Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Joanna Danielewicz
dodane: 20-10-2015 19:21   |   wyświetleń: 828

Nekrolog dla Pianissimy

Stadnina w Janowie Podlaskim żegna swą wielką dumę, czempionkę Pianissimę. Klaczy, która przez lata przynosiła stadninie prestiż, już nie ma.
Nekrolog dla Pianissimyfot. www.janow.arabians.pl/K. Dolińska 
Nagła choroba pokonała konia pod koniec ubiegłego tygodnia. Na internetowej stronie stadniny pojawiła się informacja – nekrolog.

Pracownicy stajni wspominają, że Pianissima była ich oczkiem w głowie. Do porodu przetransportowana została od amerykańskiej kliniki, miała własne pastwisko i specjalną stajnie. Niestety nie udało się jej ustrzec przed nagłą chorobą.

Pianissima
Córka Pianosy i Gazal Al Shaqaba urodzona w 2003 r. Już jako roczne źrebie zamieszkała w stajni pokazowej. W tym roku została czempionką Klaczy Młodszych i Najlepszym Koniem Pokazu we Flaborku. To był początek.

W tym samym roku (2004) Pianissima w Janowie zdobywa Czempionat Polski, tytuł Najlepszego Konia Pokazu i najlepszej klaczy. W tym też roku dochodzą tytuły i czempionaty w pokazach międzynarodowych. W ciągu pół roku wygrała 6 pokazów i zdobyła trzy najważniejsze tytuły: Puchar Narodów, Czempionat Europy i Świata.

Potem przyszły kolejne spektakularne tytuły, m.in. Czempionat USA. Zresztą do Ameryki Pianissima wyjeżdżała kilkakrotnie. Między innymi wydzierżawiło ją konsorcjum, które przez dwa lata przygotowywało klacz do pokazów w USA. Tam też Pianissima została mamą.

W grudniu 2013 roku, jako pierwsza klacz w historii zdobiła Platynowy Medal Czempionatu Świata.

Na post. inf. Stadniny Koni w Janowie

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)