. Do lubelskiego Urzędu Miasta wpłynęło 21 projektów na łączną kwotę ponad 26 mln zł, 14 z nich będzie zrealizowanych lub rozpoczętych jeszcze w tym roku. Z budżetu Lublina na ten cel trafi 5 mln zł.
Ruszają inwestycje z inicjatywy lokalnejfoto. Redakcja 
Inicjatywa lokalna jest nowym narzędziem umożliwiającym realizację działań zgłaszanych przez mieszkańców w ich bezpośrednim otoczeniu, które uzupełnia już funkcjonujące instrumenty - rezerwę celową na zadania realizowane przez Rady Dzielnic oraz Budżet Obywatelski. W jej ramach mieszkańcy zgłaszają pomysły i deklarują udział w jego realizacji, który może mieć formę wkładu rzeczowego, finansowego lub pracy społecznej.

W ramach rezerwy celowej w 2016 r. w Lublinie do realizacji trafi 14 projektów, w tym:
 • budowa ulic: Macierzanki, Liliowej, Dąbrówki, Lędzian, Bielskiego, Gierymskiego
 • projekty sportowe: Wolontariat na Start! oraz Kibice Razem 2016
 • doposażenie istniejącej siłowni zewnętrznej i mini tor przeszkód dla przedszkolaków przy ul. Tymiankowej
 • budowa oświetlenia zewnętrznego przy ul. Czumy

Ponadto miasto rozpocznie także projektowanie dokumentacji dla ulic: Sławinek, Milczan, Bużan, a w przypadku ulicy Biskupińskiej prace związane z aktualizacją dokumentacji i pozyskaniem pozwolenia na budowę (pełna realizacja inicjatyw nastąpi w kolejnych latach).

Po Budżecie Obywatelskim, ogromne zainteresowanie inicjatywą lokalną kolejny raz pokazuje aktywność naszych mieszkańców. Wspólnie mamy szansę zrealizować wiele ciekawych i ważnych dla Lublina przedsięwzięć. Jestem przekonany, że nowe narzędzie pozwoli jeszcze pełniej uczestniczyć Lublinianom w życiu miasta – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Projekty, które nie zostaną zrealizowane wraz z uzasadnieniem:
 • modernizacja oświetlenia ul. Jagodowej – oświetlenie zostało wykonane przez dewelopera w taki sposób, który uniemożliwia włączenie go do sieci miejskiej, o co zabiegali mieszkańcy. Projekt wymaga dopracowania pod kątem możliwości realizacji.
 • budowa ul. Gralewskiego – z uwagi na niewielką zabudowę mieszkalną przy tej ulicy, inicjatywa w przedstawionej przez wnioskodawców formie nie zostanie zrealizowana, droga zostanie utwardzona destruktem
 • budowa ul. Sławinkowskiej – 450 m drogi bocznej od głównej ul. Sławinkowskiej to droga ślepa, aby zrealizować inwestycję, konieczna jest aktualizacja dokumentacji. Inwestycja będzie możliwa do realizacji po wybudowaniu kanalizacji deszczowej na ul. Sławinkowskiej
 • III Międzypokoleniowe Spotkania w Zemborzycach (grudzień 2015) - w 2015 roku nie było środków na realizację inicjatywy lokalnej
 • II Jesienny piknik sąsiedzki (październik 2015) - w 2015 roku nie było środków na realizację inicjatywy lokalnej W trakcie analizy zespołu oceniającego zgłoszenia Inicjatywy lokalnej jest także projekt "Dąb spotkań pokoleń" z dzielnicy Węglin Południowy oraz Zagospodarowanie terenu wokół filii biblioteki przy ul. Krężnickiej.

Mechanizm inicjatywy lokalnej działa w oparciu o Ustawę o działalności pożytku publicznego i wolontariacie oraz Uchwałę Rady Miasta Lublin z dnia 4 września 2014 r. w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

Złożone wnioski muszą dotyczyć minimum jednego z następujących obszarów: działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, w szczególności budowy, rozbudowy lub remontów dróg, kanalizacji, sieci wodociągowej, budynków oraz obiektów architektury (należy pamiętać, że obiekty te muszą należeć do miasta i nie mogą być prywatne), działalności charytatywnej; podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej; działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego; kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego; promocji i organizacji wolontariatu; edukacji, oświaty i wychowania, w tym nauki i szkolnictwa wyższego; działalności w sferze kultury fizycznej i turystyki, w tym wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa; ochrony przyrody, w tym zieleni w miastach i wsiach,a także ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego; porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Wniosek oceniany jest przez Zespół ds. inicjatywy lokalnej, który przekazuje rekomendacje Prezydentowi Miasta. Po decyzji o realizacji inicjatywy podpisywana jest umowa pomiędzy wnioskodawcami a miastem, w której zawarte są obowiązki każdej ze stron oraz podział zadań.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Symulowali ratowali i wygrali - Studenci UM w Lublinie ...
Symulowali ratowali i wygrali - Studenci UM w Lublinie ponownie Mistrzami! Studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wygrali tegoroczną edycję Ogólnopolskich Zawodów Symulacji Medycznej.
Marcin Wroński laureatem konkursu "Złoty Pocisk"
Marcin Wroński laureatem konkursu Marcin Wroński na Warszawskich Targach Książki odebrał statuetkę i nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. złotych. Jury doceniło "Czas Herkulesów" - dziewiątą publikację z cyklu o przygodach Komisarza Maciejewskiego.
Tragedia na krajowej 19. Nie żyje 19-letni kierowca
Tragedia na krajowej 19. Nie żyje 19-letni kierowca W wyniku zderzenia z tirem na krajowej 19 zginął 19-letni kierowca. Z kolei na ekspresówce do Warszawy miały miejsce dwa niebezpieczne wypadki.
Lubelskie jest tu!
Lubelskie jest tu! "Potencjał miasta Lublin i Lubelszczyzny jako produkt turystyczny" - pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie na Lubartowskiej 77 - w miejscu Lubelskiego Jarmarku.
Świadek koronny "Masa" do aresztu
Świadek koronny Jarosław S., ps. Masa aresztowany na 3 miesiące.
Sprawniejsza rehabilitacja małych pacjentów z porażeniem mózgowym [WIDEO] ...
Sprawniejsza rehabilitacja małych pacjentów z porażeniem mózgowym [WIDEO] Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny umożliwi małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitalu Dziecięcego ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie.
Nie masz pomysłu na wypoczynek? Przyjdź na Lubelskie Targi ...
Nie masz pomysłu na wypoczynek? Przyjdź na Lubelskie Targi Turystyczne i poznaj oferty [WIDEO] Jedna z największych imprez plenerowych promujących turystykę w województwie lubelskim - takim mianem określa się Targi Turystyczne w Lublinie, które odbywają się na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur, w dniach 18-20 maja.
O.S.T.R, Lady Pank, Akcent i Sławomir – Kozienalia ...
O.S.T.R, Lady Pank, Akcent i Sławomir – Kozienalia i Feliniada już w ten weekend Kozienalia i Feliniada 2018 - sprawdź godzinowy plan koncertów.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Bój o „Złotą Kielnię” [GALERIA]Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszy„Bezpiecznie zachciało się żyć!” z De Mono w LublinieWładze województwa zainaugurowały rok szkolnyKolejne odkrycia archeologów na Placu LitewskimPrzyjechał z zamiarem sprzedaży na straganie. Wrócił z podpalonym samochodemRunmageddon Kids w Stalowej Woli. Wygrał chłopiec z Lublina!Tirem potrącił dwie rowerzystki. Jedna z nich zmarła na miejscuTrwa przebudowa stadionu lekkoatletycznegoPierwszy Runmageddon Games LublinTurniej Par Patrolowych Odebrali dyplomy dla najlepszych „skarbówek”

Obejrzyj

Lubelskie jest tu!Sprawniejsza rehabilitacja małych pacjentów z porażeniem mózgowym [WIDEO]Nie masz pomysłu na wypoczynek? Przyjdź na Lubelskie Targi Turystyczne i poznaj oferty [WIDEO]Nagrody dla wyróżniających się bibliotekarzy. Za nami Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Lublinie [WIDEO]Snooker jak wojsko? Joanna Mucha o ministrze Soboniu: „promuje swoją kampanię na Świdniku” [WIDEO]LUBELLA - nowe technologie warte 130 mln [WIDEO]Innowacyjne rozwiązania dla Lublina [WIDEO]Realizacja wyborczych obietnic pod lupą społeczeństwa [WIDEO]Noc Muzeów - Lublin 2018. Tegoroczny plan wydarzeń [WIDEO]Poseł Kulesza nawołuje przeciw opłacie paliwowej [WIDEO]Miasto ma kolejnego Honorowego Obywatela

Wydarzenia dodajwszystkie

Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON ONgold 95 98 LPG
4,48 - 4,61 4,89 -

Dyżurna apteka

"HEMPLA 5" - ul. Zesłańców Sybiru 5,
81 534 70 91

Prognoza pogody

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: kupię spółke
DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych Spółek z o.o. S.A. Ltd , GMbH oraz Jednoosobowych Działalności Gospodarczych. Skupiamy się na działalności umożliwiających podjęcie czynności, które zmierzają do ...
Kupię: kupię spółke
Skupujemy Spółki i pomagamy w Wstępowaniu jako zarząd kryzysowy w sytuacjach, kiedy obecny zarząd nie jest wstanie udźwignąć ciężaru związanego z prowadzeniem spółki, jak również ...
Dam pracę: Zatrudnię Elektromonterów – Włochy
Zatrudnię Elektromonterów do Włoch (okolice Bergamo). Proste prace instalacyjne na terenie centrum logistycznego. Zakwaterowanie, przejazdy. Umowa o pracę, odzież ochronna, wyżywienie oraz elektronarzędzia. Wymagamy wykształcenia ...
Kupię: kupię spółke
Kupimy udziały w Spółkach oraz Jednoosobowych Działalnościach Gospodarczych znajdujących się na krawędzi bankructwa Występujemy w roli upadłego i podejmujemy się negocjacji z pracownikami i wierzycielami. Oferujemy ...
Kupię: kupię spółkę
Pomagamy zadłużonym podmiotom znajdującym się w krytycznej sytuacji finansowej. Jesteśmy obecni na rynku od ponad 15 lat i jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68,72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68.72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Lektor angielskiego online
Jeśli poszukujesz pracy jako lektor języka angielskiego, chcesz się samorealizować, pracować zdalnie, decydować ile oraz kiedy pracujesz to ta praca jest właśnie dla ciebie. Szkoła Językowa ...
Dam pracę: Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra oferuje
Agencja Pracy Netkadra poszukuje dla swojego klienta pracownika na stanowisko: tłumacz języka angielskiego; języka niemieckiego – praca zdalna Wymagania: biegła znajomość ww. języków w mowie i piśmie, ...
Dam pracę: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej
Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra (nr 13630) poszukuje dla swojego Klienta pracownika na stanowisko: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej Miejsce pracy: praca zdalna Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku ...
Dam pracę: Agencja pracy Netkadra poszukuje pracowników na stanowisko: tłumacz – praca ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pakowacz
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Operator maszyn
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Spawacz
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Operator wózka widłowego
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Inne: Skup Aut za Gotówkę - Małopolska, Śląsk, Opolskie ...
Nasza firma oferuje skup aut osobowych i dostawczych, wszystkich marek – z bezpłatnym dojazdem do klienta. Skupujemy auta niezależnie od ich stanu technicznego i wizualnego, ...
Dam pracę: Operator wózków widłowych
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Lektor angielskiego online
Jeśli poszukujesz pracy jako lektor języka angielskiego, chcesz się samorealizować, pracować zdalnie, decydować ile oraz kiedy pracujesz to ta praca jest właśnie dla ciebie. Szkoła Językowa ...

Starsze artykuły

Mach za Banacha
Jadwiga Mach była już miejską radną w Lublinie III kadencji, ...
Łęczna. Muzyka klasyczna przed meczem z Legią
Nieodpłatny występ studentki II roku Akademii Muzycznej w Poznaniu rozpocznie ...
Rusza sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego!
Już 21 marca rusza kolejny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. W tym ...
Prawoskręt prawie gotowy
Pierwszy raz o pracach, które ruszyły przy przebudowie wjazdu na ...
Lublin oczami młodych planistów
Program spotkania przewiduje prezentację i dyskusję wokół projektów inżynierskich oraz ...
Powiatowe dożynki w Misiach
Pod sceną odbywały się prezentacje poszczególnych samorządów. Można było podziwiać ...
Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin uzyskał minimum na Igrzyska Olimpijskie
Trenujący na Florydzie zawodnik był najszybszy na 200 m stylem ...
28-LATEK Z GM. BEŁŻYCE PRÓBOWAŁ UTOPIĆ SIĘ W WIŚLE ...
    Jak informuje KWP w Lublinie wczoraj około 22:20 zostało przejęte zgłoszenie ...
Diety radnych do obniżki
Sesja Rady Powiatu rozpoczęła się od wniosku Krzysztofa Tymoszuka o ...
Lewart będzie mógł grać w Lubartowie
W ostatnich trzech latach wykonano szereg prac remontowych i modernizacyjnych, ...
Wojskowa orkiestra na festynie
Orkiestra przemaszerowała wokół Placu Jana Pawła II. Paradę obserwowało kilkuset ...
The Cranberries 3 czerwca na Arenie Lublin!
Grają od ponad 20 lat, sprzedali 40 mln płyt, koncertowali ...
SONDA ANI: Bialczanie o budżecie obywatelskim
Anna (40 l.): - W pierwszej kolejności na drogi. Większość jest ...
Dzień dziecka: Słonik Bombik
- Chciałem osobiście złożyć wszystkim dzieciom życzenia z okazji ...
Zdobądź bilety na mecze MKS-u!
Akcję promocyjną zaplanowano na najbliższą środę w godzinach 8.00-9.00. Pasażerowie, którzy ...
NA GORĄCO: W Szachach samochód wjechał pod pociąg ...
Do zdarzenia doszło po godzinie 18.00. – Dostaliśmy zgłoszenie ...
Program 500+ Wykaz punktów składania wniosków
Mapa punktów, w których osoby uprawnione będą mogły złożyć wniosek o ...
Nielegalna uprawa konopii w podlubelskiej miejscowości
    Na teren jednej z posesji w gm. Wólka  policjanci ...
II Mistrzostwa w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Lubelskiego
Swoich sił pod siatką mogą spróbować wszystkie zespoły, których zawodnicy ...
Podwójne złoto dla AZS UMCS w Akademickich Mistrzostwach Polski! ...
Dziewczyny na pewno nie mogą zaliczyć meczu finałowego z Uniwersytetem ...
Jastrząb Dionizy czyli pies na gawrony na jedną trzecią etatu ...
A dzieje się tak m.in. dzięki wysiłkom skrzydlatych drapieżników. Do ...
Dwa wypadki w tym samym czasie
Wczoraj około godziny 17.00 na ulicy Międzyrzeckiej w okolicach supermarketów ...
Przebudowa Krakowskiego Przedmieścia
Rewitalizacja Krakowskiego Przedmieścia ma być przedłużeniem odnowionego Placu Litewskiego. ...
Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka
Międzynarodowy Dzień Strażaka został zainicjowany przez australijskiego ...
Nocne remonty w mieście
Dziś w nocy (z 15 na 16 maja) planowane jest układanie ...
Akcja PZU i policji już w ten weekend w Białej ...
W dniach 19-20 grudnia w całej Polsce wolontariusze PZU ...
Mychajło Hruszewski – rola w historii, znaczenie dla współczesności ...
Mychajło Hruszewski to polityk, najwybitniejszy historyk ukraiński, pisarz, wydawca, który urodził ...
God save Alfie [WIDEO]
Przed Konsulatem Honorowym Wielkiej Brytanii w Lublinie pojawiły się plakaty, ...
Jedno z najzdrowszych miast w kraju
Miasto od lat prowadzi szereg działań, ...
Wystawa "Niedokończone msze wołyńskie" otwarta
   Krótkie słowo wstępne dotyczące martyrologii duchowieństwa wołyńskiego, ofiar ...
Okradł pięć sklepów w Lubartowie by mieć na leki dla ...
Do zatrzymania doszło w piątek 22 lipca po południu. Policjanci ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl

lublin24 bialapodlaska24