Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

 
dodane: 13-03-2018 15:19   |   wyświetleń: 516

Pozimowe sprzątanie ulic

W poniedziałek rozpoczęło się pozimowe sprzątanie Lublina. W planach jest też naprawa nawierzchni oraz ukwiecanie ulic.
Pozimowe sprzątanie ulicfot. lublin.eu 
Pierwszymi ulicami objętymi działaniem Zarządu Dróg i Mostów jest centrum miasta, kolejno sprzątane będą główne ciągi komunikacyjne oraz ulice posiadające I i II standard zimowego utrzymania.

Prowadzone prace będą polegały na oczyszczaniu jezdni, chodników, ścieżek rowerowych oraz opasek przykrawężnikowych.
Aktualnie ZDiM jest w trakcie corocznego przeglądu ulic, który będzie skutkował bieżącymi naprawami, głównie chodzi o uzupełnienie ubytków dróg po zimie. Końcowym etapem napraw będzie odnowienie oznakowania poziomego.

W tym roku dodatkowym elementem pozimowych porządków będzie ustawienie metolowych słupków na chodnikach, które ma zapobiec parkowaniu aut w miejscach niedozwolonych. Obszar do tego wyznaczony to głównie centrum miasta, m. in.: ul. Wieniawska, Krakowskie Przedmieście, ul. Okopowa, ul. Mościckiego, ul. Solna czy ul. Bernardyńska. Planowane zmiany zależą jednak od Rady Miasta, która musi przegłosować na najbliższej sesji, przeznaczenie środków finansowych na powyższy montaż. Przewiduje się, że koszty przedsięwzięcia to około 200 tys. złotych.

Sprzątanie obejmuje też porządkowanie przystanków autobusowych, Dodatkowo w drugiej połowie maja na ulicach: Lubartowskiej, Jana Pawła II, Krakowskim Przedmieściu, Królewskiej, placu Zamkowym, pojawią się skrzynki z kwiatami.


Źródło: lublin.eu

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)