Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Cezary Potapczuk  / ES
dodane: 13-04-2018 15:02   |   wyświetleń: 584

Policjanci CBŚ zlikwidowali kanał przemytu narkotyków

15 litrów amfetaminy, trzy kilogramy siarczany amfetaminy, dwa tys. tabletek ecstasy, marihuanę i kokainę przechwycili policjanci Centralnego Biura Śledczego z Chełma.
Policjanci CBŚ zlikwidowali kanał przemytu narkotykówfot. CBŚP 

15 litrów amfetaminy, trzy kilogramy siarczany amfetaminy, dwa tys. tabletek ecstasy, marihuanę i kokainę przechwycili policjanci Centralnego Biura Śledczego z Chełma. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na blisko trzy miliony złotych. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Prokurator postawił im zarzut wewnątrz wspólnotowego przemytu oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi im do 15 lat więzienia.

Likwidacja przemytniczego szlaku to efekt kilkumiesięcznej pracy policjantów CBŚ. Ustalili oni osoby zaangażowane w przestępczy proceder. Zatrzymani mężczyźni zorganizowali szlak przemytu narkotyków pochodzących z różnych krajów Unii Europejskiej. Narkotyki miały być rozprowadzane przez tworzoną w Polsce sieć dealerów. Mieli oni sprzedawać oprócz amfetaminy i tabletek ecstasy, marihuanę oraz kokainę. Plany te pokrzyżowali policjanci.

To oni namierzyli podejrzanych, w jednym z wrocławskich hoteli. Tam ich zatrzymali, a w ich pokoju znaleźli amfetaminę i tabletki ecstasy. Narkotyki przygotowywane były do dalszej sprzedaży. W sumie policjanci przechwycili 15 litrów płynnej amfetaminy, z której można otrzymać ok. 60 kg proszku, o czarnorynkowej wartości 2.4 mln złotych. Zysk za sprzedaży wszystkich przechwyconych narkotyków mógł wynieść 2.7 mln.

Zatrzymanych przewieziono do prokuratury w Zamościu. Tam usłyszeli zarzuty, za które mogą trafić do więzienia nawet na 15 lat. Podejrzani są przypomnijmy o wewnątrzwspólnotowy przemyt oraz wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na wniosek śledczych sąd aresztował obu na trzy miesiące.    

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)