Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Redakcja  
dodane: 06-06-2016 13:12   |   wyświetleń: 1232

LPEC podsumowuje sezon grzewczy

W sezonie grzewczym 2015/2016 mieszkańcy Lublina korzystali przez 220 dni z ciepła systemowego dostarczanego przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Dzięki modernizacji sieci oraz pracom remontowym, które Spółka wykonuje systematycznie, dostawa ciepła została zrealizowana sprawnie i bez większych zakłóceń.
LPEC podsumowuje sezon grzewczyfot. LPEC 
- Pewność i ciągłość dostaw ciepła dla mieszkańców Lublina jest priorytetem naszych działań, dlatego przykładamy dużą wagę do odpowiedniego przygotowania i monitorowania stanu technicznego naszej infrastruktury. Dzięki temu jesteśmy w stanie zminimalizować skutki awarii. Sezon grzewczy przebiegał spokojnie. Zanotowaliśmy tylko jedną większą awarię na sieci magistralnej i kilka na przyłączach do pojedynczych budynków mieszkalnych – mówi Andrzej Rusek Kierownik Działu Sieci.

Sezon 2015/2016 był krótszy od poprzedniego o 3 dni, a dłuższy o 3 dni od sezonu 2013/2014. Średnia temperatura wynosiła ok. 3,7 °C i była niższa niż w dwóch poprzednich sezonach. Najniższą średnią temperaturę odnotowano w styczniu: -4°C i był to jedyny miesiąc ze średnią temperaturą poniżej 0°C. Najzimniejszym dniem był 4 stycznia 2016 r., wówczas o godz. 6:00 temperatura w Lublinie wynosiła -16,1°C. Najcieplejszymi miesiącami podczas sezonu był wrzesień, październik oraz kwiecień.

Warto podkreślić, że „sezon grzewczy” jest jedynie pojęciem umownym. To od mieszkańców zależy, kiedy ogrzewanie zostanie włączone. Wystarczy tylko telefon do spółdzielni lub zarządcy budynku. Nie istnieje także konkretny termin zakończenia sezonu grzewczego. LPEC jedynie dla własnych potrzeb analitycznych, ustala go na podstawie informacji, kiedy większość odbiorców kończy ogrzewanie swoich obiektów. W tym roku był to 4 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)