Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

dodane: 27-04-2016 14:42   |   wyświetleń: 879

Pomniki przyrody otrzymają oficjalne tabliczki

Najcenniejsze i dotąd nieoznakowane drzewa Lublina otrzymają oficjalne tabliczki pomników przyrody. Łącznie na terenie miasta jest 57 pomników przyrody, w tym 20 drzew i jeden szpaler kasztanowców (48 drzew), które będą oznakowane w ostatnich dniach kwietnia.
Pomniki przyrody otrzymają oficjalne tabliczkifot. UM Lublin 
Wszystkie tabliczki mają kształt prostokąta o wysokości 13,5 cm i szerokości 9 cm. Tło jest koloru zielonego. W górnej części jest umieszczony symetrycznie wizerunek orła w koronie o wysokości i szerokości 8 cm, koloru białego, w dolnej części tablicy jest umieszczony symetrycznie w dwóch rzędach napis „POMNIK PRZYRODY" o wysokości liter 1 cm, również w kolorze białym. Dokładny ich wygląd ustala odpowiednie rozporządzenie Ministra Środowiska.

Drzewa ustanowione pomnikiem przyrody charakteryzują się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Wyróżniają je także szczególne cechy osobnicze, takie jak rozmiar i wiek. Wniosek o uznanie drzewa za pomnik przyrody może złożyć każdy. Wpisanie drzewa na listę pomników przyrody wymaga zgody właściciela terenu, na którym rośnie. W pobliżu drzewa nie mogą być prowadzone m.in. prace ziemne oraz inne prace budowlane. Drzewo zgłoszone do objęcia ochroną badane jest przez biegłego pod kątem walorów przyrodniczych i kondycji zdrowotnej.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ustanawiane jest pomnikiem przyrody mocą uchwały Rady Miasta. 

Lista wszystkich pomników przyrody rosnących na terenie Lublina dostępna jest tutaj

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)