Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Radosław Czarnecki
dodane: 07-09-2015 12:23   |   wyświetleń: 746

Radni z klubu Wspólny Lubartów za opuszczeniem ZKGZL

Siedmioro radnych tego klubu podpisało się pod inicjatywą uchwałodawczą dotyczącą wystąpienia miasta Lubartów ze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Chcą by miasto budowę sortowni finansowało na podobnych zasadach jak robi to Lublin.
Radni z klubu Wspólny Lubartów za opuszczeniem ZKGZLfot. Radosław Czarnecki 
Wczoraj odbyła się konferencja, na której radni przedstawili zgłoszone przez siebie uchwały. Pierwszą z nich jest uchwała o wystąpieniu Gminy Miasta Lubartów ze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Taką uchwałę Rada Miasta musiałaby podjąć jeszcze w tym miesiącu, zgodnie bowiem ze statutem Związku zachowany musi zostać trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

Radni zarzucają m.in., że Zgromadzenie Związku nie dokonało zmian zaproponowanych przez Radę Miasta Lubartów, by to sama rada zajmowała się ustalaniem cen dla mieszkańców. Związkowi zarzucają też brak profesjonalizmu w budowie Zakładu Zagospodarowania Odpadów.

Radni wyjście ze Związku radzili też innym gminom twierdząc, że sortownia i tak będzie mogła zostać wybudowana. Chcą by Miasto Lubartów dofinansowało budowę zakładu w kwocie 2 mln zł na warunkach podobnych do tych, na jakich pomocy udzieliło Miasto Lublin.

Dyskusja i głosowanie nad tymi uchwałami odbędzie się na przyszłotygodniowej sesji Rady Miasta Lubartów.

Kilkanaście dni temu głosowaniem nad wyjściem ze ZKGZL zajmowała się Rada Miejska w Ostrowie Lubelskim. Decyzją większości radnych zadecydowano tam o pozostaniu w Związku.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)