Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Anna Węgrzyniak
dodane: 12-12-2015 20:51   |   wyświetleń: 6429

Może czekają właśnie na Ciebie? Zostań dawcą szpiku

Trwa rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Dwudniową akcję przeprowadza Rotary Club z Białej Podlaskiej. Wolontariuszki czekają na potencjalnych dawców w holu głównym CH Rywal jeszcze jutro od 10.00 do 16.00.
Może czekają właśnie na Ciebie? Zostań dawcą szpikufot. Anna Węgrzyniak 
Aby zarejestrować się do bazy należy być pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, mieć przy sobie dokument z numerem PESEL i podejść do stanowiska, gdzie zostanie pobrany wymaz z wewnętrznej części policzka.  

Dzisiejsza akcja pod hasłem Dzień Dawcy Szpiku kostnego organizowana jest przez fundację DKMS. – Co godzinę w Polsce ktoś dowiaduje się, że jest chory na białaczkę. Doskonałym prezentem pod choinkę jest możliwość uratowania komuś życia, przez podzielenie się swoimi komórkami. Klub Rotary Biała Podlaska zaangażował się w tę akcję i przeprowadzamy ją dzisiaj w naszym mieście. Pomagają nam wolontariuszki, higienistki stomatologiczne z Centrum Kształcenia Plejada w Białej Podlaskiej - mówi Małgorzata Sosińska, koordynator akcji.
Rejestracja trwa kilka chwil. - Rozpoczyna się wywiadem dotyczącym przebytych chorób, wagi, wieku. Następnie pobierany jest wymaz. Tak przygotowane próbki są wysyłane do centrum. Po przebadaniu próbek otrzymujemy kartę dawcy szpiku i czekamy na telefon z informacją, że znaleziono naszego genetycznego bliźniaka - dodaje Sosińska.

Szanse na znalezienie dawcy o zgodnym kodzie genetycznym nie są duże stąd tak ważne jest propagowanie takich akcji. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 730 tysięcy potencjalnych dawców.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)