Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Redakcja  
dodane: 06-04-2016 13:15   |   wyświetleń: 856

Posiedzenie Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

Pod przewodnictwem wojewody lubelskiego profesora Przemysława Czarnka odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
Posiedzenie Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwafot. Urząd Wojewódzki w Lublinie 
Podczas obrad Komitetu zostały rozpatrzone wnioski dotyczące m.in. sprawy przebudowy mogiły zbiorowej żołnierzy AK i mieszkańców Podola rozstrzelanych przez Niemców na rynku w Bełżycach w dniu 9 VI 1944 r., rewaloryzacji cmentarza wojennego z pierwszej wojny światowej w miejscowości Pawłówka, a także wnioski o nadanie Medalu Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Pod koniec spotkania został również przyjęty protokół z posiedzenia WKOPWiM z 17 grudnia 2015 r. Spotkanie było okazją do złożenia życzeń i podziękowań Zofii Leszczyńskiej, która 2 kwietnia skończyła 90 lat.

Zofia Leszczyńska jest zaangażowana w sprawy Ojczyzny. Pełniła odpowiedzianą, sumienną i pełną poświęcenia służbę Polsce m.in. jako żołnierz Armii Krajowej, wieloletni pracownik Państwowego Muzeum na Majdanku, Prezes Lubelskiego Oddziału Związku Żołnierzy AK.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)