Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Redakcja  
dodane: 21-03-2016 16:34   |   wyświetleń: 707

Montaż instalacji fotowoltaicznych - II tura naboru ankiet do udziału w projekcie

Rusza II tura naboru ankiet do udziału w projekcie "Lubelska Energia Fotowoltaiczna". Mieszkańcy mogą starać się o dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych (PV) na prywatnych, jednorodzinnych budynkach mieszkalnych na terenie miasta Lublin. Wystarczy wypełnić specjalną ankietę.
Montaż instalacji fotowoltaicznych - II tura naboru ankiet do udziału w projekciefot. Internet 
W Projekcie mogą wziąć udział osoby zameldowane na terenie Gminy Lublin, które nie mają żadnych zaległości finansowych na rzecz Gminy Lublin z tytułu należności podatkowych, opłat za wywóz odpadów, opłat za pobór wody itp., a ich gospodarstwa domowe zużywają co najmniej 2 000 kWh energii elektrycznej rocznie. Złożone ankiety będą weryfikowane pod kątem spełnienia wymagań formalnych i możliwości technicznych wykonania instalacji.

Wnioskodawcy, których ankiety zostały zweryfikowane pozytywnie, po podpisaniu umowy z Gminą Lublin, pokrywają koszt wykonania dokumentacji technicznej. Koszt wykonania dokumentacji jest kosztem kwalifikowanym, który w przypadku uzyskania przez Gminę dofinansowania jest rozliczany. W przypadku nie uzyskania przez Gminę dofinansowania, koszt ten jest kosztem Wnioskodawcy nie podlegającym zwrotowi. Złożenie ankiety nie jest równoznaczne z udziałem w Projekcie i otrzymaniem dofinansowania.

Dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych będzie możliwe po otrzymaniu dofinansowania ze środków europejskich w ramach projektu "Lubelska Energia Fotowoltaiczna". Lublin planuje aplikować o środki na budowę instalacji fotowoltaicznych na dachach jednorodzinnych budynków mieszkalnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 – 2020 IV Oś Priorytetowa Energia przyjazna środowisku, działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE. Okres realizacji Projektu polegającego na montażu instalacji PV przewiduje się na lata 2017-2018. Realizacja Projektu uzależniona jest od otrzymanego dofinansowania.

Szczegóły dotyczące zasad naboru ankiet do udziału w projekcie "Lubelska Energia Fotowoltaiczna" znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Miasta www.lublin.eu.

Ankiety można składać w terminie 21-25 marca w Biurze Zarządzania Energią Urzędu Miasta Lublin, ul Zana 38, pokój 319, w godz. 8:00 do 15:00 osobiście, za pośrednictwem Biur Obsługi Mieszkańców lub poczty.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)