Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Anna Wasak
dodane: 20-10-2015 08:13   |   wyświetleń: 504

Pałac Potockich na Gali „National Geographic Traveler” w Poznaniu

Uroczysta gala podsumowująca plebiscyt ?National Geographic Traveler? na ?7 nowych cudów Polski? odbyła się 16. października w Poznaniu w ramach Targów Regionów i Produktów Turystycznych ?Tour Salon?. Nagrodę za zwycięstwo radzyńskiego Pałacu Potockich odebrał radny Robert Mazurek, przewodniczący Społecznego Zespołu ds. Promocji i Zagospodarowania Pałacu Potockich.
Pałac Potockich na Gali „National Geographic Traveler” w Poznaniufoto. Anna Wasak 
To była wielka laurka dla naszej „Perły” i jej wspaniała promocja. Byłem dumny, że nasz zabytek stał się gwiazdą ogólnopolskiego, prestiżowego konkursu, dzięki któremu został dostrzeżony przez media, stał się znany w całej Polsce. Aż mi się łza w oku zakręciła, gdy obserwowałem wielkie zainteresowanie Radzyniem i jego skarbem – relacjonuje R. Mazurek. Takie spostrzeżenia na ważnej, opiniotwórczej imprezie są o tyle istotne, że konkurs był lekceważony, wręcz deprecjonoany przez niektóre osoby i media lokalne, które ironizowały, że sobie „wyklikaliśmy” zwycięstwo. – Tak, wyklikaliśmy sobie – i dziękuję w tym miejscu za wielkie zaangażowanie, aktywność, zapał wielu radzynianom i sympatykom Radzynia, bo w ten sposób wyklikaliśmy promocję miasta wartą kilkaset tysięcy złotych – mówi R. Mazurek.

Gospodarzami gali byli Martyna Wojciechowska – redaktor naczelna „National Geographic Traveler”, Rafał Szmytke – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz  Przemysław Trawa – dyrektor Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas gali Martyna Wojciechowska poinformowała, że w trakcie plebiscytu pokazało się blisko tysiąc informacji w mediach w całej Polsce, co dało miesięcznikowi „National Geographic Traveler” promocję wartą około 1,5 mln zł. Radzyń na tym bardzo skorzystał. W większości tych informacji pojawiała się wiadomość, że w konkursie prowadzi Pałac Potockich z Radzynia, ponieważ od pierwszych dni konkursu nasza perła znajdowala się na pierwszym miejscu plebiscytu. Tak było przez 3 miesiące trwania konkursu, po jego zakończeniu Radzyń był obecny w głównych mediach ogólnopolskich.

– Martyna Wojciechowska podczas gali wyznała, że ciągle ją zaskakuje, że stale odnajdujemy w Polsce miejsca, które zasługują na miano cudu, ale są nadal nieodkryte przez rzesze Polaków. Radzyń był takim miejscem. Radzynian nie trzeba przekonywać, że radzyński zespół pałacowo-parkowy to piękne, magiczne miejsce. Teraz wie o tym cała Polska – mówi  przewodniczący Społecznego Zespołu ds. Promocji i Zagospodarowania Pałacu Potockich. Szczególnie redaktor „National Geographic Traveler” podkreśliła fakt zorganizowania przez radzyńskie I Liceum Ogólnokształcące Szkolnego Dnia Głosowania na pałac Potockich, jako bardzo oryginalnej metody zdobywania głosów. Nie szczędziła też ciepłych słów stronie na Facebooku poświęconej udziałowi naszego kandydata w plebiscycie, którą polubiło przeszło 2,7 tys. osób.

Ten sukces i idąca za nim promocja będzie na pewno dodatkowym motywem mobilizującym do działania oraz silnym atutem w staraniach o uzyskanie środków zewnętrznych na renowację zabytku – podsumowuje R. Mazurek.

Przypominamy, że z datą 23 października ukaże się listopadowy numer „National Geographic Traveler”, w którym 2,5 strony zostało poświęcone Pałacowi Potockich.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Cześć, jestem Ubrzeg!
Cześć, jestem Ubrzeg! Dawno temu miałem wypadek. Od tamtej pory moje nóżki nie do końca działają tak jak powinny. Może na świecie jest ktoś kto pokocha mnie pomimo mojej niepełnosprawności?
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na ...
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na Placu Teatralnym przy CSK W tym roku po raz pierwszy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zorganizował własne koncerty.
Kurtki z granicy
Kurtki z granicy Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".
Rowerowe disco
Rowerowe disco Rowerzyści i rowerzystki przejadą przez miasto w rytmie disco.

Napisz do mnie

kontakt

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Czeka na nowego Pana

Cześć, jestem Ubrzeg!

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl