Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Radosław Czarnecki
dodane: 25-09-2015 10:17   |   wyświetleń: 514

Oszukali rolników przy transakcjach zakupu bydła

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez łęczyńskich policjantów Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt wobec 47 ? letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Z kolei jego 49 ? letni kompan został oddany pod dozór Policji.
Oszukali rolników przy transakcjach zakupu bydłafoto. topagrar.pl 
W lipcu br. do 63 – letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego przyjechali właściciele jednej z kieleckich firm zajmującej się handlem zwierzętami, celem zakupu krowy. Mężczyźni ogłaszali swoją firmę na portalu internetowym. W trakcie prowadzonej rozmowy ustalili cenę zakupu zwierzęcia na kwotę 3.800 zł. Następnie wystawili fakturę Vat z odroczonym terminem płatności, po czym odjechali z zakupiona krową. Rolnik po przeanalizowaniu wystawionej faktury zorientował się, że cena która tam widnieje to 380 zł., czyli jest dziesięciokrotnie niższa niż na którą się umawiali. Następnie o całym fakcie zaalarmował łęczyńskich policjantów.

Kryminalni na bieżąco analizowali zebrane w prowadzonej sprawie informacje. Na podstawie swoich ustaleń wytypowali sprawców. Okazali się nimi właściciele jednej z kieleckich firm. Mężczyźni ogłaszali swoje usługi na jednym z portali internetowym. W poniedziałek na polecenie łęczyńskich policjantów funkcjonariusze z Kielc zatrzymali do tej sprawy 47 – letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Następnego dnia w ręce kieleckich policjantów wpadł jego 49 – letni kompan.

Jak ustalili łęczyńscy policjanci, mężczyźni w podobny sposób działali na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Mężczyźni oszukiwali rolników poprzez zaniżanie wartości zakupu bydła i trzody chlewnej na wystawionej fakturze Vat, a także wprowadzali w błąd pokrzywdzonych co do zamiaru wywiązania się z płatności za zakupione zwierzęta. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych to kwota ponad 34 tys. zł.

Policjanci przedstawili im po siedem zarzutów dotyczących oszustw. Wczoraj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublinie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie 47 – latek został aresztowany na okres trzech miesięcy, z kolei 49 – latek został oddany pod dozór policji. Sprawa jest rozwojowa.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują do osób, które zostały oszukane w taki sposób, a nie zgłosiły tego faktu na policję, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łęcznej tel. 81 7527210.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Cześć, jestem Ubrzeg!
Cześć, jestem Ubrzeg! Dawno temu miałem wypadek. Od tamtej pory moje nóżki nie do końca działają tak jak powinny. Może na świecie jest ktoś kto pokocha mnie pomimo mojej niepełnosprawności?
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na ...
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na Placu Teatralnym przy CSK W tym roku po raz pierwszy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zorganizował własne koncerty.
Kurtki z granicy
Kurtki z granicy Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".
Rowerowe disco
Rowerowe disco Rowerzyści i rowerzystki przejadą przez miasto w rytmie disco.

Napisz do mnie

kontakt

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Czeka na nowego Pana

Cześć, jestem Ubrzeg!

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl