Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

 / AD
dodane: 24-04-2018 17:11   |   wyświetleń: 682

Pani Profesor, cyknijmy sobie selfie!

Selfie z wykładowcą? Dlaczego nie! Studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego robili sobie zdjęcia z ulubionymi wykładowcami.
Pani Profesor, cyknijmy sobie selfie!fot. Kamil Wykrętek oraz dr Monika Szabłowska-Zaremba 
Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim miało dzisiaj miejsce otwarcie wystawy „Selfie z wykładowcą”. Wystawa jest zwieńczeniem konkursu, w którym brali udział studenci i ich wykładowcy.

- Piszę pracę magisterską o selfie, a w programie moich studiów jest także wykonanie projektu. W tym roku obchodzimy też 100-lecie KUL-u. Z połączenia tych trzech czynników wziął się pomysł na stworzenie konkursu – mówi organizator Kamil Wykrętek, student humanistyki cyfrowej.

Do 18 kwietnia studenci przesyłali fotografie. Następnie czteroosobowa komisja wybrała najlepsze prace. W jej skład wchodzili: Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej KUL dr hab. Małgorzata Nowak-Barcińska, dr Marcin Baranowski, dr Monika Szabłowska-Zaremba (opiekun projektu) oraz Kamil Wykrętek. Przy ocenie brano pod uwagę jakość techniczną zdjęcia, ale też ukazaną na nim opowieść: znaczące tło, relacje z wykładowcą, czy emocje towarzyszące chwili. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

- Można powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę, gdyż zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Na początku nie każdy ze studentów miał śmiałość podejść i poprosić o wspólne zdjęcie z wykładowcą. Były obawy, że prowadzący zajęcia nie wyrażą zgody - opowiada dr Monika Szabłowska-Zaremba.

Okazało się, że opory były zbędne. Wykładowcy chętnie uczestniczyli w wydarzeniu, a część z nich sama dopytywała się o konkurs.  Wystawę „Selfie z wykładowcą” możemy oglądać do 28.04 w atrium Collegium Norwidianum.


I miejsce: Sebastian Kwiatek i dr Małgorzata Peroń - "Wiosna na dziedzińcu KUL"

II miejsce: Dominika Rejman i Zuzanna Markowska wraz z dr. hab. Andrzejem Tyszczykiem - "Wiedza to potęga KUL!"


III miejsce: Klaudia Lewicka i dr Piotr Rachwał - "Kto ma pilot, ten ma władzę!"

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)