Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Rafał Januszczak  / ES
dodane: 09-04-2018 17:04   |   wyświetleń: 396

Pomoc dla producentów i hodowców trzody chlewnej na obszarach ASF [WIDEO]

Dziś na konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zaznaczył, że rząd na bieżąco udziela pomocy rolnikom.
Pomoc dla producentów i hodowców trzody chlewnej na obszarach ASF [WIDEO]fot. Mateusz Paśkucki 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie od 2016 roku wypłaciła rolnikom 18 mln złotych wsparcia. To skutek afrykańskiego pomoru świń, który dotknął wiele gospodarstw na terenie województwa lubelskiego. W ubiegłym roku wykryto 59 ognisk tej choroby.

Dziś na konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zaznaczył, że rząd na bieżąco udziela pomocy rolnikom. Dyrektor oddziału ARiMR w Lublinie, Krzysztof Gałaszkiewicz powiedział, że na obecną chwilę wypłacono poszkodowanym około 18 mln złotych. W powiecie bialskim wypłacono hodowcom 9,5 mln złotych, w parczewskim 5,3 mln zł i w powiecie radzyńskim 2,6 mln zł.

Około 750 hodowców, którzy są objęci restrykcjami złożyło wnioski o rekompensaty, o łącznej wartości 2 mln zł. Są to odszkodowania przeznaczone osobom, które w wyniku pomoru zrezygnowały z utrzymywania trzody chlewnej. Wypłacono też 4,2 mln zł rolnikom, którzy postanowili zrestrukturyzować swoje gospodarstwa.

Agencje realizują programy radcowskie w związku z zaistniałą sytuacją. Informacje można uzyskać w przygotowanych do tego biurach powiatowych. Można również skorzystać z bezpłatnej infolinii czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 7-21 pod numerem: 800 38 00 84.Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)