Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

 
dodane: 12-04-2018 13:53   |   wyświetleń: 533
Data wydarzenia: 15.04.2018

Otwarcie Botanika po przerwie zimowej

15 kwietnia po zimowej przerwie Ogród Botaniczny UMCS otwiera się dla zwiedzających. Na zwiedzających w tym sezonie będą czekały liczne wydarzenie edukacyjne, rekreacyjne i sportowe.
Otwarcie Botanika po przerwie zimowejfot. Bartosz Proll 

Co będzie można zobaczyć w Botaniku?

W tym roku zwiedzający będą mogli oglądać pochodzący z XVIII wieku dworek stryja Tadeusza Kościuszki – Jana Niepomucena Kościuszki. Obiekt będzie otwarty od środy do niedzieli każdego tygodnia w godzinach 10:00-18:00. Poza stałymi ekspozycjami będą w nim cyklicznie prezentowane tematyczne wystawy czasowe.

Roślinność Ogrodu

Roślinność Ogrodu to prawie 7000 gatunków i odmian roślin pochodzących z całego świta, zgromadzonych na ponad 21 ha, zebranych w kilkunastu działach i kolekcjach tematycznych. Sezon rozpoczyna się wraz z rozkwitającymi magnoliami, forsycjami, pierwszymi tulipanami, narcyzami i wieloma innymi wiosennymi roślinami.


foto. Bartosz Proll

Aktywni w Botaniku
W tym sezonie Botanik oferuje także nowe spacery tematyczne z przewodnikami. Dla seniorów i ich wnuków przygotowano specjalnie dedykowane warsztaty florystyczne. Dodatkowo cyklicznie będą odbywać się zajęcia w ramach Letniej Akademii Młodego Przyrodnika. Majówkę natomiast będzie można spędzić rodzinnie – wspólnie obchodząc święto pszczół.

W tym roku po raz pierwszy w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się „Botaniczna Piątka”. To propozycja dla amatorów biegania, która będzie miała miejsce 27 lipca. Po raz trzeci „Botanik” przystąpi do Narodowego Czytania.


foto. Bartosz Proll

Ogród będzie otwarty od 15 kwietnia do 31 października, od poniedziałku do piątku od godziny 9:00, a w soboty, niedziele i święta - od godz. 10:00 do zmroku.

Ceny biletów:
normalny – 6 zł
ulgowy – 3 zł


Można też zakupić karnet sezonowy na cały okres otwarcia Ogrodu oraz karnetów miesięcznych (na 30 dni), które pozwalają na nieograniczona liczbę wejść do Ogrodu. Dla posiadaczy karty Dużej Rodziny, Rodziny Trzy Plus i Karty Seniora oferujemy zniżki. Dla absolwentów UMCS posiadających Kartę Absolwenta wstęp do Ogrodu jest wolny.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)