Dziś są imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Redakcja  
dodane: 10-05-2016 16:34   |   wyświetleń: 511

Pierwszy miesiąc programu „Rodzina 500 plus”

Minął miesiąc od uruchomienia rządowego programu ?Rodzina 500 plus?. Już pierwsze tygodnie pokazały jak dużym zainteresowaniem wśród rodzin województwa lubelskiego cieszy się ta forma pomocy, która była jedną z ważniejszych obietnic wyborczych premier Beaty Szydło. Podsumowania tego okresu dokonał wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk na konferencji prasowej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.
Pierwszy miesiąc programu „Rodzina 500 plus”foto. Lubelski Urząd Wojewódzki 
- Do 30 czerwca spodziewamy się 150 tys. wniosków. Na razie, mamy 83 proc. tej liczby czyli 125 tys. złożonych wniosków, które dotyczą 225 tys. dzieci – mówił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk

Najwięcej wniosków zostało złożonych w tradycyjnej papierowej formie, tylko 20 tys. z nich wpłynęło drogą elektroniczną. Już 65 tys. lubelskich rodzin otrzymało pierwsze środki finansowe. Do tej pory, przelaliśmy na konta 70 mln złotych. Do końca roku, będzie to łącznie ponad miliard złotych. To duży zastrzyk dla naszego regionu - dodał wicewojewoda.

Największymi beneficjentami programu „Rodzina 500 plus” są rodziny wielodzietne. W całym województwie jest 11 rodzin z 11 różnych gmin, które otrzymają świadczenie na dziewięcioro dzieci. Jest też jedna rodzina, w której 10 osób jest uprawnionych do świadczenia wychowawczego. Otrzyma ona zatem co miesiąc pomoc w wysokości 5 tys. złotych.

Sprawność systemu, a także sposób wykorzystania środków były przedmiotem wypowiedzi Krzysztofa Marka, przedstawiciela Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Jest on ojcem sześciorga dzieci. Otrzymane przez jego rodzinę już 21 kwietnia br. środki zostaną wykorzystane zarówno na najpilniejsze potrzeby egzystencjalne (zobowiązania związane z kredytem hipotecznym, potrzeby związane z niepełnosprawnością jednego z dzieci), jak i na cele edukacyjne, m.in. kupno instrumentów potrzebnych do kształcenia muzycznego.

Wicewojewoda podkreślił, że realizacja programu „Rodzina 500 plus” przebiega sprawnie, m.in. dzięki zaangażowaniu osób za to odpowiedzialnych. Podziękował zastępcy dyrektora wydziału polityki społecznej LUW Mariuszowi Kidajowi za intensywne wdrażanie programu. Zwrócił uwagę na aktywną pracę  samorządów w tym zakresie np. gmina Janowiec w kwietniu na wydała decyzje o wypłacie 500 złotych rozpatrując na bieżąco wszystkie 245 złożonych wniosków. W wielu gminach np. Podedwórze czy Jabłoń  realizacja wniosków jest na poziomie 99 procent.

W  promowaniu programu „Rodzina 500 plus” i w kampanii informacyjnej pomagają Busy 500 plus - mobilne punkty informacyjne, które odwiedzając gminy, docierają do tych mieszkańców, którzy o programie nie słyszeli, a jest ich jeszcze 2,7 procent w Polsce. Chodzi o to, aby udzielić im wszelkich informacji, zachęcić do skorzystania z  prawa do świadczenia wychowawczego na dzieci. Mobilne biuro programu realizuje także cel monitorujący: zdobywa na miejscu orientację co do etapu i tempa realizacji zadania w poszczególnych gminach oraz wspiera je we wdrażaniu zapisów nowej ustawy.

Ustawa dotycząca Programu 500 plus przyjęta została 11 lutego br., a podpisana przez prezydenta 17 lutego. Program „Rodzina 500 plus” ruszył 1 kwietnia br. Przewiduje on, że 500 złotych miesięcznie przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, do ukończenia 18 roku życia. Świadczenie na pierwsze dziecko otrzymują natomiast te rodziny, w których dochód na głowę nie przekracza 800 złotych  lub 1200 złotych, jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne. Wniosek pozwalający na uzyskanie świadczenia z wyrównaniem od miesiąca kwietnia powinien być złożony w ciągu trzech miesięcy od dnia wejścia ustawy, czyli od 1 kwietnia do 1 lipca br.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Sport, pokazy, targi - Cavaliada w Lublinie [WIDEO]
Sport, pokazy, targi - Cavaliada w Lublinie [WIDEO] Najwspanialsze konie z całego świata zjechały dziś do Lublina. Do niedzieli w naszym mieście potrwa Cavaliada 2018!
Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Obwodnica zablokowana!
Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Obwodnica zablokowana! Około godziny 21:00 na obwodnicy Lubartowa doszło do zderzenia dwóch aut. Są duże utrudnienia w ruchu.
Lubelszczyzna oczami młodych architektów
Lubelszczyzna oczami młodych architektów Młodzi architekci prezentują swoją wizję Lublina i okolic na wystawie "startARCHITEKCI'17" w Centrum Spotkania Kultur.
Powołany nowy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie ...
Powołany nowy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Dzisiaj odbyło się uroczyste powołanie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, został nim insp. Radek Bąchór.
Policja poszukuje sprawcy wypadku!
Policja poszukuje sprawcy wypadku! Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Lubartowskiej z Nowy Plac Targowy.
Komunikat ZDM w Lublinie dot. odśnieżania dróg publicznych ...
Komunikat ZDM w Lublinie dot. odśnieżania dróg publicznych Zarząd Dróg i Mostów w wydanym komunikacie informuje o zimowym utrzymaniu ulic, chodników, placów, schodów, kładek dla pieszych w pasach drogowych na terenie Lublina.
Uroczyste rozpoczęcie cyklu spotkań „Lublin Ekumeniczny. W stulecie odzyskania ...
Uroczyste rozpoczęcie cyklu spotkań „Lublin Ekumeniczny. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018) 28 lutego w Muzeum Lubelskim w Sali Malarstwa Polskiego XIX i XX wieku odbędzie się uroczyste rozpoczęcie cyklu spotkań ekumenicznych.
Zamordował swoją dziewczynę. Grozi mu dożywocie.
Zamordował swoją dziewczynę. Grozi mu dożywocie. W środę do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi C. Mężczyzna będzie odpowiadać za zamordowanie swojej dziewczyny. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Mateusz C. nie przyznał się do winy i nie chciał zeznawać. Jego ofiara 26 letnia Kamila N była studentką jednej z miejscowych uczelni.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Bój o „Złotą Kielnię” [GALERIA]Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszy„Bezpiecznie zachciało się żyć!” z De Mono w LublinieWładze województwa zainaugurowały rok szkolnyKolejne odkrycia archeologów na Placu LitewskimPrzyjechał z zamiarem sprzedaży na straganie. Wrócił z podpalonym samochodemRunmageddon Kids w Stalowej Woli. Wygrał chłopiec z Lublina!Tirem potrącił dwie rowerzystki. Jedna z nich zmarła na miejscuTrwa przebudowa stadionu lekkoatletycznegoPierwszy Runmageddon Games LublinTurniej Par Patrolowych Odebrali dyplomy dla najlepszych „skarbówek”

Obejrzyj

Sport, pokazy, targi - Cavaliada w Lublinie [WIDEO]Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Obwodnica zablokowana!Lublin gra Kraków – relacja wideo z planu serialu „Drogi wolności” [WIDEO]Spotkania Lubelskiej Bohemy Artystycznej [WIDEO]Środa Popielcowa - początek Wielkiego PostuSzef Gabinetu Prezydenta RP w Lublinie! [WIDEO]Wypadek w miejscowości Niemce. Coraz większe korki.„Uniwersytet – komunikacja – media”. Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego AKLAUD [WIDEO]Światowy Zjazd Absolwentów KUL [WIDEO]Zalewski zaśpiewa Niemena w Centrum Spotkania KulturRay Wilson w Lublinie!Anna Maria Jopek o miłości w Walentynki!

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2018
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON ONgold 95 98 LPG
4,49 4,79 4,69 5,33 2,06

Dyżurna apteka

"HEMPLA 5" - ul. Zesłańców Sybiru 5,
81 534 70 91

Prognoza pogody

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: kupię spółkę
Pomagamy zadłużonym podmiotom znajdującym się w krytycznej sytuacji finansowej. Jesteśmy obecni na rynku od ponad 15 lat i jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68,72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68.72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Lektor angielskiego online
Jeśli poszukujesz pracy jako lektor języka angielskiego, chcesz się samorealizować, pracować zdalnie, decydować ile oraz kiedy pracujesz to ta praca jest właśnie dla ciebie. Szkoła Językowa ...
Dam pracę: Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra oferuje
Agencja Pracy Netkadra poszukuje dla swojego klienta pracownika na stanowisko: tłumacz języka angielskiego; języka niemieckiego – praca zdalna Wymagania: biegła znajomość ww. języków w mowie i piśmie, ...
Dam pracę: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej
Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra (nr 13630) poszukuje dla swojego Klienta pracownika na stanowisko: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej Miejsce pracy: praca zdalna Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku ...
Dam pracę: Agencja pracy Netkadra poszukuje pracowników na stanowisko: tłumacz – praca ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pakowacz
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...

Starsze artykuły

Partia RAZEM o transporcie
Pamiętam gdy można było spokojnie  dojechać z Kraśnika bezpośrednio do ...
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
    Od 15 stycznia następują zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. ...
Spotkania Lubelskiej Bohemy Artystycznej [WIDEO]
Pomysł na powstanie Lubelskiej Bohemy pojawił się latem 2016 ...
Ruszają zapisy do I klas szkół podstawowych
Pierwsze zapisy do publicznych szkół podstawowych na terenie Gminy ...
Majówka w Ogrodzie Botanicznym UMCS
Wśród atrakcji przewidziano:11.30 - spacer z przewodnikiem po majowym Ogrodzie,13.00 ...
Niewypłacalność Biura Podróży ITALY TOURS
Firma Italy Tours posiada gwarancję ubezpieczeniową w związku z działalnością ...
Ostrzeżenie o upałach z dnia 24.07.2016 r.
Urząd Miasta Lublin  Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego  Miejskie Centrum Zarządzania ...
Tomasz Borowiec brązowym medalistą Pucharu Świata w Kickboxingu
W zawodach dzięki wsparciu finansowemu z Gminy Lublin brał udział ...
Kierowca w stanie krytycznym po wymuszeniu pierwszeństwa
21-latek kierując audi A4 wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Nie ustąpił ...
Nowa Spółka na mapie Lublina - Innowacyjne Technologie Sp. z ...
Zakres działalności Spółki obejmie przede wszystkim: prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej, uzyskanie wsparcia dla ...
Zmiana organizacji ruchu w "Trzech Króli"
      W dniu 6 stycznia 2018 r. w godz. 12:00 ...
Ambasador Australii z wizytą w Lublinie
Ambasadora przyjął Prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Spotkanie zdominowały tematy gospodarcze ...
Zaproszenie na pływacki memoriał
W zawodach wystartuje 360 zawodników z 47 klubów. Start w ...
Bogdanka opuści indeks WIG20
Podczas kwalifikowania spółek do indeksów giełda bierze pod uwagę przede ...
Riad Haidar otwiera kampanię Zjednoczonej Lewicy w Białej Podlaskiej
Riad Haidar (SLD) i Michał Kabaciński ...
Wypadek w Ossówce. Jedna osoba ranna
Samochodem kierowała młoda kobieta, mieszkanka Drohiczyna. Samochód na łuku drogi w ...
YouthMediaLab Lublin
YouthMediaLab Lublin organizowany przez Warsztaty Kultury, to cykl bezpłatnych warsztatów ...
Dzieci z Białorusi opowiedziały historię autyzmu
Szkoła w Brześciu współpracuje ze Stowarzyszeniem już od dłuższego czasu. ...
Jak załatwić sprawę w urzędzie? Sprawdź na obywatel.gov.pl ...
Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, ...
Marzysz o praktykach albo studiach za granicą? Ta oferta jest ...
 Zainteresowani będą mogli wypełnić dokumenty aplikacyjne i porozmawiać z byłymi stypendystami ...
Ostrzeżenie o burzach z gradem z dnia 12.07.2016 r.
   Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie ostrzega przed burzami ...
Oświetlili budynki na zielono
W Lublinie z tej okazji podświetlone na zielono zostały Trybunał ...
Za handel narkotykami na terenie Lublina odpowiedzą przed sądem
Ze zgromadzonych przez prokuraturę dowodów wynika, że ...
Szef Gabinetu Prezydenta RP w Lublinie! [WIDEO]
Spotkanie odbyło się w Collegium Iuridicum KUL pod nazwą „Rodzina, ...
Sprawcy nocnego napadu na taksówkarza zatrzymani!
    Do napadu doszło przed północą przy ul. Lawendowej w ...
Okrzeja. Wypadek na przejeździe kolejowym
Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie powiedział nam, ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 503-112-507 cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512 24 21 24
tel. 508-106-103
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501 050 024
tel. 667-195-088
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 500-527-525
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 884-374-104
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Paulina Staszczyk
tel. 720-081-081
paulina@lublin24.pl

Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl

lublin24 bialapodlaska24