Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

 
dodane: 02-05-2018 12:33   |   wyświetleń: 1419

Lubelskie obchody Dnia Flagi

Cały kraj przybrał biało-czerwone barwy. Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Z tej okazji w Lublinie odbyły się uroczyste obchody.
Lubelskie obchody Dnia Flagi fot. lublin.eu 
Cały kraj przybrał biało-czerwone barwy. Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Z tej okazji w Lublinie odbyły się uroczyste obchody. O godzinie 10.00 przed gmachem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego nastąpiło podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt. Krótki koncert zagrała orkiestra wojskowa. Obchody kontynuowano na Placu Litewskim. Tutaj także nastąpiło uroczyste podniesienie flagi na maszt. Zebrani zaśpiewali wspólnie hymn państwowy. Ostatni raz flaga została podniesiona na masz na balkonie lubelskiego Ratusza.

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzimy już po raz 15. Święto ustanowiono w 2004 roku. Polska flaga składa się z dwóch poziomych pasów. Biały kolor reprezentuje orła białego, jest także symbolem czystości i niepokalania. Kolor czerwony oznacza ogień, krew, odwagę oraz waleczność.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej MSWiA opracowało miniprzewodnik „Biało-Czerwona”. Publikacja podaje zasady eksponowania oraz różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomniano także, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Miniprzewodnik dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa.

Z okazji Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja budynki Zamku Lubelskiego, Trybunału Koronnego oraz Centrum Spotkania Kultur zostały już wczoraj wieczorem podświetlone na biało-czerwono.

fot. Mateusz Paśkucki

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)