Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

dodane: 19-04-2016 10:59   |   wyświetleń: 711
Data wydarzenia: 20.04.2016 do 21.04.2016

Posprzątają Lublin na wiosnę

Akcja ?Posprzątajmy Lublin na wiosnę? to inicjatywa angażująca uczniów lubelskich szkół i przedszkoli już od kilkunastu lat. W tym roku chętnych do wzięcia udziału w sprzątaniu Lublina jest 51 placówek oświatowych, a łączna liczba uczestników to blisko 6 tysięcy osób, które zobaczymy w dniach 20 i 21 kwietnia w poszczególnych dzielnicach miasta.
Posprzątają Lublin na wiosnęfot. Internet 
Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie od kilkunastu lat, a w tym roku będzie miało miejsce w dniach 20 i 21 kwietnia. Dzięki tej inicjatywie każdego roku wielu uczniów z lubelskich przedszkoli oraz szkół zaopatrzonych w rękawice oraz worki na śmieci podejmuje trud sprzątania pozostawionych przez innych odpadów, które zalegają na skwerach, w pasach drogowych czy na terenie placówek. W dzień akcji uczestnicy sami wybierają teren, który chcieliby posprzątać.

Celem akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” jest rozbudzenie oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz uzmysłowienie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko naturalne oraz wygląd naszego miasta.

Akcja każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i placówek. W ubiegłym roku do akcji zgłosiło się 20 placówek, a udział wzięło blisko 3 tysięcy osób, dzięki którym zostały posprzątane nie tylko tereny przyszkolne, ale również te w pobliżu placówek. W ramach ubiegłorocznej akcji udało się posprzątać łącznie 436 worków odpadów o pojemności 120 litrów.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 51 placówek oświatowych, a łączna ilość zgłoszonych do akcji uczniów wynosi około 6 tysięcy osób.

Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w rękawice i worki, które odbiorą z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. Odbiór zebranych w ramach akcji odpadów również zapewnia miasto.

Akcja realizowana jest w ramach "Programu edukacji ekologicznej Miasta Lublin na 2016 rok" przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.  

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)