Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Joanna Mazurek  
dodane: 13-03-2018 18:17   |   wyświetleń: 275

Oszuści „policjanci” złapani na gorącym uczynku

Wczoraj funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podawali się za policjantów i przyszli po 16 tysięcy zł należące do starszej kobiety.
Oszuści „policjanci” złapani na gorącym uczynkufot. KWP Lublin 
Wczoraj do 71-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Poinformował, że aktualnie kryminalni w Lublinie prowadzą akcję zwalczania oszustów bankowych. Ponadto powiedział, że pieniądze starszej kobiety są zagrożone i aby nie dać się zwieść oszustom musi z nim współpracować. Mieszkanka Lublina poszła do banku i wypłaciła swoje oszczędności zgodnie z podanymi poleceniami oszusta. Wychodząc z banku wsiadła do taksówki i pojechała w umówione miejsce. Starsza pani zawinęła pieniądze w kartkę i położyła je pod śmietnik na jednym z lubelskich osiedli. Owiniętą gotówkę mieli rzekomo przejąć „policjanci” prowadzący całą akcję. 

Na idealny moment czekali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Na gorącym uczynku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy przyszli odebrać gotówkę. Fałszywymi policjantami okazali się bardzo młodzi mieszkańcy Lublina w wieku 17 i 18 lat. Oszuści byli bardzo zaskoczeni, że zostali zatrzymani przez prawdziwych policjantów. Podobno oszczędnościami starszej pani mieli podzielić się po połowie. Owiniętej gotówki było blisko 16 tysięcy zł. 

Obydwoje zostali zatrzymani. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.   

Policja przypomina! 

Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się ofiarą oszustów, którzy typują zazwyczaj osoby starsze, samotne. Nie informujmy nikogo o tym, ile gotówki przechowujemy w domu. Jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy, sprawdźmy to lub zgłośmy się do najbliższej jednostki Policji. Pamiętajmy również, że policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych akcjach! Bądźmy czujni!   

 Źródło: KWP Lublin

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.
Prezent dla taty
Prezent dla taty Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a pomysłu na prezent brak? Przedstawiamy garść naszych inspiracji.
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce ...
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej Komunikowanie, kontestowanie, mobilizowanie - czyli jak wyjaśnić fenomen muzyki politycznej w relacji władza-obywatele ? jest przedmiotem konferencji naukowej UMCS.
Była szefowa COZL bez zarzutów
Była szefowa COZL bez zarzutów Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbiety Starosławskiej. Sprawa dotyczy oświadczeń składanych przez nią w związku z przetargami ogłaszanymi przez szpital. Decyzję prokuratury Zarząd Województwa zaskarżył do sądu.
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć ...
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć w Lublinie? To już dziś! Rusza wielkie, jak nie największe święto wszystkich fanów piłki nożnej. Startują Mistrzostwa Świata w Rosji. Oficjalna ceremonia otwarcia zaczyna się już o godz. 16:30.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl