Dziś są imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

dodane: 01-04-2016 15:37   |   wyświetleń: 1199

Lublin gotowy na Światowe Dni Młodzieży

?Kraków zaczyna się w Lublinie? - to hasło lubelskiej części Światowych Dni Młodzieży. Oprócz religijnej kulminacji wydarzenia, która odbędzie się 23 lipca na Arenie Lublin, goście Światowych Dni Młodzieży i mieszkańcy Lublina będą mogli zobaczyć wyjątkowe wydarzenie kulturalne.
Lublin gotowy na Światowe Dni Młodzieżyfot. UM Lublin 
Będzie nim wspólny koncert światowej sławy zespołu „Mazowsze” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” imienia Wandy Kaniorowej.

- Koncert odbędzie się 22 lipca wieczorem na Placu Zamkowym. Będzie to wydarzenie bezpłatne i już dziś zapraszamy na koncert wszystkich gości Światowych Dni Młodzieży i mieszkańców Lublina. Chcemy pokazać młodym ludziom taki Lublin, do którego będą chcieli wrócić. Traktujemy to wydarzenie jako okazję do zaprezentowania historii miasta i jego oferty kulturalnej – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” to jeden z największych i najbardziej znanych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji muzyki ludowej i tańca ludowego. W czasie specjalnego lubelskiego koncertu „Mazowsze” zaprezentuje program „Kalejdoskop Barw Polski”.

- Na pewno będzie to wspaniałe widowisko. „Mazowsze” jest bardzo nowoczesne. Oczywiście tańce się nie zmieniają, ale oprawa jest ferią barw, z wyświetlanymi animacjami. Jesteśmy coraz bardziej atrakcyjnym zespołem
– zapowiada Mirosław Ziomek z kierownictwa zespołu „Mazowsze”.

Lubelską część Światowych Dni Młodzieży organizują wspólnie Miasto Lublin, Archidiecezja Lubelska oraz zarząd Województwa Lubelskiego. Według wstępnych obliczeń w czasie ŚDM będziemy gościć kilka tysięcy osób z zagranicy.

- Dla Kościoła w Polsce Światowe Dni Młodzieży to największe wydarzenie w naszym pokoleniu. Jestem wdzięczny panu prezydentowi za współpracę. Bardzo nam zależy, by nasi goście czuli się tu jak najlepiej – mówi ksiądz Mirosław Ładniak, koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży z ramienia Archidiecezji Lubelskiej. - Chcemy, by na stadionie pod hasłem „Arena Młodych” uczestnicy Dni poczuli wiarę, wspólnotę. Poczuli dziedzictwo Jana Pawła II. Pierwszym etapem wydarzenia będzie spektakl „Jak powstawał Lublin”, następnie Msza Święta, a potem spektakl teatralno – modlitewny z udziałem ok. 300 aktorów wolontariuszy. To kameralne wydarzenie pomoże tym młodym ludziom zachować Lublin w swoich sercach i mam nadzieję, że będą tu wracali.

Oprócz koncertu „Mazowsza” i ZPiT „Lublin” najważniejszym dniem lubelskich obchodów ŚDM będzie 23 lipca, gdy pod hasłem „Arena Młodych” uczestnicy Dni zbiorą się na kilka godzin na stadionie Arena Lublin.

W imprezie na stadionie Arena Lublin szacunkowo może wziąć udział około 15 tysięcy ludzi. Wchodzący na stadion przejdą kontrolę ze względów bezpieczeństwa. Czuwać nad tym będą służby zarządzania kryzysowego przy udziale Policji. Archidiecezja Lubelskia otrzymuje od miasta wsparcie organizacyjne.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)