Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Anna Węgrzyniak
dodane: 12-12-2015 20:51   |   wyświetleń: 6711

Może czekają właśnie na Ciebie? Zostań dawcą szpiku

Trwa rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Dwudniową akcję przeprowadza Rotary Club z Białej Podlaskiej. Wolontariuszki czekają na potencjalnych dawców w holu głównym CH Rywal jeszcze jutro od 10.00 do 16.00.
Może czekają właśnie na Ciebie? Zostań dawcą szpikufot. Anna Węgrzyniak 
Aby zarejestrować się do bazy należy być pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, mieć przy sobie dokument z numerem PESEL i podejść do stanowiska, gdzie zostanie pobrany wymaz z wewnętrznej części policzka.  

Dzisiejsza akcja pod hasłem Dzień Dawcy Szpiku kostnego organizowana jest przez fundację DKMS. – Co godzinę w Polsce ktoś dowiaduje się, że jest chory na białaczkę. Doskonałym prezentem pod choinkę jest możliwość uratowania komuś życia, przez podzielenie się swoimi komórkami. Klub Rotary Biała Podlaska zaangażował się w tę akcję i przeprowadzamy ją dzisiaj w naszym mieście. Pomagają nam wolontariuszki, higienistki stomatologiczne z Centrum Kształcenia Plejada w Białej Podlaskiej - mówi Małgorzata Sosińska, koordynator akcji.
Rejestracja trwa kilka chwil. - Rozpoczyna się wywiadem dotyczącym przebytych chorób, wagi, wieku. Następnie pobierany jest wymaz. Tak przygotowane próbki są wysyłane do centrum. Po przebadaniu próbek otrzymujemy kartę dawcy szpiku i czekamy na telefon z informacją, że znaleziono naszego genetycznego bliźniaka - dodaje Sosińska.

Szanse na znalezienie dawcy o zgodnym kodzie genetycznym nie są duże stąd tak ważne jest propagowanie takich akcji. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 730 tysięcy potencjalnych dawców.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)