Dziś są imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

 
dodane: 15-07-2016 12:29   |   wyświetleń: 558

Rusza budowa i modernizacja dróg lokalnych

Ponad 128 mln zł dotacji otrzymają samorządy województwa lubelskiego na budowę i modernizację dróg lokalnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Umożliwi to zmodernizowanie blisko 347 km dróg powiatowych i gminnych.
Rusza budowa i modernizacja dróg lokalnychfoto. lubelskie.pl 

   Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego najwięcej umów podpisał z jednostkami samorządów w powiatach: chełmskim (18), bialskim (14), kraśnickim (11) i włodawskim (10). W większości dotyczy to przebudowy istniejących dróg. Z programu skorzystają najmniejsi, tzn. inwestycje będą realizowane na terenach wiejskich i w miastach do 5 tys. mieszkańców.


- Podpisaliśmy umowy z gminami i powiatami z działania przeznaczonego na „Budowę lub modernizację dróg lokalnych" , których realizacja poprawi 116 tysiącom mieszkańców naszego województwa warunki dojazdu do pracy i miejsca zamieszkania - mówi marszałek Sławomir Sosnowski - Pieniądze z PROW zadziałały jako wyrównywanie poziomu rozwoju infrastruktury drogowej naszych gmin. Kryteria były tak skonstruowane, że skorzystać mogły gminy najbiedniejsze, o najwyższym bezrobociu, gdzie infrastruktura drogowa pozostawia wiele do życzenia. Poprawiamy jakość dostępu do obiektów użyteczności publicznej, dojazdy do pól, remiz, szkół, do odległych, peryferyjnych obszarów gmin - dodał marszałek.


- To bardzo ważny zastrzyk finansowy. Umożliwi to odnowę prawie 25 km dróg w moim powiecie. Kryteria (w innych programach) tak się układały, że ciężko było skorzystać z dotacji na drogi małe, o charakterze lokalnym. PROW to jedyny program z którego mogą korzystać wójtowie i starostowie. Dziękuję Zarządowi Województwa i pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego za sprawną realizację tego działania. - zaznaczył starosta kraśnicki Andrzej Maj.


- PROW 2014-20 koordynowany przez marszałka województwa jest skupiony na lokalnych drogach, które są często bardzo zniszczone. Dotychczas na tego typu trasy nie mogliśmy żadnego finansowania zewnętrznego pozyskać - powiedział starosta lubelski Paweł Pikula.


   Przy ocenie wniosków brano pod uwagę dochód na mieszkańca w gminie, wysokość bezrobocia w powiecie, dostęp do budynków użyteczności publicznej, zwiększenie dostępu do atrakcji turystycznych. Punkty przyznawano również za bliskość dużych gospodarstw, zakładów przetwórstwa spożywczego i grup producenckich oraz porozumienie między gminą i powiatem w sprawie budowy. W trakcie naboru wpłynęło 459 wniosków na kwotę 350 mln. Lista dróg dostępna na stronie:


http://prow.lubelskie.pl/dla-wnioskujacych/wyniki-konkursow/zarzad-wojewodztwa-lubelskiego-podjal-uchwale-w-sprawie-zatwierdzenia-listy-operacji-typu-budowa-lub-modernizacja-drog-lokalnych

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Sport, pokazy, targi - Cavaliada w Lublinie [WIDEO]
Sport, pokazy, targi - Cavaliada w Lublinie [WIDEO] Najwspanialsze konie z całego świata zjechały dziś do Lublina. Do niedzieli w naszym mieście potrwa Cavaliada 2018!
Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Obwodnica zablokowana!
Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Obwodnica zablokowana! Około godziny 21:00 na obwodnicy Lubartowa doszło do zderzenia dwóch aut. Są duże utrudnienia w ruchu.
Lubelszczyzna oczami młodych architektów
Lubelszczyzna oczami młodych architektów Młodzi architekci prezentują swoją wizję Lublina i okolic na wystawie "startARCHITEKCI'17" w Centrum Spotkania Kultur.
Powołany nowy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie ...
Powołany nowy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Dzisiaj odbyło się uroczyste powołanie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, został nim insp. Radek Bąchór.
Policja poszukuje sprawcy wypadku!
Policja poszukuje sprawcy wypadku! Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Lubartowskiej z Nowy Plac Targowy.
Komunikat ZDM w Lublinie dot. odśnieżania dróg publicznych ...
Komunikat ZDM w Lublinie dot. odśnieżania dróg publicznych Zarząd Dróg i Mostów w wydanym komunikacie informuje o zimowym utrzymaniu ulic, chodników, placów, schodów, kładek dla pieszych w pasach drogowych na terenie Lublina.
Uroczyste rozpoczęcie cyklu spotkań „Lublin Ekumeniczny. W stulecie odzyskania ...
Uroczyste rozpoczęcie cyklu spotkań „Lublin Ekumeniczny. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018) 28 lutego w Muzeum Lubelskim w Sali Malarstwa Polskiego XIX i XX wieku odbędzie się uroczyste rozpoczęcie cyklu spotkań ekumenicznych.
Zamordował swoją dziewczynę. Grozi mu dożywocie.
Zamordował swoją dziewczynę. Grozi mu dożywocie. W środę do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi C. Mężczyzna będzie odpowiadać za zamordowanie swojej dziewczyny. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Mateusz C. nie przyznał się do winy i nie chciał zeznawać. Jego ofiara 26 letnia Kamila N była studentką jednej z miejscowych uczelni.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Bój o „Złotą Kielnię” [GALERIA]Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszy„Bezpiecznie zachciało się żyć!” z De Mono w LublinieWładze województwa zainaugurowały rok szkolnyKolejne odkrycia archeologów na Placu LitewskimPrzyjechał z zamiarem sprzedaży na straganie. Wrócił z podpalonym samochodemRunmageddon Kids w Stalowej Woli. Wygrał chłopiec z Lublina!Tirem potrącił dwie rowerzystki. Jedna z nich zmarła na miejscuTrwa przebudowa stadionu lekkoatletycznegoPierwszy Runmageddon Games LublinTurniej Par Patrolowych Odebrali dyplomy dla najlepszych „skarbówek”

Obejrzyj

Sport, pokazy, targi - Cavaliada w Lublinie [WIDEO]Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Obwodnica zablokowana!Lublin gra Kraków – relacja wideo z planu serialu „Drogi wolności” [WIDEO]Spotkania Lubelskiej Bohemy Artystycznej [WIDEO]Środa Popielcowa - początek Wielkiego PostuSzef Gabinetu Prezydenta RP w Lublinie! [WIDEO]Wypadek w miejscowości Niemce. Coraz większe korki.„Uniwersytet – komunikacja – media”. Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego AKLAUD [WIDEO]Światowy Zjazd Absolwentów KUL [WIDEO]Zalewski zaśpiewa Niemena w Centrum Spotkania KulturRay Wilson w Lublinie!Anna Maria Jopek o miłości w Walentynki!

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2018
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON ONgold 95 98 LPG
4,49 4,79 4,69 5,33 2,06

Dyżurna apteka

"HEMPLA 5" - ul. Zesłańców Sybiru 5,
81 534 70 91

Prognoza pogody

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: kupię spółkę
Pomagamy zadłużonym podmiotom znajdującym się w krytycznej sytuacji finansowej. Jesteśmy obecni na rynku od ponad 15 lat i jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68,72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68.72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Lektor angielskiego online
Jeśli poszukujesz pracy jako lektor języka angielskiego, chcesz się samorealizować, pracować zdalnie, decydować ile oraz kiedy pracujesz to ta praca jest właśnie dla ciebie. Szkoła Językowa ...
Dam pracę: Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra oferuje
Agencja Pracy Netkadra poszukuje dla swojego klienta pracownika na stanowisko: tłumacz języka angielskiego; języka niemieckiego – praca zdalna Wymagania: biegła znajomość ww. języków w mowie i piśmie, ...
Dam pracę: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej
Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra (nr 13630) poszukuje dla swojego Klienta pracownika na stanowisko: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej Miejsce pracy: praca zdalna Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku ...
Dam pracę: Agencja pracy Netkadra poszukuje pracowników na stanowisko: tłumacz – praca ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pakowacz
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...

Starsze artykuły

Wyprzedzał przed przejściem. Potrącił kobietę
- Widząc wchodzącą na przejście dla pieszych kobietę, przed ...
W Krynce powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy
17 sierpnia odbyła się Sesja Rady Gminy. Jednym z punktów ...
Jesienny Festiwal Najlepszych Restauracji Zaprasza!
Jesienna edycja Lublin Restaurant Week jest dedykowana towarzyskości. Odbędzie się od 21 do ...
Złóż wniosek do budżetu obywatelskiego przez internet
Władze miasta zachęcają do skorzystania z tej formy przygotowania wniosku ...
W rocznicę stanu wojennego złożyli kwiaty i odsłonili tablicę ...
O północy z 12 na 13 grudnia znicze przy ...
Bój o „Złotą Kielnię” [GALERIA]
     110 uczniów szkół zawodowych i branżowych z ...
Jechał pijany z pasażerami na dachu
Na widok radiowozu zaczął uciekać niemal gubiąc po drodze kompanów. ...
Spór o Trybunał Konstytucyjny. Różne interpretacje Sejmiku i Wojewody ...
W stanowisku radni Sejmiku przypominają, że publikowanie wyroków Trybunału ...
Lublin z Duszą
Wycieczki zostały opracowane w autorski sposób z udziałem specjalnie zaangażowanych ...
Potrącił pieszą i uciekł. Szuka go policja
Do zdarzenia doszło wczoraj około  godz. 21.50.  Dyżurny łęczyńskich policjantów ...
Powstaje ścieżka rowerowa na ul. Koncertowej
Inwestycja obejmuje przebudowę odcinka ul. Koncertowej od końca zakresu budowy skrzyżowania ...
Nie żyje Wojciech Krakowski
W poniedziałek (27 czerwca) Radni Rady Miasta Lublin uczczą pamięć ...
Policjanci zatrzymali oszusta
39-latek doprowadzony został do prokuratury, a następnie został osadzony ...
Targi Edukacyjne NAFSA
Konferencja NAFSA to jedno z największych na świecie wydarzeń edukacyjnych. ...
Od dzisiaj kupisz bilety na koncert Cranberries
Ceny biletów wynoszą od 75 do 390 złotych w sektorze ...
Spotkanie Opłatkowo – Noworoczne
Spotkanie poprzedziła msza święta w kościele pw. św. Mikołaja. Druga część odbyła ...
Światowy Zjazd Absolwentów KUL [WIDEO]
W tym roku Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II ...
Zderzenie 2 aut
Do zdarzenia doszło dzisiaj po południu na ul. Narutowicza w ...
Zablokowana droga w Trzebieszowie
Do zderzenia doszło kilkanaście minut temu w Trzebieszowie. Z relacji ...
Zapraszamy na Bal w Operze
Już 2 października ...
Koncert solistów, chóru, baletu i orkiestry Mazowsza
2 października w Hali Globus w Lublinie, przy ulicy Kazimierza ...
Marcin Dołęga zdyskwalifikowany
Jak podaje strona www.sport.pl, zapadła oficjalna decyzja w sprawie Marcina ...
Nielegalna uprawa konopii w podlubelskiej miejscowości
    Na teren jednej z posesji w gm. Wólka  policjanci ...
Sierpień przywita nas upałem
Informacje pogodowe biją rekordy popularności. Poprosiliśmy więc Pawła Reduchę, synoptyka ...
Skarby z chińskich grobowców w lubelskiej bibliotece
Wystawa łącznie siedemdziesięciu eksponatów, pochodzących z muzeum w Luoyang, ...
Gwarek z medalami
Czterech zawodników Gwarka wzięło udział w V Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 503-112-507 cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512 24 21 24
tel. 508-106-103
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501 050 024
tel. 667-195-088
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 500-527-525
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 884-374-104
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Paulina Staszczyk
tel. 720-081-081
paulina@lublin24.pl

Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl

lublin24 bialapodlaska24