Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Monika Blandyna Lewkowicz  
dodane: 02-05-2018 12:33   |   wyświetleń: 370

Lubelskie obchody Dnia Flagi

Cały kraj przybrał biało-czerwone barwy. Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Z tej okazji w Lublinie odbyły się uroczyste obchody.
Lubelskie obchody Dnia Flagi foto. lublin.eu 
Cały kraj przybrał biało-czerwone barwy. Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Z tej okazji w Lublinie odbyły się uroczyste obchody. O godzinie 10.00 przed gmachem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego nastąpiło podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt. Krótki koncert zagrała orkiestra wojskowa. Obchody kontynuowano na Placu Litewskim. Tutaj także nastąpiło uroczyste podniesienie flagi na maszt. Zebrani zaśpiewali wspólnie hymn państwowy. Ostatni raz flaga została podniesiona na masz na balkonie lubelskiego Ratusza.

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzimy już po raz 15. Święto ustanowiono w 2004 roku. Polska flaga składa się z dwóch poziomych pasów. Biały kolor reprezentuje orła białego, jest także symbolem czystości i niepokalania. Kolor czerwony oznacza ogień, krew, odwagę oraz waleczność.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej MSWiA opracowało miniprzewodnik „Biało-Czerwona”. Publikacja podaje zasady eksponowania oraz różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomniano także, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Miniprzewodnik dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa.

Z okazji Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja budynki Zamku Lubelskiego, Trybunału Koronnego oraz Centrum Spotkania Kultur zostały już wczoraj wieczorem podświetlone na biało-czerwono.

fot. Mateusz Paśkucki

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Cześć, jestem Ubrzeg!
Cześć, jestem Ubrzeg! Dawno temu miałem wypadek. Od tamtej pory moje nóżki nie do końca działają tak jak powinny. Może na świecie jest ktoś kto pokocha mnie pomimo mojej niepełnosprawności?
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na ...
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na Placu Teatralnym przy CSK W tym roku po raz pierwszy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zorganizował własne koncerty.
Kurtki z granicy
Kurtki z granicy Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".
Rowerowe disco
Rowerowe disco Rowerzyści i rowerzystki przejadą przez miasto w rytmie disco.

Napisz do mnie

kontakt

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Czeka na nowego Pana

Cześć, jestem Ubrzeg!

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl