Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Cezary Potapczuk  
dodane: 13-03-2018 11:01   |   wyświetleń: 664

Lublin będzie miał pomnik Kaczyńskiego?

Radni klubu PiS chcą postawić w Lublinie pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Mają już jego wizję i lokalizację. Rzeźba miała by stanąć na placu w pobliżu Centrum Kultury.
Lublin będzie miał pomnik Kaczyńskiego?fot. Projekt pomnika Małgorzaty Suchanowskiej 
Radni klubu PiS chcą postawić w Lublinie pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Mają już jego wizję i lokalizację. Rzeźba miała by stanąć na placu w pobliżu Centrum Kultury.

Inicjatorzy tego przedsięwzięcia zawiązali Społeczny Komitet Budowy Pomnika. Jego projekt przygotowała rada PiS - Małgorzata Suchanowska, która jak przyznaje jest plastykiem amatorem.

Rzecz wymaga jeszcze dopracowania – podkreśla autorka. Nie mniej radni PiS złożyli projekt uchwały w tej sprawie.
Pomnikowa wizja radnej to konstrukcja o średnicy ośmiu metrów w formie uproszczonych granic Polski i siedząca, przytulona do siebie, para prezydencka, wysokość to nieco ponad dwa metry.

Jednak od idei do realizacji droga daleka, a i gorącej dyskusji nie zabraknie.  – Kampania wyborcza za pasem – komentuje radny klubu Wspólny Lublin, Marcin Nowak. Zdaniem naszego rozmówcy, na ten moment  jest to pomysł kontrowersyjny, z tej racji, że dzieli i tak mocno spolaryzowane społeczeństwo. Takie działania wymagają spokoju i rozwagi – podkreśla  radny. W jego ocenie koniec kadencji to nie czas na tego typu realizacje, jest zdecydowanie więcej potrzeb i zadań, które trzeba dokończyć, np. remonty i budowy dróg. Nie mniej na uwagę i podkreślenie zasługuje to, że budowa jeśli do niej dojdzie, będzie finansowana ze zbiórki publicznej. Miasto nie dołoży do tego ani złotówki.

- Od początku były wątpliwości i obawy czy nie będzie to włożenie kija w mrowisko, stąd taka, a nie inna forma, nie narzucająca narracji, a wzbudzająca raczej pozytywne i ciepłe odczucia – mówi radny PiS, Stanisław Brzozowski. Radny spodziewa się jednak, że dyskusji nie da się uniknąć.

PiS, pomysłem budowy pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich rozpoczyna kampanię wyborczą – co do tego, nie ma wątpliwości - komentował przewodniczący klubu radnych PO, Michał Krawczyk - szkoda, że wykorzystuje do tego pamięć tragicznie zmarłych prezydenta i jego żony – dodaje. Jego zdaniem błędem jest też to, że dla potrzeb budowy radni PiS chcą zaanektować spory kawałek lubianego przez mieszkańców skweru, a przecież centrum nie obfituje w nadmiar terenów zielonych. I trzecia sprawa, na którą zwraca uwagę nasz rozmówca. Propozycja radnej Suchanowskiej, nie jest dziełem wybitnym, to „amatorka”, a Lublin zasługuje na coś więcej.

Radni PiS kalkulują, że koszt budowy zamknie się w granicach 150 – 200 tys. złotych. Nazwiska darczyńców zostaną wykute w kamieniu z którego ułożone zostaną kontury Polski.


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)