Dziś są imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Marcin Wysokiński  
dodane: 01-02-2018 22:46   |   wyświetleń: 5399

Piękny, zielony ogród przez cały rok!

Ściany pełne żywych roślin to doskonałe rozwiązanie na ożywienie wnętrza i poprawę nastroju podczas jesienno-zimowej chandry!
Piękny, zielony ogród przez cały rok!foto. Jacek Mojski 

  Według Światowej Organizacji Zdrowia, jakość powietrza w 1/3 pomieszczeń nie odpowiada normom. Jest ono dziewięciokrotnie bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Źródeł zanieczyszczeń jest wiele. Na złą jakość powietrza, duży wpływ ma również poziom wilgotności względnej. Wilgotność zdrowego powietrza zawiera się w granicach 35-65%. Niestety, wskutek ostrego, suchego zimowego powietrza oraz centralnego ogrzewania, palenia w kotłach, kozach i kominkach, często wilgotność spada poniżej tego poziomu. Powoduje to podrażnienie błon śluzowych nosa, gardła, oczu, a także zmęczenie. Obliczono, że do przyrostu 1 g masy zielonej, rośliny potrzebują średnio od 200 do 2000 g wody. Po oddaniu energii wyparowuje ona przez liście i poprawia jakość powietrza. Pomieszczenia, w których spędzamy większość naszego czasu, „nafaszerowane” są urządzeniami elektronicznymi, które ułatwiają nam pracę i życie, ale wydzielają również szkodliwe dla zdrowia związki. Najprostszym sposobem, aby poprawić jakość powietrza w naszym otoczeniu, jest wprowadzenie roślin. Kwiaty doniczkowe likwidują tzw. smog elektromagnetyczny, czyli nadmierne promieniowanie emitowane przez urządzenia elektryczne i elektroniczne, ale także doskonale radzą sobie z innymi niebezpiecznymi związkami. Na liście trucizn, które rośliny odfiltrowują z naszych mieszkań, znajdują się m.in. benzen, trichloroeten, ksylen, toulen, amoniak, formaldehyd. Poniżej, krótki wykaz roślin, które korzystnie wpływają na powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy.
  • Philodendron scandens (Filodendron) – pochłania formaldehyd, zw. aldehydem mrówkowym, który jest jednym z najsilniejszych środków odkażających. Używany m.in. w kremach, mydłach, lakierach do paznokci, dezodorantach, szamponach. Kontakt z tą substancją działa toksycznie na układ oddechowy, odpornościowy, jak również na wątrobę i skórę.
  • Epipremnum – usuwa formaldehydy, jak też inne lotne chemikalia jak benzen i trichloroeten.
  • Hedera helix (Bluszcz) – to doskonały filtr powietrza. Usuwa szkodliwe substancje, przede wszystkim formaldehyd, ale również toulen, benzen, ksylen i trójchloroetylen. Działa bakteriobójczo, świetnie pochłania dym papierosowy, więc jest szczególnie polecany w pomieszczeniach dla osób palących.
  • Nephrolepis (Nefrolepis) – wszystkie gatunki paproci, uznawane są za bardzo przychylne człowiekowi. Jonizują ujemnie powietrze, co sprzyja tworzeniu się wokół nas właściwego mikroklimatu. Łatwiej się więc regenerujemy oraz wzmacniamy swoje biopole. Paprocie wydzielają dużo tlenu, a obficie podlewane zwiększają wilgotność powietrza. Przeciwdziałają w ten sposób podrażnieniom oczu, nosa, gardła oraz niedomaganiom układu oddechowego. Dodatkowo, pochłaniają formaldehyd.
  • Fatsia (Fatsja) i Aeschynanthus (Eszynantus) – zwiększają wilgotność powietrza.
  • Monstera – pochłania z powietrza substancje fenolowe.
  • Chlorophytum (Zielistka) – roślina, która potrafi pochłonąć z atmosfery szkodliwe substancje chemiczne, takie jak związki siarki i węgla, formaldehydy, związki fenolowe, produkty spalania gromadzące się w kuchniach z kuchenkami gazowymi. Podstawową zaletą tej rośliny jest to, że nie ma ona wielkich wymagań, wspaniale dekoruje pomieszczenie i dodatkowo wychwytuje kurz. Chroni przed promieniowaniem elektromagnetycznym.
  • Spathiphyllum (Skrzydłokwiat) – wydziela dużo wilgoci, więc świetnie sprawdzi się w suchych pomieszczeniach. Jest prawdziwą zieloną oczyszczalnią! Pochłania: alkohole, aceton, benzen, formaldehyd, ksylen i toulen, w dodatku, robi to bardzo skutecznie.
Są to tylko niektóre gatunki roślin, które mają pozytywny wpływ na pomieszczenia, w których przebywamy. Oprócz tego, że doskonale usuwają z powietrza wiele szkodliwych związków i substancji, poprawiają jego wilgotność, a co za tym idzie, także jakość naszego życia, idealnie sprawdzają się na zielonych ścianach. Dzięki temu, że ogrody wertykalne nie zajmują zbyt dużo miejsca, to już w niewielkim pomieszczeniu, możemy stworzyć „zieloną oczyszczalnię powietrza”, aby poprawić jakość naszego życia. I co najważniejsze, na naszej zielonej ścianie możemy zastosować wszystkie te pożyteczne rośliny, które zostały przedstawione. Ogrody wertykalne nie tylko zdobią nasze wnętrza, ale przede wszystkim poprawiają jakość powietrza, co ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.


OGRÓD WERTYKALNY W NOWOCZESNYM WNĘTRZU


Nowoczesny, minimalistyczny wystrój w połączeniu z ogrodem wertykalnym to doskonałe rozwiązanie na ożywienie wnętrza. Zieleń, oprócz tego, że pięknie wygląda, nadaje niepowtarzalny klimat, to także oczyszcza i nawilża powietrze, tym samym poprawiając warunki panujące w pomieszczeniu.
Automatyczny system nawadniania gwarantuje prawidłowy rozwój zieleni. W tym przypadku ogród wertykalny został wykonany na obiegu otwartym, czyli woda do podlewania roślin jest pobierana prosto z wodociągu, a jej nadmiar odprowadzany do kanalizacji. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie wymaga dużych nakładów pracy związanych z pielęgnacją roślin.Po konsultacjach z Inwestorami, do obsadzenia zielonej ściany wybraliśmy cztery gatunki roślin, a mianowicie: Epipremnum, Philodendron, Maranta i Monstera. Epipremnum i Philodendron, tworzą podstawę całego ogrodu, Maranta, z racji na wybarwienie swoich liści, wprowadza kolor, a Monstera przykuwa uwagę ze względu na kształt liści.

ŚCIANY W MCHU


Mech poduszkowy i prawie 10 m2 ściany? Dlaczego nie!
Kolejna realizacja z mchu, tym razem mech poduszkowy „Polemoss”, który stanowi tło dla logo. Wielkość realizacji przykuwa uwagę każdego już przy wejściu. Mech, z którego wykonaliśmy projekt, ze względu na swoją strukturę i kolor, ożywia całe wnętrze i dodaje mu niebanalnego wyglądu. Każdy, kto chciałby wprowadzić do swojego wnętrza odrobinę zieleni (a nie przepada lub nie ma zbyt wiele czasu na pielęgnację roślin) powinien zastanowić się nad takim rozwiązaniem.Taka zielona ściana ożywi i nada uroku wnętrzom. A jak powszechnie wiadomo zieleń uspokaja, to przy okazji, zadbamy również o swoje zdrowie. Taka ściana z mchu nie wymaga pielęgnacji, więc nie ma z nią żadnych problemów.
ZIELONA ŚCIANA

Zielona ściana wykonana z kilku gatunków roślin została wkomponowana we wnękę pomieszczenia. To oszczędność miejsca, a jednocześnie niebanalny sposób na ożywienie wnętrza i wniesienie klimatu tropikalnej dżungli do czterech ścian.Zdjęcie zostało wykonane bezpośrednio po zainstalowaniu ściany. Tym razem wykorzystaliśmy cztery gatunki roślin: Epipremnum, Zielistka, Skrzydłokwiat, Monstera oraz Nefrolepis.
Bazą projektu stał się gatunek o jednostajnych liściach – Scindapsus, który idealnie spisuje się w ogrodach wertykalnych, przez co bardzo często gości w naszych realizacjach. Zielistka oraz Nefrolepis, jako rośliny o ciekawej i wyrazistej fakturze oraz wzorze liści zostały wkomponowane w zielone tło stworzone przez Scindapsusa. Monstera, która podbija serca Klientów na całym świecie nie tylko w branży związanej z ogrodnictwem została zastosowana jako dopełnienie ogrodu, nadając projektowi wypukłości oraz nowoczesnego wyglądu. Wszystkie rośliny wzajemnie się przenikają, przez co wprowadzają klimat tropiku. Pamiętajmy, że efekt wraz ze wzrostem roślin, z roku na rok, będzie coraz bardziej ciekawy i inspirujący!
Już miesiąc po wykonaniu ogrodu wertykalnego Inwestorzy cieszą się niesamowicie intensywną zielenią. Warto wspomnieć również nie tylko o walorach estetycznych. Rośliny filtrują również powietrze, oczyszczając je z zanieczyszczeń.

Co można zauważyć na fotografii, efekt jest niesamowity, nadaje niebanalnego wyglądu oraz jest nowoczesnym i oryginalnym rozwiązaniem dla osób ceniących zieleń w pomieszczeniach. Plusem jest fakt, iż zieleń dzięki zainstalowanemu oświetleniu oraz nawodnieniu nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji ze strony Inwestorów.

„ŻYWY OBRAZ” W RECEPCJI


Kolejny projekt został wykonany dla jednej z warszawskich firm. Ogród wertykalny obsadziliśmy dwoma gatunkami roślin. Bazę stanowi Epipremnum, ze względu na liście tworzące jednolitą, zieloną taflę. Całość ożywiliśmy ciekawymi w kształcie Monsterami, które nadają projektowi świeżości i nowoczesnego wyglądu. Projekt po zamontowaniu tworzy interesujące połączenie. Wyrazu dodatkowo dodaje oświetlenie, które zostało wmontowane w sufit obiektu, tak by było niewidoczne. Należy zaznaczyć, że lampy nakierowane na rośliny oprócz roli wyróżnienia ogrodu, doświetlają liście tak, aby zapewnić gatunkom odpowiednie warunki do wzrostu. Prawidłowy rozwój zielonej ściany zagwarantowany jest również poprzez automatyczny system nawodnienia. To oszczędność pracy i czasu Inwestorów.Głęboka, ciemna zieleń ogrodu wertykalnego współgra z ornamentami roślinnymi zastosowanymi na szklanych ścianach recepcji. Również drewno samej lady idealnie komponuje się ze ścianą. Dodatkowo zastosowana zieleń kontrastuje z logo firmy nadając mu wyrazu. Ogród wertykalny ożywia całe wnętrze, zaznaczając najważniejszy punkt pomieszczenia, jakim jest recepcja.
To już kolejna firma, która zdecydowała się na nasz projekt ogrodu wertykalnego umieszczając go w centrum recepcji. To niebanalny sposób na zaaranżowanie ścian oraz wprowadzenie do wnętrza niepowtarzalnego klimatu, z całą pewnością zapamiętanego przez klientów firmy.

ZIELONA ŚCIANA W RESTAURACJI

Tym razem prezentujemy Państwu jedną z naszych najnowszych realizacji, ogród wertykalny w jednej z krakowskich restauracji. Ogród został wkomponowany w ścianę wykonaną z drewnianych desek. Naturalne drewno i rośliny doskonale do siebie pasują. Przeważającym gatunkiem, który zastosowaliśmy do obsadzenia ogrodu wertykalnego, jest niezawodne Epipremnum. Jest to roślina, która idealnie sprawdza się na zielonych ścianach. Oprócz tego, że atrakcyjnie wygląda, szybko się rozrasta, to również usuwa z powietrza formaldehydy i inne lotne chemikalia, jak benzen, trichloroeten i ksylen.
Dodatkowo, aby urozmaicić kompozycję, użyliśmy kilku „wstawek”, z takich roślin jak: Monstera, Filodendron, Zielistka i Paprocie. Zielona ściana ożywiła wnętrze restauracji oraz dodała mu niepowtarzalnego charakteru. W takim otoczeniu, jedzenie smakuje jeszcze lepiej.
Tak ogród wertykalny wyglądał zaraz po obsadzeniu roślinami…
MOBILNE ZIELONE ŚCIANY


Wyobraźcie sobie Państwo ekologiczny mebel, który po obsadzeniu roślinami, stworzy specyficzne środowisko, wprowadzając do wnętrza niesamowity mikroklimat. Rośliny zamieniając CO2 w tlen, utrzymają powietrze w dobrej kondycji. Idealnie sprawdzają się w nadmiernie suchych pomieszczeniach, pełniąc funkcję regulatora wilgotności. Pochłoną nadmiar hałasu i sprawią, że przestrzeń życiowa stanie się bardziej komfortowa.Mobilna zielona ściana jest bardzo prosta w obsłudze. Bez problemu można obsadzić ją roślinami, a w razie potrzeby przearanżować na inny roślinny wzór. Mobilne ogrody wertykalne poprawiają mikroklimat w pomieszczeniu, wpływając na dobre samopoczucie. To sposób, aby mieć codzienny kontakt z naturą bez wychodzenia z domu.Zasada działania mobilnego ogrodu wertykalnego jest bardzo prosta. Woda znajdująca się w zbiorniku poniżej roślin, za pomocą pompy, podawana jest na powierzchnię zielonej ściany. W górnej części ogrodu wertykalnego umieszczone są kroplowniki, które dozują odpowiednią ilość wody. Po przesiąknięciu przez zieloną ścianę, nadmiar wody wraca do zbiornika. Do zainstalowania mobilnego ogrodu wertykalnego potrzebny jest jedynie dostęp do prądu w celu podłączenia pompy. Mobilne zielone ściany dostępne są na zamówienie w każdym rozmiarze. W większości jednak nie przekraczają 160 cm szerokości oraz 250 cm wysokości. Podyktowane jest to w szczególności wagą oraz stabilnością gotowego elementu. Dostępne są wszystkie kolory z palety kolorów RAL. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego oświetlenia, montowanego bezpośrednio na ramy zielonej ściany.

Zapraszamy na nasze strony internetowe, gdzie znajdziecie Państwo więcej ciekawych informacji o zielonych ścianach, jakie z pasją od wielu lat tworzymy :)

http://www.masmet.pl/pl/produkty/ogrody-wertykalne-2

https://www.facebook.com/masmet.poland/photos/pcb.828442560527770/828433293862030/?type=3&theater

https://ogrodwertykalny.pl/

https://ogrodwertykalny.pl/portfolio/galeria/


UWAGA!!!  Na hasło "MASMET" otrzymasz 20% zniżki na usługę montażu Twojego wymarzonego wertykalnego ogrodu!

Zdjęcia: "Twój Świat" Jacek Mojski

Komentowane

Ogrodniczka (2018-02-04 07:15) 41 31   |   zgłoś do usunięcia
Ładne te wasze zielone ściany czy jak to nazywacie „ogrody wertykalne”! Jakbym miała gdzie chętnie bym sobie taki zafundowała. Ale mieszkam w bloku :( Dacie radę zrobić wersję mini do mieszkanka w bloku?
Twój Świat (2018-02-11 10:17) 28 21   |   zgłoś do usunięcia
Oczywiście, że damy radę :) Zapraszamy!
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Protest nauczycieli
Protest nauczycieli 420 nauczycieli z Lubelszczyzny uczestniczyło w sobotniej manifestacji przed Ministerstwem Oświaty. Razem z kolegami z całego kraju domagali się większych podwyżek płac, lepszej polityki edukacyjnej rządu i odwołania minister Anny Zalewskiej.
Krwiodawcy odznaczeni
Krwiodawcy odznaczeni Bezinteresownie dzielą się tym, co najcenniejsze. Sobota była dniem podziękowań Honorowym Dawcom Krwi za ich dar życia.
Do szpitala z policyjną eskortą
Do szpitala z policyjną eskortą Przez kilkanaście kilometrów policjanci z lubelskiej drogówki eskortowali do szpitala samochód z wymagającym natychmiastowej pomocy chłopcem. Liczyła się każda minuta. Maluch bardzo szybko trafił pod opiekę lekarzy.
Podsumowanie tygodnia na drogach
Podsumowanie tygodnia na drogach Podsumujmy co wydarzyło się na lubelskich drogach podczas mijającego tygodnia.
Śmiertelna brawura!
Śmiertelna brawura! Tragedia w rejonie węzła Rudnik. Jena osoba nie żyje, dwie zostały ranne!
Morsy kończą sezon w stylu Wikingów
Morsy kończą sezon w stylu Wikingów W najbliższą sobotę o godzinie 14.00 wielbiciele lodowatych kąpieli po raz ostatni w tym sezonie wejdą do Zalewu Zemborzyckiego.
27 letnia ofiara piątkowej eksplozji nie żyje
27 letnia ofiara piątkowej eksplozji nie żyje W szpitalu w Łęcznej zmarła ranna w piątkowej eksplozji 27 letnia Marlena.
Jak Polacy wybili się na niepodległość? Patriotyczna wystawa w ...
Jak Polacy wybili się na niepodległość? Patriotyczna wystawa w Muzeum Lubelskim Polskość, patriotyzm i tożsamość narodowa - to tylko niektóre z tematów, których dotykać będzie wystawa "Czas na Niepodległą". Wernisaż odbędzie się dzisiaj na Zamku Lubelskim o godzinie 18.00.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Bój o „Złotą Kielnię” [GALERIA]Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszy„Bezpiecznie zachciało się żyć!” z De Mono w LublinieWładze województwa zainaugurowały rok szkolnyKolejne odkrycia archeologów na Placu LitewskimPrzyjechał z zamiarem sprzedaży na straganie. Wrócił z podpalonym samochodemRunmageddon Kids w Stalowej Woli. Wygrał chłopiec z Lublina!Tirem potrącił dwie rowerzystki. Jedna z nich zmarła na miejscuTrwa przebudowa stadionu lekkoatletycznegoPierwszy Runmageddon Games LublinTurniej Par Patrolowych Odebrali dyplomy dla najlepszych „skarbówek”

Obejrzyj

Radosław Brzózka na spotkaniu z dziećmi w LubliniePilnie poszukiwani samorządowcy, którzy sami sobie przyznali nagrodyMowa nienawiści prowadzi do przemocyDzień Pamięci o HolokauścieDworzec metropolitalny w Lublinie – jest koncepcja, czas na projektOdroczony wyrok w sprawie Krzysztofa ŻukaPoznaliśmy program lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległościNowy oddział ratunkowy w LublinieOtwarcie zrewitalizowanej studzienki w Lublinie!Targowisko przy Ruskiej - reaktywacja Organizacje pozarządowe z wyróżnieniami od Wojewody LubelskiegoVeganmania w Lublinie [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30
01
02
03
04
05
06
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON ONgold 95 98 LPG
4,48 - 4,61 4,89 -

Dyżurna apteka

"HEMPLA 5" - ul. Zesłańców Sybiru 5,
81 534 70 91

Prognoza pogody

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: kupię spółke
DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych Spółek z o.o. S.A. Ltd , GMbH oraz Jednoosobowych Działalności Gospodarczych. Skupiamy się na działalności umożliwiających podjęcie czynności, które zmierzają do ...
Kupię: kupię spółke
Skupujemy Spółki i pomagamy w Wstępowaniu jako zarząd kryzysowy w sytuacjach, kiedy obecny zarząd nie jest wstanie udźwignąć ciężaru związanego z prowadzeniem spółki, jak również ...
Dam pracę: Zatrudnię Elektromonterów – Włochy
Zatrudnię Elektromonterów do Włoch (okolice Bergamo). Proste prace instalacyjne na terenie centrum logistycznego. Zakwaterowanie, przejazdy. Umowa o pracę, odzież ochronna, wyżywienie oraz elektronarzędzia. Wymagamy wykształcenia ...
Kupię: kupię spółke
Kupimy udziały w Spółkach oraz Jednoosobowych Działalnościach Gospodarczych znajdujących się na krawędzi bankructwa Występujemy w roli upadłego i podejmujemy się negocjacji z pracownikami i wierzycielami. Oferujemy ...
Kupię: kupię spółkę
Pomagamy zadłużonym podmiotom znajdującym się w krytycznej sytuacji finansowej. Jesteśmy obecni na rynku od ponad 15 lat i jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68,72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68.72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Lektor angielskiego online
Jeśli poszukujesz pracy jako lektor języka angielskiego, chcesz się samorealizować, pracować zdalnie, decydować ile oraz kiedy pracujesz to ta praca jest właśnie dla ciebie. Szkoła Językowa ...
Dam pracę: Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra oferuje
Agencja Pracy Netkadra poszukuje dla swojego klienta pracownika na stanowisko: tłumacz języka angielskiego; języka niemieckiego – praca zdalna Wymagania: biegła znajomość ww. języków w mowie i piśmie, ...
Dam pracę: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej
Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra (nr 13630) poszukuje dla swojego Klienta pracownika na stanowisko: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej Miejsce pracy: praca zdalna Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku ...
Dam pracę: Agencja pracy Netkadra poszukuje pracowników na stanowisko: tłumacz – praca ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pakowacz
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Operator maszyn
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Spawacz
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Operator wózka widłowego
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Inne: Skup Aut za Gotówkę - Małopolska, Śląsk, Opolskie ...
Nasza firma oferuje skup aut osobowych i dostawczych, wszystkich marek – z bezpłatnym dojazdem do klienta. Skupujemy auta niezależnie od ich stanu technicznego i wizualnego, ...
Dam pracę: Operator wózków widłowych
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Lektor angielskiego online
Jeśli poszukujesz pracy jako lektor języka angielskiego, chcesz się samorealizować, pracować zdalnie, decydować ile oraz kiedy pracujesz to ta praca jest właśnie dla ciebie. Szkoła Językowa ...

Starsze artykuły

Harcerze Adwentyści z całej Polski spotkają się w Lublinie ...
Związek Harcerstwa Adwentystycznego działa w obrębie Polski od 1990 ...
Festiwal po europejsku
W przesłuchaniach finałowych weźmie udział łącznie 42 solistów, ...
Zaproszenie na Dzień Solidarności Międzypokoleniowej
Całość rozpocznie się mszy świętą w Archikatedrze Lubelskiej. Następnie uczestnicy przejdą ...
Grupa MoCarta i Ireneusz Krosny w Lublinie
Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy mający charakter kabaretu, powstały w 1995 roku. ...
Port Lotniczy Lublin podpisał umowę z firmą Strabag. W kwietniu ...
Port Lotniczy Lublin podpisał umowę z firmą ...
Latające Jarmarki na Starym Mieście oraz wspólne malowanie pisanek w ...
Z okazji Świąt Wielkanocnych w Lublinie organizowany jest VII Lubelski ...
Wschodni Express - spotkania w ramach Innych Brzmień
Kolejny wątek w dyskusjach Wschodniego Expressu stanowić będzie prezentacja porównawcza ...
Rektor dalej chce być rektorem
Dzisiaj o godzinie 14.00 upłynął termin przyjmowania przez Uczelnianą ...
Ofiary katastrofy smoleńskiej związane z Lublinem [AKTUALIZACJA WIDEO]
Osiem lat temu pod Smoleńskiem, o godzinie 8:41 rozbił ...
Spór o Trybunał Konstytucyjny. Różne interpretacje Sejmiku i Wojewody ...
W stanowisku radni Sejmiku przypominają, że publikowanie wyroków Trybunału ...
Łukovia w ćwierćfinale Pucharu
W sobotę w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył ...
Lubelska debata oksfordzka: „Imigranci w Polsce – szansa czy zagrożenie?”
Debata zorganizowana jest przez studentów stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa ...
Ryzyko niższych cen węgla dołuje akcje kopalni
We wtorek notowania Bogdanki były najsłabszym punktem indeksu blue chipów. ...
Uwaga! Fałszywy strażnik miejski wyłudza pieniądze
Dziewczyna wysiadła z autobusu przy ulicy Nadbystrzyckiej w sobotę. Przeszła przez ...
SWAP Party Lublin – odśwież swoją szafę i znajomości
Spotkania z cyklu Swap Party zyskują na popularności ...
Al. Solidarności: Karetka zderzyła się z nissanem. Pięć osób w ...
Do poważnego w skutkach wypadku doszło w czwartek na al. ...
Tragiczny finał pożaru
Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali po godzinie 19.00. ...
Stypendia Starosty Lubelskiego dla najlepszych
Za bardzo dobre wyniki w nauce Stypendia Starosty Lubelskiego otrzymało 10 ...
Napadnięty na Przechodniej
Mężczyzna został zaatakowany w weekend na ul. Przechodniej przez dwóch nieznanych mężczyzn. ...
Duże opóźnienia pociągów na trasie Warszawa - Lublin ...
Poniżej wywiad przeprowadzony z rzecznikiem prasowym PKP Intercity - Panią ...
Rozbita grupa przestępcza działająca metodą na policjanta.
Policjanci Komedy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali ...
Budowa dróg rowerowych na ul. Koncertowej - fotorelacja
Pomiędzy al. Kompozytorów Polskich a ul. Żywnego i Melomanów prace ...
Przelej myśli na papier – konkurs literacki
Ogłaszany od ośmiu lat konkurs ma charakter otwarty. Wziąć udział ...
Gmina Uścimów. Pożar strawił kurnik z indykami
Ogień bardzo szybko zajął ogromny kurnik w którym znajdowały się ...
Nieprzytomny kierowca zabrany do szpitala
Przed godziną 20 na drodze wojewódzkiej Łuków - Kock w ...
Blisko 100 nowych policjantów rozpoczęło służbę
Dzisiejszy nabór nowych funkcjonariuszy jest pierwszym w tym roku. Dziewięćdziesięciu ...
Szekalis: "Musimy dbać o budżet"
W drugiej połowie 2013 roku gmina dołożyła do "systemu śmieciowego" ...
Okradł swojego ojca.
Do kradzieży doszło 4 września 2015 r. w Lisiowólce. Ze ...
Działania miasta dotyczące zwalczania barszczu sosnowskiego
   Najczęściej wskazywane są takie lokalizacje jak okolice Ogrodu Botanicznego, ul ...
Pobity policjant trafił do szpitala
Do zdarzenia doszło w środę w sklepie w Brzozowicy Dużej ...
Nowe przejścia dla pieszych na ulicy Hempla
Władze miasta obiecały utworzenie tych przejść w lutym, gdy wraz z ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl

lublin24 bialapodlaska24