Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Joanna Danielewicz
dodane: 04-12-2015 12:51   |   wyświetleń: 606

Miasto daje milion mieszkańcom

W przyszłorocznym budżecie Białej milion złotych przeznaczony na inwestycje rozdysponują sami bialczanie. Tyle miasto zamierza przeznaczyć na utworzenie budżetu obywatelskiego.
Miasto daje milion mieszkańcomfot. Joanna Danielewicz 
- Wydzieliliśmy te pieniądze, bo chcemy, by mieszkańcy mieli coś do powiedzenia w sprawie inwestycji w mieście i w swoim najbliższym otoczeniu. To duże wyzwanie dla urzędu, ale i bialczan, który muszą projekty nie tylko zgłaszać, ale i lobbować na ich rzecz. Nie wystarczy wrzucić pomysł i liczyć na to, że radni go przegłosują – informuje Dariusz Stefaniuk, prezydent miasta. Pomysłów będzie z pewnością dużo, wygrają najlepsze i najbardziej popierane.

Mieszkańcy będą mogli opowiadać się za swoimi propozycjami w głosowaniach. - Chcemy podzielić miasto na 4 okręgi. Każdy otrzyma do rozdysponowania 250 tys. zł na inwestycje. Od mieszkańców i radnych z poszczególnych okręgów zależeć będzie, na co pieniądze zostaną przeznaczone – mówi prezydent. Stefaniuk przyznaje, że przedsięwzięcie nie jest łatwe i będzie to wyzwanie dla wszystkich. - Urzędnicy będą mieli dużo więcej pracy, mieszkańcy ogromne wyzwanie a radni odpowiedzialność, bo chciałbym, żeby to oni właśnie koordynowali na swoich terenach tworzenie się aktywności obywatelskiej w tym zakresie – dodaje Stefaniuk.

 W magistracie zostanie powołana oddzielna komórka, która za wdrożenie i nadzorowanie realizacji budżetu obywatelskiego będzie odpowiadać. - Będzie osoba, która tym się zajmie kompleksowo. Jeszcze nie wiem, kto to będzie, ale z pewnością musi to być osoba kompetentna, bo zadanie nie będzie łatwe – dodaje prezydent.

 Szczegółowa organizacja zadań związanych z wdrożeniem budżetu obywatelskiego rozpocznie się zaraz po zatwierdzeniu projektu budżetu miasta na przyszły rok przez radę.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)