Dziś są imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Radosław Czarnecki
dodane: 05-10-2015 06:40   |   wyświetleń: 669

Pesa Dart w Lublinie. Od grudnia nowa jakość w podróżach koleją

W sobotę na lubelskim dworcu spółka PKP Intercity zaprezentowała nowy dalekobieżny elektryczny zespół trakcyjny Pesa Dart, który już od grudnia będzie woził pasażerów. Z nowej oferty skorzystają także mieszkańcy naszego regionu.
Pesa Dart w Lublinie. Od grudnia nowa jakość w podróżach kolejąfoto. Jack 
20 składów Dart zostało wyprodukowanych na zamówienie PKP Intercity przez firmę Pesa Bydgoszcz. Jego prędkość eksploatacyjna to 160 km/h. EZT posiada szereg udogodnień dla pasażerów i drużyny konduktorskiej. Podróżni skorzystają z wygodnych, rozkładanych foteli wyposażonych w gniazdka elektryczne, ergonomicznych stolików czy wysuwanych wieszaków na ubranie. Obsługa pociągu ma z kolei do dyspozycji przestronny przedział konduktorski posiadający... łóżko i prysznic.

Składy Pesa Dart będą obsługiwały trasy na odcinku Lublin/Białystok - Warszawa - Łódź - Wrocław/Katowice - Bielsko - Biała. Pomieszczą one 352 pasażerów na miejscach siedzących. Pociągi kategorii InterCity zestawione z nowych jednostek wyruszą na trasy 13 grudnia. Z uwagi na opóźnienia w dostawach, w połowie grudnia na trasę wyruszy mniej nowoczesnych składów. Ile? Tego nie wiedzą nawet przedstawiciele PKP Intercity.

Wszystko zależy od tego ile Dartów odbierzemy od producenta. Na obecną chwilę trudno wyrokować ile jednostek będziemy mieli do dyspozycji w grudniu - powiedziała nam Beata Czemerajda z Biura Prasowego PKP Intercity.

Według zapewnień Jacka Leonkiewicza, prezesa PKP Intercity w grudniu będą to najprawdopodobniej dwa pociągi dojeżdżające do Lublina. Na więcej możemy liczyć od marcowej korekty rozkładu jazdy.

Chcemy żeby te nowoczesne pociągi odjeżdżały w godzinach atrakcyjnych dla pasażerów. Docelowo wszystkie uruchamiane przez nas połączenia na trasie Warszawa - Lublin będą kategorii IC. Cena za przejazd waha się w granicach 30 - 37 zł. Obowiązują także nasze promocje i zniżki ustawowe - powiedział podczas prezentacji Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity.

Prezes PKP Intercity przedstawił także założenia nowej oferty na trasie Warszawa - Lublin. Od 13 grudnia pasażerowie będą mieli do dyspozycji 11 par pociągów, a czas przejazdu najszybszego połączenia na tej trasie wyniesie 2h 9 min do Warszawy Centralnej. Korzystając ze skomunikowania z szynobusem z/do Lubartowa będzie można pokonać tę trasę w niecałe 3 godziny.

Dalekobieżnym pociągiem przez Lubartów?

W 2017 roku rozpocznie się modernizacja linii kolejowej między Warszawą a Lublinem. Efekty prac wpłyną na skrócenie czasu przejazdu - pociągi pokonają tę trasę w około 90 minut. Zanim to jednak nastąpi czeka nas kilka lat sporych utrudnień w ruchu kolejowym. Skorzystać może na tym nasze miasto Lubartów, przez które przebiega linia kolejowa nr 30 stanowiąca główny korytarz objazdowy dla ruchu towarowego.

Jeśli zarządca infrastruktury zdecyduje się na prowadzenie prac przy dwutorowym zamknięciu linii, konieczne może stać się przetrasowanie pociągów pasażerskich trakcją spalinową przez Lubartów i Łuków. Czy nasze miasta mają szanse na postój handlowy dalekobieżnych pociągów? Tego jeszcze nie wiadomo.

Trwają ustalenia co do formy prowadzenia prac modernizacyjnych. Jeśli zapadną jakieś decyzje wtedy będziemy myśleli nad organizacją ruchu podczas modernizacji - powiedział nam prezes PKP IC.

Pewne jest natomiast skierowanie ruchu towarowego trasą przez Lubartów. Wg założeń PKP PLK trasą tą przejedzie dziennie 20 pociągów towarowych (14 w ciągu dnia i 6 w nocy). Oprócz tego utrzymany zostanie istniejący ruch pasażerski. W ostatnich dniach zarządca infrastruktury ogłosił przetarg na modernizację linii kolejowej między Łukowem a Parczewem, dzięki czemu za nieco ponad rok trasa będzie już przejezdna na całej długości.

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat nowego pociągu, którego zdjęcia można zobaczyć na portalu Lubartów24.pl. Czy wprowadzenie nowych składów do ruchu będzie Waszym zdaniem skokiem jakościowym w podróżowaniu koleją? Skorzystacie z nowej oferty PKP Intercity? Czekamy na komentarze!

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Protest nauczycieli
Protest nauczycieli 420 nauczycieli z Lubelszczyzny uczestniczyło w sobotniej manifestacji przed Ministerstwem Oświaty. Razem z kolegami z całego kraju domagali się większych podwyżek płac, lepszej polityki edukacyjnej rządu i odwołania minister Anny Zalewskiej.
Krwiodawcy odznaczeni
Krwiodawcy odznaczeni Bezinteresownie dzielą się tym, co najcenniejsze. Sobota była dniem podziękowań Honorowym Dawcom Krwi za ich dar życia.
Do szpitala z policyjną eskortą
Do szpitala z policyjną eskortą Przez kilkanaście kilometrów policjanci z lubelskiej drogówki eskortowali do szpitala samochód z wymagającym natychmiastowej pomocy chłopcem. Liczyła się każda minuta. Maluch bardzo szybko trafił pod opiekę lekarzy.
Podsumowanie tygodnia na drogach
Podsumowanie tygodnia na drogach Podsumujmy co wydarzyło się na lubelskich drogach podczas mijającego tygodnia.
Śmiertelna brawura!
Śmiertelna brawura! Tragedia w rejonie węzła Rudnik. Jena osoba nie żyje, dwie zostały ranne!
Morsy kończą sezon w stylu Wikingów
Morsy kończą sezon w stylu Wikingów W najbliższą sobotę o godzinie 14.00 wielbiciele lodowatych kąpieli po raz ostatni w tym sezonie wejdą do Zalewu Zemborzyckiego.
27 letnia ofiara piątkowej eksplozji nie żyje
27 letnia ofiara piątkowej eksplozji nie żyje W szpitalu w Łęcznej zmarła ranna w piątkowej eksplozji 27 letnia Marlena.
Jak Polacy wybili się na niepodległość? Patriotyczna wystawa w ...
Jak Polacy wybili się na niepodległość? Patriotyczna wystawa w Muzeum Lubelskim Polskość, patriotyzm i tożsamość narodowa - to tylko niektóre z tematów, których dotykać będzie wystawa "Czas na Niepodległą". Wernisaż odbędzie się dzisiaj na Zamku Lubelskim o godzinie 18.00.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Bój o „Złotą Kielnię” [GALERIA]Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszy„Bezpiecznie zachciało się żyć!” z De Mono w LublinieWładze województwa zainaugurowały rok szkolnyKolejne odkrycia archeologów na Placu LitewskimPrzyjechał z zamiarem sprzedaży na straganie. Wrócił z podpalonym samochodemRunmageddon Kids w Stalowej Woli. Wygrał chłopiec z Lublina!Tirem potrącił dwie rowerzystki. Jedna z nich zmarła na miejscuTrwa przebudowa stadionu lekkoatletycznegoPierwszy Runmageddon Games LublinTurniej Par Patrolowych Odebrali dyplomy dla najlepszych „skarbówek”

Obejrzyj

Radosław Brzózka na spotkaniu z dziećmi w LubliniePilnie poszukiwani samorządowcy, którzy sami sobie przyznali nagrodyMowa nienawiści prowadzi do przemocyDzień Pamięci o HolokauścieDworzec metropolitalny w Lublinie – jest koncepcja, czas na projektOdroczony wyrok w sprawie Krzysztofa ŻukaPoznaliśmy program lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległościNowy oddział ratunkowy w LublinieOtwarcie zrewitalizowanej studzienki w Lublinie!Targowisko przy Ruskiej - reaktywacja Organizacje pozarządowe z wyróżnieniami od Wojewody LubelskiegoVeganmania w Lublinie [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30
01
02
03
04
05
06
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON ONgold 95 98 LPG
4,48 - 4,61 4,89 -

Dyżurna apteka

"HEMPLA 5" - ul. Zesłańców Sybiru 5,
81 534 70 91

Prognoza pogody

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: kupię spółke
DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych Spółek z o.o. S.A. Ltd , GMbH oraz Jednoosobowych Działalności Gospodarczych. Skupiamy się na działalności umożliwiających podjęcie czynności, które zmierzają do ...
Kupię: kupię spółke
Skupujemy Spółki i pomagamy w Wstępowaniu jako zarząd kryzysowy w sytuacjach, kiedy obecny zarząd nie jest wstanie udźwignąć ciężaru związanego z prowadzeniem spółki, jak również ...
Dam pracę: Zatrudnię Elektromonterów – Włochy
Zatrudnię Elektromonterów do Włoch (okolice Bergamo). Proste prace instalacyjne na terenie centrum logistycznego. Zakwaterowanie, przejazdy. Umowa o pracę, odzież ochronna, wyżywienie oraz elektronarzędzia. Wymagamy wykształcenia ...
Kupię: kupię spółke
Kupimy udziały w Spółkach oraz Jednoosobowych Działalnościach Gospodarczych znajdujących się na krawędzi bankructwa Występujemy w roli upadłego i podejmujemy się negocjacji z pracownikami i wierzycielami. Oferujemy ...
Kupię: kupię spółkę
Pomagamy zadłużonym podmiotom znajdującym się w krytycznej sytuacji finansowej. Jesteśmy obecni na rynku od ponad 15 lat i jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68,72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68.72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Lektor angielskiego online
Jeśli poszukujesz pracy jako lektor języka angielskiego, chcesz się samorealizować, pracować zdalnie, decydować ile oraz kiedy pracujesz to ta praca jest właśnie dla ciebie. Szkoła Językowa ...
Dam pracę: Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra oferuje
Agencja Pracy Netkadra poszukuje dla swojego klienta pracownika na stanowisko: tłumacz języka angielskiego; języka niemieckiego – praca zdalna Wymagania: biegła znajomość ww. języków w mowie i piśmie, ...
Dam pracę: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej
Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra (nr 13630) poszukuje dla swojego Klienta pracownika na stanowisko: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej Miejsce pracy: praca zdalna Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku ...
Dam pracę: Agencja pracy Netkadra poszukuje pracowników na stanowisko: tłumacz – praca ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pakowacz
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Operator maszyn
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Spawacz
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Operator wózka widłowego
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Inne: Skup Aut za Gotówkę - Małopolska, Śląsk, Opolskie ...
Nasza firma oferuje skup aut osobowych i dostawczych, wszystkich marek – z bezpłatnym dojazdem do klienta. Skupujemy auta niezależnie od ich stanu technicznego i wizualnego, ...
Dam pracę: Operator wózków widłowych
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Lektor angielskiego online
Jeśli poszukujesz pracy jako lektor języka angielskiego, chcesz się samorealizować, pracować zdalnie, decydować ile oraz kiedy pracujesz to ta praca jest właśnie dla ciebie. Szkoła Językowa ...

Starsze artykuły

Łęczna. Karolin i Ziółków z kawałkiem nowej drogi ...
O remont drogi mieszkańcy walczyli od wielu lat. Pisali petycje, ...
Spór o Trybunał Konstytucyjny. Różne interpretacje Sejmiku i Wojewody ...
W stanowisku radni Sejmiku przypominają, że publikowanie wyroków Trybunału ...
Program 500+ Wiemy, gdzie składać wnioski
Pod koniec lutego 20 stażystów zostanie skierowanych do Miejskiego Ośrodka ...
Pilnie poszukiwani samorządowcy, którzy sami sobie przyznali nagrody
W piątek na konferencji prasowej, przewodniczący struktur PSL Krzysztof ...
Lublin Inteligentnym Miastem Roku - prestiżowy tytuł na "Smart City ...
W grupie miast powyżej 500 tys. mieszkańców tytuł ten zdobył ...
Spadł z dachu. Sprawę wyjaśnia policja.
Czytelnik napisał do nas:Wypadek na budowie bloku przy ulicy Chmielowskiego, ...
Podsumowanie tygodnia na drogach
Mijający tydzień nie zakończył się szczęśliwie dla wszystkich. Do ...
Prof. Andrzej Mocek doktorem honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
Prof. dr hab. Andrzej Mocek od 2001 roku pracuje na ...
Miasto daje milion mieszkańcom
- Wydzieliliśmy te pieniądze, bo chcemy, by mieszkańcy mieli coś do ...
31 nowych funkcjonariuszy w lubelskim garnizonie Policji
Dzisiejszy nabór nowych funkcjonariuszy jest trzecim w tym roku. Trzydziestu ...
Lublin kontra smog. Twój głos może wpłynąć na jakość powietrza ...
     Panel obywatelski to jedno z narzędzi partycypacji społecznej, którym chwali się ...
Śmiertelne potrącenie rowerzystki w miejscowości Dąbie koło Łukowa ...
W Dąbiu na drodze krajowej nr 76 doszło dzisiaj ...
Rozliczenie PIT 2018 – pozostał jeszcze miesiąc!
Zeznanie podatkowe za rok 2017 należy złożyć do 30 ...
25 lat partnerstwa Lublin-Münster
Lubelskie obchody jubileuszu, to organizowane po raz pierwszy wydarzenie ...
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
    Od 15 stycznia następują zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. ...
Monika Wielgórska w rozmowie z Łukaszem Kurowskim
Chemia techniczna i Geoinformatyka z Certyfikatem "Studia z Przyszłością" ...
Podsumowanie wyników konkursu i uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się, 16 ...
Bialska drogówka bez litości odbiera prawa jazdy
Policjanci bialskiego ruchu drogowego patrolujący drogę krajową nr 2 w ...
II Wschodnie Forum Samorządowo-Gospodarcze
Samorządowcy, naukowcy, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych będą dyskutować o ...
Lewart na Mistrzostwach Europy Taekwon-do ITF w Motherwell
To był wyjątkowo udany występ. W gronie 520 zawodników z ...
Szara strefa a ubezpieczenia społeczne
Naukowcy oraz znawcy tematu przez dwa dni będą ...
Policjanci KPP w Lubartowie wraz z funkcjonariuszami KWW w Lublinie ...
Funkcjonariusze KPP w Lubartowie wraz z policjantami ...
Śpiewasz? Sprawdź się w PREZENTACJACH
Konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach – szkoły Podstawowe oraz ...
Jak przemieszczają się mieszkańcy aglomeracji lubelskiej?
Ile czasu mieszkańcy spędzają w podróży?W samochodzie, komunikacji miejskiej ...
Medale Prezydenta dla zasłużonych Lublinianek
- Jak co roku, z okazji Dnia Kobiet, w ten symboliczny ...
Beksiński w Lublinie. Grafika i fotografie
Muzeum Lubelskie w Lublinie zaprasza na serię wystaw Zdzisława Beksińskiego. ...
Ponad ćwierć kilometra na jednym oddechu!
Co o swoim niesamowitym wyniku miał do powiedzenia nowy ...
Radzyń Podlaski. Zatrzymany podpalacz
Zatrzymany mężczyzna to 52-letni Józef Ch., mieszkaniec Wygnanowa. Policjanci postawili ...
Trefna transakcja
Transakcja uzgadniana była telefonicznie. Do mężczyzny zadzwonił rzekomo jego ...
Prezydent RP w Białej
Pogłoski o pojawieniu się w mieście ...
Srebro i złoto dla weterana zapasów
7 listopada na warszawskim Targówku odbyły się Mistrzostwa Polski weteranów ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl

lublin24 bialapodlaska24