Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Cezary Potapczuk  
dodane: 13-03-2018 11:01   |   wyświetleń: 448

Lublin będzie miał pomnik Kaczyńskiego?

Radni klubu PiS chcą postawić w Lublinie pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Mają już jego wizję i lokalizację. Rzeźba miała by stanąć na placu w pobliżu Centrum Kultury.
Lublin będzie miał pomnik Kaczyńskiego?fot. Projekt pomnika Małgorzaty Suchanowskiej 
Radni klubu PiS chcą postawić w Lublinie pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Mają już jego wizję i lokalizację. Rzeźba miała by stanąć na placu w pobliżu Centrum Kultury.

Inicjatorzy tego przedsięwzięcia zawiązali Społeczny Komitet Budowy Pomnika. Jego projekt przygotowała rada PiS - Małgorzata Suchanowska, która jak przyznaje jest plastykiem amatorem.

Rzecz wymaga jeszcze dopracowania – podkreśla autorka. Nie mniej radni PiS złożyli projekt uchwały w tej sprawie.
Pomnikowa wizja radnej to konstrukcja o średnicy ośmiu metrów w formie uproszczonych granic Polski i siedząca, przytulona do siebie, para prezydencka, wysokość to nieco ponad dwa metry.

Jednak od idei do realizacji droga daleka, a i gorącej dyskusji nie zabraknie.  – Kampania wyborcza za pasem – komentuje radny klubu Wspólny Lublin, Marcin Nowak. Zdaniem naszego rozmówcy, na ten moment  jest to pomysł kontrowersyjny, z tej racji, że dzieli i tak mocno spolaryzowane społeczeństwo. Takie działania wymagają spokoju i rozwagi – podkreśla  radny. W jego ocenie koniec kadencji to nie czas na tego typu realizacje, jest zdecydowanie więcej potrzeb i zadań, które trzeba dokończyć, np. remonty i budowy dróg. Nie mniej na uwagę i podkreślenie zasługuje to, że budowa jeśli do niej dojdzie, będzie finansowana ze zbiórki publicznej. Miasto nie dołoży do tego ani złotówki.

- Od początku były wątpliwości i obawy czy nie będzie to włożenie kija w mrowisko, stąd taka, a nie inna forma, nie narzucająca narracji, a wzbudzająca raczej pozytywne i ciepłe odczucia – mówi radny PiS, Stanisław Brzozowski. Radny spodziewa się jednak, że dyskusji nie da się uniknąć.

PiS, pomysłem budowy pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich rozpoczyna kampanię wyborczą – co do tego, nie ma wątpliwości - komentował przewodniczący klubu radnych PO, Michał Krawczyk - szkoda, że wykorzystuje do tego pamięć tragicznie zmarłych prezydenta i jego żony – dodaje. Jego zdaniem błędem jest też to, że dla potrzeb budowy radni PiS chcą zaanektować spory kawałek lubianego przez mieszkańców skweru, a przecież centrum nie obfituje w nadmiar terenów zielonych. I trzecia sprawa, na którą zwraca uwagę nasz rozmówca. Propozycja radnej Suchanowskiej, nie jest dziełem wybitnym, to „amatorka”, a Lublin zasługuje na coś więcej.

Radni PiS kalkulują, że koszt budowy zamknie się w granicach 150 – 200 tys. złotych. Nazwiska darczyńców zostaną wykute w kamieniu z którego ułożone zostaną kontury Polski.


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.
Prezent dla taty
Prezent dla taty Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a pomysłu na prezent brak? Przedstawiamy garść naszych inspiracji.
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce ...
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej Komunikowanie, kontestowanie, mobilizowanie - czyli jak wyjaśnić fenomen muzyki politycznej w relacji władza-obywatele ? jest przedmiotem konferencji naukowej UMCS.
Była szefowa COZL bez zarzutów
Była szefowa COZL bez zarzutów Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbiety Starosławskiej. Sprawa dotyczy oświadczeń składanych przez nią w związku z przetargami ogłaszanymi przez szpital. Decyzję prokuratury Zarząd Województwa zaskarżył do sądu.
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć ...
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć w Lublinie? To już dziś! Rusza wielkie, jak nie największe święto wszystkich fanów piłki nożnej. Startują Mistrzostwa Świata w Rosji. Oficjalna ceremonia otwarcia zaczyna się już o godz. 16:30.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl