Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Redakcja  
dodane: 11-03-2016 13:37   |   wyświetleń: 10490

Rozmawiali o zmianach w prawie pracy

Nowelizacja przepisów Kodeksu Pracy to główny temat ostatniego spotkania Siedleckiej Loży Business Centre Club i przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy. Członkowie stowarzyszenia i pracownicy PIP spotkali się 10 marca w Hotelu Dukat w Białej Podlaskiej.
Rozmawiali o zmianach w prawie pracyfot. Redakcja 
Zmiany w Kodeksie Pracy ograniczające stosowanie umów na czas określony, nowe zasady wypowiadania umów o pracę oraz zmiany przepisów prawa pracy dotyczące urlopów rodzicielskich, wychowawczych i ojcowskich - o tych zagadnieniach rozmawiano w czwartek 10 marca w Białej Podlaskiej na konferencji Siedleckiej Loży Business Centre Club. Spotkanie poprowadziły pracownice Państwowej Inspekcji Pracy, Ewa Wójtowicz i Danuta Ślipczuk. Odpowiadały one również na pytania i wątpliwości zgromadzonych na sali przedsiębiorców.

Zebrani poruszali tematy związane z ostatnią nowelizacją Kodeksu Pracy i wynikającymi z niej zmianami dotyczącymi zatrudniania i zwalniania pracowników na zasadach umowy o pracę. A zmian w przepisach, które weszły w życie 22 lutego 2016 r. jest naprawdę sporo.

Najważniejsze z nich dotyczą tzw. „zasady 33 i 3”, czyli konieczności zatrudniania pracownika na bezterminową umowę o pracę, w przypadku gdy łączny okres trwania poprzednich umów wyniósł 33 miesiące. W myśl nowych przepisów łączna liczba umów na czas określony zawartych między tymi samymi stronami nie może być większa niż 3. W przypadku, gdy pracodawca będzie chciał zaproponować pracownikowi zawarcie czwartej umowy na czas określony, czy też będzie chciał przekroczyć okres 33 miesięcy zatrudnienia w ramach umowy na czas określony, będzie oznaczało, że pracownik zostanie automatycznie zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Nowelizacja zdaniem ustawodawcy ma na celu wzmocnienie pozycji pracownika i ustabilizowanie rynku pracy. Do historii mają bowiem przejść sytuacje, w których pracodawca zatrudniał pracownika na umowę o pracę na czas określony na wiele lat.

Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy wspominali też o tegorocznych zmianach kodeksu pracy, związanych z tematyką urlopu rodzicielskiego, wychowawczego i ojcowskiego. Po nowelizacji przepisów, urlopy te mają być bardziej elastyczne dla pracowników i pomagać łatwiej łączyć pracę z wychowaniem dziecka.

Po oficjalnej części spotkania była również możliwość skorzystania z porad prawnych, oferowanych przez Inspekcję. Stosownych informacji udzielali zainteresowanym Bożena Giersz oraz Michał Pietraszek – pracownicy PIP.

W całości uczestniczyli przedsiębiorcy z terenu powiatu łukowskiego, bialskiego i województwa mazowieckiego. Obecni byli też przedstawiciele władz samorządowych z Międzyrzeca Podlaskiego i Białej Podlaskiej. Natomiast patronat medialny nad całością objęła firma lukasMedia – wydawca portali internetowych na terenie północnej i centralnej Lubelszczyzny.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)