Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Radosław Czarnecki
dodane: 25-09-2015 10:17   |   wyświetleń: 633

Oszukali rolników przy transakcjach zakupu bydła

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez łęczyńskich policjantów Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt wobec 47 ? letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Z kolei jego 49 ? letni kompan został oddany pod dozór Policji.
Oszukali rolników przy transakcjach zakupu bydłafot. topagrar.pl 
W lipcu br. do 63 – letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego przyjechali właściciele jednej z kieleckich firm zajmującej się handlem zwierzętami, celem zakupu krowy. Mężczyźni ogłaszali swoją firmę na portalu internetowym. W trakcie prowadzonej rozmowy ustalili cenę zakupu zwierzęcia na kwotę 3.800 zł. Następnie wystawili fakturę Vat z odroczonym terminem płatności, po czym odjechali z zakupiona krową. Rolnik po przeanalizowaniu wystawionej faktury zorientował się, że cena która tam widnieje to 380 zł., czyli jest dziesięciokrotnie niższa niż na którą się umawiali. Następnie o całym fakcie zaalarmował łęczyńskich policjantów.

Kryminalni na bieżąco analizowali zebrane w prowadzonej sprawie informacje. Na podstawie swoich ustaleń wytypowali sprawców. Okazali się nimi właściciele jednej z kieleckich firm. Mężczyźni ogłaszali swoje usługi na jednym z portali internetowym. W poniedziałek na polecenie łęczyńskich policjantów funkcjonariusze z Kielc zatrzymali do tej sprawy 47 – letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Następnego dnia w ręce kieleckich policjantów wpadł jego 49 – letni kompan.

Jak ustalili łęczyńscy policjanci, mężczyźni w podobny sposób działali na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Mężczyźni oszukiwali rolników poprzez zaniżanie wartości zakupu bydła i trzody chlewnej na wystawionej fakturze Vat, a także wprowadzali w błąd pokrzywdzonych co do zamiaru wywiązania się z płatności za zakupione zwierzęta. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych to kwota ponad 34 tys. zł.

Policjanci przedstawili im po siedem zarzutów dotyczących oszustw. Wczoraj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublinie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie 47 – latek został aresztowany na okres trzech miesięcy, z kolei 49 – latek został oddany pod dozór policji. Sprawa jest rozwojowa.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują do osób, które zostały oszukane w taki sposób, a nie zgłosiły tego faktu na policję, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łęcznej tel. 81 7527210.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)