Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Bartosz Leśkiewicz  
dodane: 30-04-2018 16:06   |   wyświetleń: 317

Nowe oznaczenia na przejazdach kolejowych

Naklejki alarmowe. To nowy pomysł PKP na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Do połowy maja nowe oznakowania mają się pojawić na 608 rogatkach na terenie województwa lubelskiego.
Nowe oznaczenia na przejazdach kolejowychfoto. Mateusz Paśkucki 
W 2017r. doszło do 183 wypadków na przejazdach kolejowych w całym kraju z udziałem kierowców. W województwie lubelskim naliczono 14 w przeszłym i jedno tego typu zdarzenie w tym roku.

W celu obniżenia tych tragicznych statystyk PKP wprowadza nowy projekt. W ramach niego przejazdy kolejowe mają być wyposażone w nowe oznakowania w postaci żółtych naklejek na szlabanach i krzyżach św. Antoniego.

Naklejki zawierają numer telefonu alarmowego 112, pod który powinni zgłaszać się kierowcy, którym np. samochód odmówi posłuszeństwa znajdując się na torach, a także świadkowie takich zdarzeń. Ponadto znajduje się tam indywidualny numer, w które wyposażone zostały w ramach projektu przejazdy kolejowe. Pracownicy infolinii alarmowych także mają przejść dodatkowe szkolenia w związku z nowościami w systemie powiadamiania.

Ma to pomóc przy precyzyjnym ustaleniu miejsca zdarzenia oraz zmniejszyć czas reakcji odpowiednich służb. Dzięki takim zgłoszeniom pracownicy kolei będą mogli szybciej zatrzymać jadący pociąg lub przekierować go na odpowiedni tor – dodaje Andrzej Matysiewicz, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie.

Jak zapewnia rzecznik Polskich Linii Kolejowych PKP S.A. - Karol Jakubowski, mimo niewielkiego rozmiaru oznaczenia, kierowcy nie będą mieli problemu z odnalezieniem informacji nawet w sytuacjach stresowych, a to m.in. przez to że są odblaskowe i specjalnie wyróżnione.

Pracownicy kolei są już po testach nowego systemu i zapewniają o jego skuteczności. Ich wyniki przedstawiają czas od momentu zgłoszenia telefonicznego do dotarcia służb ratunkowych na miejsce zdarzenia. W 80% reakcja wynosi zaledwie 3-5 min. W pozostałych 20% przypadków czas ten wahał się od 5 do 10 min.

Naklejki alarmowe mają się pojawić na 608 przejazdach na terenie województwa lubelskiego do 15 maja. Do końca miesiąca zostanie oznakowanych 14 tys. rogatek w całym kraju.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Cześć, jestem Ubrzeg!
Cześć, jestem Ubrzeg! Dawno temu miałem wypadek. Od tamtej pory moje nóżki nie do końca działają tak jak powinny. Może na świecie jest ktoś kto pokocha mnie pomimo mojej niepełnosprawności?
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na ...
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na Placu Teatralnym przy CSK W tym roku po raz pierwszy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zorganizował własne koncerty.
Kurtki z granicy
Kurtki z granicy Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".
Rowerowe disco
Rowerowe disco Rowerzyści i rowerzystki przejadą przez miasto w rytmie disco.

Napisz do mnie

kontakt

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Czeka na nowego Pana

Cześć, jestem Ubrzeg!

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl