Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Radosław Czarnecki
dodane: 21-04-2016 11:31   |   wyświetleń: 3026

Prezydent Lublina gościem Klubu Obywatelskiego

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania Klubu Obywatelskiego w Lubartowie pierwszym zaproszonym gościem był Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.
Prezydent Lublina gościem Klubu Obywatelskiegofot. Radosław Czarnecki 
Tematyka samego spotkania była bardzo zróżnicowana, większość tematów dotykała jednak bliskiego sąsiedztwa Lublina i Lubartowa. Jak mogliśmy usłyszeć na spotkaniu, władze Lublina chcą wprowadzenia jednego e-biletu, który honorowany byłby nie tylko w miejskich autobusach w Lublinie i na kolei, ale był też dostępny dla prywatnych przewoźników z regionu. Lublin, na rynku którego brakuje pracowników w niektórych branżach musi "zasysać ich" z coraz odleglejszych miejscowości.

Krzysztof Żuk sceptycznie odniósł się do realnej możliwości wybudowania S19 w najbliższym czasie. Jak mówił, gdyby tak istotna dla naszego miasta droga miała powstać w najbliższej perspektywie finansowej UE trwałyby już znacznie bardziej zaawansowane prace nad planowaną budową tego odcinka.

Na spotkaniu usłyszeliśmy również o rynku pracy, kulturze, budżecie obywatelskim, czy też edukacji. Rozmawiano o płaszczyznach, na których oba miasta mogą ze sobą współpracować. Prezydent Żuk oferował możliwość spotkania się z pracownikami urzędu, którzy precyzyjniej przekażą swoją wiedzę na temat konkretnych rozwiązań, które wdrożyło miasto Lublin, a które mogą być wykorzystane w naszym mieście.

Ogólnopolska inauguracja działalności Klubów Obywatelskich, organizowanych przez Instytut Obywatelski, think tank Platformy Obywatelskiej odbyła się na początku marca. Inauguracyjne spotkanie w Lublinie ma odbyć się 23 kwietnia. W spotkaniu uczestniczyć będą profesor Ewa Łętowska oraz profesor Tomasz Nałęcz, a całość transmitowana będzie na żywo w Internecie.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.
Prezent dla taty
Prezent dla taty Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a pomysłu na prezent brak? Przedstawiamy garść naszych inspiracji.
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce ...
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej Komunikowanie, kontestowanie, mobilizowanie - czyli jak wyjaśnić fenomen muzyki politycznej w relacji władza-obywatele ? jest przedmiotem konferencji naukowej UMCS.
Była szefowa COZL bez zarzutów
Była szefowa COZL bez zarzutów Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbiety Starosławskiej. Sprawa dotyczy oświadczeń składanych przez nią w związku z przetargami ogłaszanymi przez szpital. Decyzję prokuratury Zarząd Województwa zaskarżył do sądu.
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć ...
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć w Lublinie? To już dziś! Rusza wielkie, jak nie największe święto wszystkich fanów piłki nożnej. Startują Mistrzostwa Świata w Rosji. Oficjalna ceremonia otwarcia zaczyna się już o godz. 16:30.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl