Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Radosław Czarnecki
dodane: 07-09-2015 12:23   |   wyświetleń: 693

Radni z klubu Wspólny Lubartów za opuszczeniem ZKGZL

Siedmioro radnych tego klubu podpisało się pod inicjatywą uchwałodawczą dotyczącą wystąpienia miasta Lubartów ze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Chcą by miasto budowę sortowni finansowało na podobnych zasadach jak robi to Lublin.
Radni z klubu Wspólny Lubartów za opuszczeniem ZKGZLfot. Radosław Czarnecki 
Wczoraj odbyła się konferencja, na której radni przedstawili zgłoszone przez siebie uchwały. Pierwszą z nich jest uchwała o wystąpieniu Gminy Miasta Lubartów ze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Taką uchwałę Rada Miasta musiałaby podjąć jeszcze w tym miesiącu, zgodnie bowiem ze statutem Związku zachowany musi zostać trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

Radni zarzucają m.in., że Zgromadzenie Związku nie dokonało zmian zaproponowanych przez Radę Miasta Lubartów, by to sama rada zajmowała się ustalaniem cen dla mieszkańców. Związkowi zarzucają też brak profesjonalizmu w budowie Zakładu Zagospodarowania Odpadów.

Radni wyjście ze Związku radzili też innym gminom twierdząc, że sortownia i tak będzie mogła zostać wybudowana. Chcą by Miasto Lubartów dofinansowało budowę zakładu w kwocie 2 mln zł na warunkach podobnych do tych, na jakich pomocy udzieliło Miasto Lublin.

Dyskusja i głosowanie nad tymi uchwałami odbędzie się na przyszłotygodniowej sesji Rady Miasta Lubartów.

Kilkanaście dni temu głosowaniem nad wyjściem ze ZKGZL zajmowała się Rada Miejska w Ostrowie Lubelskim. Decyzją większości radnych zadecydowano tam o pozostaniu w Związku.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)