Dziś są imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Redakcja  
dodane: dziś / 13:37   |   wyświetleń: 10185

Rozmawiali o zmianach w prawie pracy

Nowelizacja przepisów Kodeksu Pracy to główny temat ostatniego spotkania Siedleckiej Loży Business Centre Club i przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy. Członkowie stowarzyszenia i pracownicy PIP spotkali się 10 marca w Hotelu Dukat w Białej Podlaskiej.
Rozmawiali o zmianach w prawie pracyfot. Redakcja 
Zmiany w Kodeksie Pracy ograniczające stosowanie umów na czas określony, nowe zasady wypowiadania umów o pracę oraz zmiany przepisów prawa pracy dotyczące urlopów rodzicielskich, wychowawczych i ojcowskich - o tych zagadnieniach rozmawiano w czwartek 10 marca w Białej Podlaskiej na konferencji Siedleckiej Loży Business Centre Club. Spotkanie poprowadziły pracownice Państwowej Inspekcji Pracy, Ewa Wójtowicz i Danuta Ślipczuk. Odpowiadały one również na pytania i wątpliwości zgromadzonych na sali przedsiębiorców.

Zebrani poruszali tematy związane z ostatnią nowelizacją Kodeksu Pracy i wynikającymi z niej zmianami dotyczącymi zatrudniania i zwalniania pracowników na zasadach umowy o pracę. A zmian w przepisach, które weszły w życie 22 lutego 2016 r. jest naprawdę sporo.

Najważniejsze z nich dotyczą tzw. „zasady 33 i 3”, czyli konieczności zatrudniania pracownika na bezterminową umowę o pracę, w przypadku gdy łączny okres trwania poprzednich umów wyniósł 33 miesiące. W myśl nowych przepisów łączna liczba umów na czas określony zawartych między tymi samymi stronami nie może być większa niż 3. W przypadku, gdy pracodawca będzie chciał zaproponować pracownikowi zawarcie czwartej umowy na czas określony, czy też będzie chciał przekroczyć okres 33 miesięcy zatrudnienia w ramach umowy na czas określony, będzie oznaczało, że pracownik zostanie automatycznie zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Nowelizacja zdaniem ustawodawcy ma na celu wzmocnienie pozycji pracownika i ustabilizowanie rynku pracy. Do historii mają bowiem przejść sytuacje, w których pracodawca zatrudniał pracownika na umowę o pracę na czas określony na wiele lat.

Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy wspominali też o tegorocznych zmianach kodeksu pracy, związanych z tematyką urlopu rodzicielskiego, wychowawczego i ojcowskiego. Po nowelizacji przepisów, urlopy te mają być bardziej elastyczne dla pracowników i pomagać łatwiej łączyć pracę z wychowaniem dziecka.

Po oficjalnej części spotkania była również możliwość skorzystania z porad prawnych, oferowanych przez Inspekcję. Stosownych informacji udzielali zainteresowanym Bożena Giersz oraz Michał Pietraszek – pracownicy PIP.

W całości uczestniczyli przedsiębiorcy z terenu powiatu łukowskiego, bialskiego i województwa mazowieckiego. Obecni byli też przedstawiciele władz samorządowych z Międzyrzeca Podlaskiego i Białej Podlaskiej. Natomiast patronat medialny nad całością objęła firma lukasMedia – wydawca portali internetowych na terenie północnej i centralnej Lubelszczyzny.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)