Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Anna Wasak
dodane: 20-10-2015 08:13   |   wyświetleń: 657

Pałac Potockich na Gali „National Geographic Traveler” w Poznaniu

Uroczysta gala podsumowująca plebiscyt ?National Geographic Traveler? na ?7 nowych cudów Polski? odbyła się 16. października w Poznaniu w ramach Targów Regionów i Produktów Turystycznych ?Tour Salon?. Nagrodę za zwycięstwo radzyńskiego Pałacu Potockich odebrał radny Robert Mazurek, przewodniczący Społecznego Zespołu ds. Promocji i Zagospodarowania Pałacu Potockich.
Pałac Potockich na Gali „National Geographic Traveler” w Poznaniufot. Anna Wasak 
To była wielka laurka dla naszej „Perły” i jej wspaniała promocja. Byłem dumny, że nasz zabytek stał się gwiazdą ogólnopolskiego, prestiżowego konkursu, dzięki któremu został dostrzeżony przez media, stał się znany w całej Polsce. Aż mi się łza w oku zakręciła, gdy obserwowałem wielkie zainteresowanie Radzyniem i jego skarbem – relacjonuje R. Mazurek. Takie spostrzeżenia na ważnej, opiniotwórczej imprezie są o tyle istotne, że konkurs był lekceważony, wręcz deprecjonoany przez niektóre osoby i media lokalne, które ironizowały, że sobie „wyklikaliśmy” zwycięstwo. – Tak, wyklikaliśmy sobie – i dziękuję w tym miejscu za wielkie zaangażowanie, aktywność, zapał wielu radzynianom i sympatykom Radzynia, bo w ten sposób wyklikaliśmy promocję miasta wartą kilkaset tysięcy złotych – mówi R. Mazurek.

Gospodarzami gali byli Martyna Wojciechowska – redaktor naczelna „National Geographic Traveler”, Rafał Szmytke – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz  Przemysław Trawa – dyrektor Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas gali Martyna Wojciechowska poinformowała, że w trakcie plebiscytu pokazało się blisko tysiąc informacji w mediach w całej Polsce, co dało miesięcznikowi „National Geographic Traveler” promocję wartą około 1,5 mln zł. Radzyń na tym bardzo skorzystał. W większości tych informacji pojawiała się wiadomość, że w konkursie prowadzi Pałac Potockich z Radzynia, ponieważ od pierwszych dni konkursu nasza perła znajdowala się na pierwszym miejscu plebiscytu. Tak było przez 3 miesiące trwania konkursu, po jego zakończeniu Radzyń był obecny w głównych mediach ogólnopolskich.

– Martyna Wojciechowska podczas gali wyznała, że ciągle ją zaskakuje, że stale odnajdujemy w Polsce miejsca, które zasługują na miano cudu, ale są nadal nieodkryte przez rzesze Polaków. Radzyń był takim miejscem. Radzynian nie trzeba przekonywać, że radzyński zespół pałacowo-parkowy to piękne, magiczne miejsce. Teraz wie o tym cała Polska – mówi  przewodniczący Społecznego Zespołu ds. Promocji i Zagospodarowania Pałacu Potockich. Szczególnie redaktor „National Geographic Traveler” podkreśliła fakt zorganizowania przez radzyńskie I Liceum Ogólnokształcące Szkolnego Dnia Głosowania na pałac Potockich, jako bardzo oryginalnej metody zdobywania głosów. Nie szczędziła też ciepłych słów stronie na Facebooku poświęconej udziałowi naszego kandydata w plebiscycie, którą polubiło przeszło 2,7 tys. osób.

Ten sukces i idąca za nim promocja będzie na pewno dodatkowym motywem mobilizującym do działania oraz silnym atutem w staraniach o uzyskanie środków zewnętrznych na renowację zabytku – podsumowuje R. Mazurek.

Przypominamy, że z datą 23 października ukaże się listopadowy numer „National Geographic Traveler”, w którym 2,5 strony zostało poświęcone Pałacowi Potockich.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)