Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

dodane: 01-04-2016 15:37   |   wyświetleń: 1256

Lublin gotowy na Światowe Dni Młodzieży

?Kraków zaczyna się w Lublinie? - to hasło lubelskiej części Światowych Dni Młodzieży. Oprócz religijnej kulminacji wydarzenia, która odbędzie się 23 lipca na Arenie Lublin, goście Światowych Dni Młodzieży i mieszkańcy Lublina będą mogli zobaczyć wyjątkowe wydarzenie kulturalne.
Lublin gotowy na Światowe Dni Młodzieżyfot. UM Lublin 
Będzie nim wspólny koncert światowej sławy zespołu „Mazowsze” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” imienia Wandy Kaniorowej.

- Koncert odbędzie się 22 lipca wieczorem na Placu Zamkowym. Będzie to wydarzenie bezpłatne i już dziś zapraszamy na koncert wszystkich gości Światowych Dni Młodzieży i mieszkańców Lublina. Chcemy pokazać młodym ludziom taki Lublin, do którego będą chcieli wrócić. Traktujemy to wydarzenie jako okazję do zaprezentowania historii miasta i jego oferty kulturalnej – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” to jeden z największych i najbardziej znanych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji muzyki ludowej i tańca ludowego. W czasie specjalnego lubelskiego koncertu „Mazowsze” zaprezentuje program „Kalejdoskop Barw Polski”.

- Na pewno będzie to wspaniałe widowisko. „Mazowsze” jest bardzo nowoczesne. Oczywiście tańce się nie zmieniają, ale oprawa jest ferią barw, z wyświetlanymi animacjami. Jesteśmy coraz bardziej atrakcyjnym zespołem
– zapowiada Mirosław Ziomek z kierownictwa zespołu „Mazowsze”.

Lubelską część Światowych Dni Młodzieży organizują wspólnie Miasto Lublin, Archidiecezja Lubelska oraz zarząd Województwa Lubelskiego. Według wstępnych obliczeń w czasie ŚDM będziemy gościć kilka tysięcy osób z zagranicy.

- Dla Kościoła w Polsce Światowe Dni Młodzieży to największe wydarzenie w naszym pokoleniu. Jestem wdzięczny panu prezydentowi za współpracę. Bardzo nam zależy, by nasi goście czuli się tu jak najlepiej – mówi ksiądz Mirosław Ładniak, koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży z ramienia Archidiecezji Lubelskiej. - Chcemy, by na stadionie pod hasłem „Arena Młodych” uczestnicy Dni poczuli wiarę, wspólnotę. Poczuli dziedzictwo Jana Pawła II. Pierwszym etapem wydarzenia będzie spektakl „Jak powstawał Lublin”, następnie Msza Święta, a potem spektakl teatralno – modlitewny z udziałem ok. 300 aktorów wolontariuszy. To kameralne wydarzenie pomoże tym młodym ludziom zachować Lublin w swoich sercach i mam nadzieję, że będą tu wracali.

Oprócz koncertu „Mazowsza” i ZPiT „Lublin” najważniejszym dniem lubelskich obchodów ŚDM będzie 23 lipca, gdy pod hasłem „Arena Młodych” uczestnicy Dni zbiorą się na kilka godzin na stadionie Arena Lublin.

W imprezie na stadionie Arena Lublin szacunkowo może wziąć udział około 15 tysięcy ludzi. Wchodzący na stadion przejdą kontrolę ze względów bezpieczeństwa. Czuwać nad tym będą służby zarządzania kryzysowego przy udziale Policji. Archidiecezja Lubelskia otrzymuje od miasta wsparcie organizacyjne.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)