Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Radosław Czarnecki
dodane: 21-04-2016 11:31   |   wyświetleń: 3400

Prezydent Lublina gościem Klubu Obywatelskiego

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania Klubu Obywatelskiego w Lubartowie pierwszym zaproszonym gościem był Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.
Prezydent Lublina gościem Klubu Obywatelskiegofot. Radosław Czarnecki 
Tematyka samego spotkania była bardzo zróżnicowana, większość tematów dotykała jednak bliskiego sąsiedztwa Lublina i Lubartowa. Jak mogliśmy usłyszeć na spotkaniu, władze Lublina chcą wprowadzenia jednego e-biletu, który honorowany byłby nie tylko w miejskich autobusach w Lublinie i na kolei, ale był też dostępny dla prywatnych przewoźników z regionu. Lublin, na rynku którego brakuje pracowników w niektórych branżach musi "zasysać ich" z coraz odleglejszych miejscowości.

Krzysztof Żuk sceptycznie odniósł się do realnej możliwości wybudowania S19 w najbliższym czasie. Jak mówił, gdyby tak istotna dla naszego miasta droga miała powstać w najbliższej perspektywie finansowej UE trwałyby już znacznie bardziej zaawansowane prace nad planowaną budową tego odcinka.

Na spotkaniu usłyszeliśmy również o rynku pracy, kulturze, budżecie obywatelskim, czy też edukacji. Rozmawiano o płaszczyznach, na których oba miasta mogą ze sobą współpracować. Prezydent Żuk oferował możliwość spotkania się z pracownikami urzędu, którzy precyzyjniej przekażą swoją wiedzę na temat konkretnych rozwiązań, które wdrożyło miasto Lublin, a które mogą być wykorzystane w naszym mieście.

Ogólnopolska inauguracja działalności Klubów Obywatelskich, organizowanych przez Instytut Obywatelski, think tank Platformy Obywatelskiej odbyła się na początku marca. Inauguracyjne spotkanie w Lublinie ma odbyć się 23 kwietnia. W spotkaniu uczestniczyć będą profesor Ewa Łętowska oraz profesor Tomasz Nałęcz, a całość transmitowana będzie na żywo w Internecie.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)