Dziś są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

 
dodane: 13-03-2018 18:17   |   wyświetleń: 408

Oszuści „policjanci” złapani na gorącym uczynku

Wczoraj funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podawali się za policjantów i przyszli po 16 tysięcy zł należące do starszej kobiety.
Oszuści „policjanci” złapani na gorącym uczynkufot. KWP Lublin 
Wczoraj do 71-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Poinformował, że aktualnie kryminalni w Lublinie prowadzą akcję zwalczania oszustów bankowych. Ponadto powiedział, że pieniądze starszej kobiety są zagrożone i aby nie dać się zwieść oszustom musi z nim współpracować. Mieszkanka Lublina poszła do banku i wypłaciła swoje oszczędności zgodnie z podanymi poleceniami oszusta. Wychodząc z banku wsiadła do taksówki i pojechała w umówione miejsce. Starsza pani zawinęła pieniądze w kartkę i położyła je pod śmietnik na jednym z lubelskich osiedli. Owiniętą gotówkę mieli rzekomo przejąć „policjanci” prowadzący całą akcję. 

Na idealny moment czekali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Na gorącym uczynku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy przyszli odebrać gotówkę. Fałszywymi policjantami okazali się bardzo młodzi mieszkańcy Lublina w wieku 17 i 18 lat. Oszuści byli bardzo zaskoczeni, że zostali zatrzymani przez prawdziwych policjantów. Podobno oszczędnościami starszej pani mieli podzielić się po połowie. Owiniętej gotówki było blisko 16 tysięcy zł. 

Obydwoje zostali zatrzymani. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.   

Policja przypomina! 

Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się ofiarą oszustów, którzy typują zazwyczaj osoby starsze, samotne. Nie informujmy nikogo o tym, ile gotówki przechowujemy w domu. Jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy, sprawdźmy to lub zgłośmy się do najbliższej jednostki Policji. Pamiętajmy również, że policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych akcjach! Bądźmy czujni!   

 Źródło: KWP Lublin

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)