Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

 
dodane: 15-07-2016 12:29   |   wyświetleń: 883

Rusza budowa i modernizacja dróg lokalnych

Ponad 128 mln zł dotacji otrzymają samorządy województwa lubelskiego na budowę i modernizację dróg lokalnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Umożliwi to zmodernizowanie blisko 347 km dróg powiatowych i gminnych.
Rusza budowa i modernizacja dróg lokalnychfot. lubelskie.pl 

   Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego najwięcej umów podpisał z jednostkami samorządów w powiatach: chełmskim (18), bialskim (14), kraśnickim (11) i włodawskim (10). W większości dotyczy to przebudowy istniejących dróg. Z programu skorzystają najmniejsi, tzn. inwestycje będą realizowane na terenach wiejskich i w miastach do 5 tys. mieszkańców.


- Podpisaliśmy umowy z gminami i powiatami z działania przeznaczonego na „Budowę lub modernizację dróg lokalnych" , których realizacja poprawi 116 tysiącom mieszkańców naszego województwa warunki dojazdu do pracy i miejsca zamieszkania - mówi marszałek Sławomir Sosnowski - Pieniądze z PROW zadziałały jako wyrównywanie poziomu rozwoju infrastruktury drogowej naszych gmin. Kryteria były tak skonstruowane, że skorzystać mogły gminy najbiedniejsze, o najwyższym bezrobociu, gdzie infrastruktura drogowa pozostawia wiele do życzenia. Poprawiamy jakość dostępu do obiektów użyteczności publicznej, dojazdy do pól, remiz, szkół, do odległych, peryferyjnych obszarów gmin - dodał marszałek.


- To bardzo ważny zastrzyk finansowy. Umożliwi to odnowę prawie 25 km dróg w moim powiecie. Kryteria (w innych programach) tak się układały, że ciężko było skorzystać z dotacji na drogi małe, o charakterze lokalnym. PROW to jedyny program z którego mogą korzystać wójtowie i starostowie. Dziękuję Zarządowi Województwa i pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego za sprawną realizację tego działania. - zaznaczył starosta kraśnicki Andrzej Maj.


- PROW 2014-20 koordynowany przez marszałka województwa jest skupiony na lokalnych drogach, które są często bardzo zniszczone. Dotychczas na tego typu trasy nie mogliśmy żadnego finansowania zewnętrznego pozyskać - powiedział starosta lubelski Paweł Pikula.


   Przy ocenie wniosków brano pod uwagę dochód na mieszkańca w gminie, wysokość bezrobocia w powiecie, dostęp do budynków użyteczności publicznej, zwiększenie dostępu do atrakcji turystycznych. Punkty przyznawano również za bliskość dużych gospodarstw, zakładów przetwórstwa spożywczego i grup producenckich oraz porozumienie między gminą i powiatem w sprawie budowy. W trakcie naboru wpłynęło 459 wniosków na kwotę 350 mln. Lista dróg dostępna na stronie:


http://prow.lubelskie.pl/dla-wnioskujacych/wyniki-konkursow/zarzad-wojewodztwa-lubelskiego-podjal-uchwale-w-sprawie-zatwierdzenia-listy-operacji-typu-budowa-lub-modernizacja-drog-lokalnych

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)