Dziś są imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

 / CP
dodane: 09-04-2018 23:32   |   wyświetleń: 10324

Pożar na Ruskiej

Targ przy ul. Ruskiej stanął w płomieniach. Siedem zastępów straży pożarnej na miejscu.
Pożar na Ruskiejfot. Pożar targowiska przy ul. Ruskiej 
Ogromny pożar wybuchł około godziny 22:30. Kilkudziesięciu strażaków walczy z ogniem od godziny, posiłki wciąż przybywają. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze wiadoma.

Aktualizacja wkrótce. 

Aktualizacja 23:50

Ogień objął wszystkie stragany targowiska pomiędzy Dworcem PKS (ul. Nadstawną) a ul. Ruską. Jak informuje rzecznik straży pożarnej Andrzej Szacoń, żywioł jest trudny do opanowania, ponieważ palą się tekstylia, chemikalia, wyroby tworzywa sztucznego. Sytuacja wyglądała od początku na tyle źle, że już w momencie, kiedy pierwsze zastępy przybyły na miejsce, natychmiast wezwano posiłki. 

Aktualnie strażacy walczą o to, aby ogień nie zajął budynków sąsiadujących przy ul. Nadstawnej. W tym momencie z żywiołem na miejscu walczy 10 zastępów straży oraz ponad 30 ratowników - kolejne 3 są w drodze. 

Straż nie może zdradzić przyczyn pożaru - przy tej skali żywiołu dochodzeniem zajmie się policja. 

Aktualizacja 00:28

Strażacy zlokalizowali źródło pożaru i opanowali sytuację. Jedyne ocalałe miejsce na całym targu to rząd straganów ulokowanych najbliżej dworca. O stratach trudno cokolwiek powiedzieć, oszacują je we własnym zakresie właściciele stoisk. 

W akcji wzięło udział łącznie 13 zastępów straży pożarnej i 50 ratowników. Aktualnie trwa dogaszanie ognia, które potrwa kilka godzin i prawdopodobnie zakończy się przed świtem.

Aktualizacja 13:05

Ponad miliony złotych - tyle wynoszą wstępne szacunki strat po pożarze.
Dopiero po przesłuchaniu poszkodowanych będziemy mogli coś więcej powiedzieć – mówi
rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lubinie Renata Laszczka Rusek. Oględziny rozpoczęły się ok. 10.00 prowadzą je biegli z zakresu pożarnictwa, policjanci i prokurator. W tej chwili, jeśli chodzi o przyczyny, prowadzący śledztwo nie wykluczają żadnej ewentualności. Targowisko o powierzchni ponad 2.5 tys. m kw. spłonęło niemal doszczętnie. Na około 200, zniszczonych wczoraj straganach handlowali Polacy i obcokrajowcy, przede wszystkim z Bułgarii i Rumunii. Kiedy tylko dowiedzieli, się, że płonie ich dobytek, pojawili się na miejscu. 

Poza kilkunastoma kontenerami i straganami od strony dworca PKS niczego więcej nie udało się uratować. W jednej chwili bazarowi kupcy stracili cały towar. Obuwie, tekstylia (bielizna, kurtki, spodnie), chemia gospodarcza - wszystko poszło z dymem w niespełna dwie godziny. Handlarze nie mają wątpliwości i jako przyczynę pożaru wskazują jednogłośnie podpalenie. - Zaczęło się palić w środku na stoisku z butami - mówi jeden z nich - a chwilę później płomienie buchnęły w dwóch innych miejscach. Nie było szans na uratowanie czegokolwiek. - Chcieli nas się pozbyć i udało im się - wtrąca drugi, Ale nie precyzuje, kto. Żaden nie chce podać imienia i nazwiska ewentualnych sprawców. Jeden z mężczyzn handlował kurtkami. Tej nocy stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Żywioł udało się opanować przed pierwszą w nocy, dogaszanie trwało do trzeciej. W tej chwili miejsce, które jeszcze wczoraj tętniło życiem pozostaje zamknięte, wygrodzone taśmą. Targowiska pilnują policjanci i  strażnicy miejscy. 
Okoliczności zdarzenia badać będą policyjni biegli.


Aktualizacja 15:10

Głos w sprawie zabrał prezydent Lublina:
- Każde tego typu wydarzenie jest dramatem, 
ci ludzie stracili swój warsztat pracy, miejsca, które gwarantowały im środki na życie. Zagrożenie były duże, na szczęście nikt nie zginął – powiedział Krzysztof Żuk. Prezydent zapewnił, że będzie współpracować z właścicielem terenu, czyli ze spółką Lubelskie Dworce.foto. Cezary Potapczuk 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Hofesh Shechter Company w Lublinie – ruszyła sprzedaż biletów ...
Hofesh Shechter Company w Lublinie – ruszyła sprzedaż biletów 28 kwietnia, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca zapraszamy na spektakl ?Grand Finale? Hofesh Shechter Company. Kompania produkuje wyjątkowe dzieła choreografa Hofesha Shechtera, wciąż przekraczając kolejne granice. Podstawą jej funkcjonowania jest zróżnicowana, międzynarodowa grupa wybitnych tancerzy.
Policyjni antyterroryści szkolili się na Arenie Lublin
Policyjni antyterroryści szkolili się na Arenie Lublin Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Lublinie szkolili się wczoraj na Arenie Lublin. Antyterroryści muszą stale ćwiczyć i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Nie tylko wyjeżdżają na szkolenia organizowane dla funkcjonariuszy jednostek specjalnych, ale szkolą się także we własnym zakresie. W miejscu, gdzie rozgrywane są największe imprezy o charakterze sportowym, policjanci ćwiczyli warianty działań zapewniające odpowiedni poziom zabezpieczenia kontrterrorystycznego.
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)