Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Bartosz Leśkiewicz  
dodane: 30-04-2018 16:06   |   wyświetleń: 824

Nowe oznaczenia na przejazdach kolejowych

Naklejki alarmowe. To nowy pomysł PKP na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Do połowy maja nowe oznakowania mają się pojawić na 608 rogatkach na terenie województwa lubelskiego.
Nowe oznaczenia na przejazdach kolejowychfot. Mateusz Paśkucki 
W 2017r. doszło do 183 wypadków na przejazdach kolejowych w całym kraju z udziałem kierowców. W województwie lubelskim naliczono 14 w przeszłym i jedno tego typu zdarzenie w tym roku.

W celu obniżenia tych tragicznych statystyk PKP wprowadza nowy projekt. W ramach niego przejazdy kolejowe mają być wyposażone w nowe oznakowania w postaci żółtych naklejek na szlabanach i krzyżach św. Antoniego.

Naklejki zawierają numer telefonu alarmowego 112, pod który powinni zgłaszać się kierowcy, którym np. samochód odmówi posłuszeństwa znajdując się na torach, a także świadkowie takich zdarzeń. Ponadto znajduje się tam indywidualny numer, w które wyposażone zostały w ramach projektu przejazdy kolejowe. Pracownicy infolinii alarmowych także mają przejść dodatkowe szkolenia w związku z nowościami w systemie powiadamiania.

Ma to pomóc przy precyzyjnym ustaleniu miejsca zdarzenia oraz zmniejszyć czas reakcji odpowiednich służb. Dzięki takim zgłoszeniom pracownicy kolei będą mogli szybciej zatrzymać jadący pociąg lub przekierować go na odpowiedni tor – dodaje Andrzej Matysiewicz, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie.

Jak zapewnia rzecznik Polskich Linii Kolejowych PKP S.A. - Karol Jakubowski, mimo niewielkiego rozmiaru oznaczenia, kierowcy nie będą mieli problemu z odnalezieniem informacji nawet w sytuacjach stresowych, a to m.in. przez to że są odblaskowe i specjalnie wyróżnione.

Pracownicy kolei są już po testach nowego systemu i zapewniają o jego skuteczności. Ich wyniki przedstawiają czas od momentu zgłoszenia telefonicznego do dotarcia służb ratunkowych na miejsce zdarzenia. W 80% reakcja wynosi zaledwie 3-5 min. W pozostałych 20% przypadków czas ten wahał się od 5 do 10 min.

Naklejki alarmowe mają się pojawić na 608 przejazdach na terenie województwa lubelskiego do 15 maja. Do końca miesiąca zostanie oznakowanych 14 tys. rogatek w całym kraju.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)