Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Cezary Potapczuk  / ES
dodane: 13-04-2018 15:02   |   wyświetleń: 500

Policjanci CBŚ zlikwidowali kanał przemytu narkotyków

15 litrów amfetaminy, trzy kilogramy siarczany amfetaminy, dwa tys. tabletek ecstasy, marihuanę i kokainę przechwycili policjanci Centralnego Biura Śledczego z Chełma.
Policjanci CBŚ zlikwidowali kanał przemytu narkotykówfot. CBŚP 

15 litrów amfetaminy, trzy kilogramy siarczany amfetaminy, dwa tys. tabletek ecstasy, marihuanę i kokainę przechwycili policjanci Centralnego Biura Śledczego z Chełma. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na blisko trzy miliony złotych. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Prokurator postawił im zarzut wewnątrz wspólnotowego przemytu oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi im do 15 lat więzienia.

Likwidacja przemytniczego szlaku to efekt kilkumiesięcznej pracy policjantów CBŚ. Ustalili oni osoby zaangażowane w przestępczy proceder. Zatrzymani mężczyźni zorganizowali szlak przemytu narkotyków pochodzących z różnych krajów Unii Europejskiej. Narkotyki miały być rozprowadzane przez tworzoną w Polsce sieć dealerów. Mieli oni sprzedawać oprócz amfetaminy i tabletek ecstasy, marihuanę oraz kokainę. Plany te pokrzyżowali policjanci.

To oni namierzyli podejrzanych, w jednym z wrocławskich hoteli. Tam ich zatrzymali, a w ich pokoju znaleźli amfetaminę i tabletki ecstasy. Narkotyki przygotowywane były do dalszej sprzedaży. W sumie policjanci przechwycili 15 litrów płynnej amfetaminy, z której można otrzymać ok. 60 kg proszku, o czarnorynkowej wartości 2.4 mln złotych. Zysk za sprzedaży wszystkich przechwyconych narkotyków mógł wynieść 2.7 mln.

Zatrzymanych przewieziono do prokuratury w Zamościu. Tam usłyszeli zarzuty, za które mogą trafić do więzienia nawet na 15 lat. Podejrzani są przypomnijmy o wewnątrzwspólnotowy przemyt oraz wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na wniosek śledczych sąd aresztował obu na trzy miesiące.    

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)