Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Ewelina Smalec  
dodane: 13-03-2018 15:19   |   wyświetleń: 320

Pozimowe sprzątanie ulic

W poniedziałek rozpoczęło się pozimowe sprzątanie Lublina. W planach jest też naprawa nawierzchni oraz ukwiecanie ulic.
Pozimowe sprzątanie ulicfot. lublin.eu 
Pierwszymi ulicami objętymi działaniem Zarządu Dróg i Mostów jest centrum miasta, kolejno sprzątane będą główne ciągi komunikacyjne oraz ulice posiadające I i II standard zimowego utrzymania.

Prowadzone prace będą polegały na oczyszczaniu jezdni, chodników, ścieżek rowerowych oraz opasek przykrawężnikowych.
Aktualnie ZDiM jest w trakcie corocznego przeglądu ulic, który będzie skutkował bieżącymi naprawami, głównie chodzi o uzupełnienie ubytków dróg po zimie. Końcowym etapem napraw będzie odnowienie oznakowania poziomego.

W tym roku dodatkowym elementem pozimowych porządków będzie ustawienie metolowych słupków na chodnikach, które ma zapobiec parkowaniu aut w miejscach niedozwolonych. Obszar do tego wyznaczony to głównie centrum miasta, m. in.: ul. Wieniawska, Krakowskie Przedmieście, ul. Okopowa, ul. Mościckiego, ul. Solna czy ul. Bernardyńska. Planowane zmiany zależą jednak od Rady Miasta, która musi przegłosować na najbliższej sesji, przeznaczenie środków finansowych na powyższy montaż. Przewiduje się, że koszty przedsięwzięcia to około 200 tys. złotych.

Sprzątanie obejmuje też porządkowanie przystanków autobusowych, Dodatkowo w drugiej połowie maja na ulicach: Lubartowskiej, Jana Pawła II, Krakowskim Przedmieściu, Królewskiej, placu Zamkowym, pojawią się skrzynki z kwiatami.


Źródło: lublin.eu

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.
Prezent dla taty
Prezent dla taty Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a pomysłu na prezent brak? Przedstawiamy garść naszych inspiracji.
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce ...
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej Komunikowanie, kontestowanie, mobilizowanie - czyli jak wyjaśnić fenomen muzyki politycznej w relacji władza-obywatele ? jest przedmiotem konferencji naukowej UMCS.
Była szefowa COZL bez zarzutów
Była szefowa COZL bez zarzutów Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbiety Starosławskiej. Sprawa dotyczy oświadczeń składanych przez nią w związku z przetargami ogłaszanymi przez szpital. Decyzję prokuratury Zarząd Województwa zaskarżył do sądu.
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć ...
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć w Lublinie? To już dziś! Rusza wielkie, jak nie największe święto wszystkich fanów piłki nożnej. Startują Mistrzostwa Świata w Rosji. Oficjalna ceremonia otwarcia zaczyna się już o godz. 16:30.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl