Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Wioletta Ekielska
dodane: 18-09-2015 13:43   |   wyświetleń: 791

Owczarek niemiecki z powiatu łukowskiego na III miejscu na świecie

Niedawno mieliśmy w Łukowie okazję podziwiać piękne psy rasowe. Dziś wiemy, że jeden z czworonogów z naszego powiatu zajął III miejsce na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w Norymberdze.
Owczarek niemiecki z powiatu łukowskiego na III miejscu na świecie 
Can vom Mahlstein to pies Piotra Ponikowskiego ze Strzyżewa. Od 4 do 6 września przebywali w Norymberdze na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich. Wyjechali z ogromnym sukcesem.

Can jest młodym owczarkiem niemieckim długowłosym. Startował w klasie młodzieży. Ten 1,5-roczny pies pokonał czworonogi z całego świata i zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Przed nim na podium stanęły psy z Niemiec.

Jak mówi właściciel czworonoga:

Zdecydowałem się pojechać na tę wystawę, ponieważ już wcześniej mój pies zajmował czołowe miejsca w wielu pokazach krajowych. Postanowiliśmy się sprawdzić.

Na wystawę do Norymbergii przyjechało bardzo wielu wystawców. Sędziowie ocenili około 3 000 psów. Przybyły z wielu krajów świata, nawet z Chin czy Arabii Saudyjskiej. Jednym z najpiękniejszych okazał się pies ze Strzyżewa.

Przez trzy dni Can udowadniał, że jego budowa anatomiczna, jak i sposób poruszania się są na najwyższym poziomie. I udało się. Piesek przeszedł rygorystyczne sito sędziowskiego oka pozytywnie. Gratulujemy sukcesu! 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)