Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Redakcja  
dodane: 08-04-2016 10:30   |   wyświetleń: 792

Podsumowanie pierwszych dni składania wniosków Rodzina 500+

Od 1 kwietnia mieszkańcy Lublina sukcesywnie składają wnioski na świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+. Mogą oni składać wnioski osobiście w 37 wyznaczonych punktach, elektronicznie lub za pośrednictwem operatora pocztowego na adres siedziby MOPR przy ul. Zemborzyckiej 88-92.
Podsumowanie pierwszych dni składania wniosków Rodzina 500+fot. Internet 
Miasto Lublin otrzymało środki na realizację programu Rodzina 500+ w wysokości 103 903 000 zł, które wypłacone zostaną w trzech transzach. Na chwilę obecną środki te zabezpieczają potrzeby miasta. Za otrzymaną kwotę udało się m.in. zatrudnić 12 nowych pracowników i  zakupić niezbędne wyposażenie  (m.in. meble, xero kopiarki) oraz sprzęt informatyczny.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie wpłynęło już ponad 6,8 tys. wniosków o przyznanie świadczenia w ramach programu Rodzina 500+ (zgodnie ze stanem na dzień 6 kwietnia 2016). Część z nich wypłynęła drogą elektroniczną (bankowość elektroniczna i epuap) – około 47 %. Najwięcej tych wniosków dotyczy ustalenia uprawnień na drugie i kolejne dzieci. Druga połowa z nich złożona została osobiście  w wyznaczonych do tego 37 punktach na terenie miasta – blisko 53 % ogółu wniosków. Najwięcej wniosków składanych bezpośrednio w punktach dotyczy ustalenia uprawnień na tzw. wydania świadczenia na pierwsze dziecko.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wydali już 521 decyzji na 765 dzieci. Decyzje wydawane są przez 42 pracowników MOPR. 341 decyzji zostało wydanych na drugie i kolejne dziecko (łącznie 435 dzieci), 180 decyzji wydano na tzw. pierwsze dzieci (czyli jedynaków oraz najstarsze dzieci w rodzinie do 18 roku życia – na 350 dzieci).

Pierwsze wypłaty, tj. przelewy na konta nastąpią w przyszłym tygodniu czyli do 15 kwietnia 2016 r. Wnioski przyjmowane są w 37 punktach przez 88 upoważnionych i przeszkolonych pracowników (MOPR, BOM i placówek oświatowych).

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)