Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Redakcja  
dodane: 06-06-2016 13:12   |   wyświetleń: 1167

LPEC podsumowuje sezon grzewczy

W sezonie grzewczym 2015/2016 mieszkańcy Lublina korzystali przez 220 dni z ciepła systemowego dostarczanego przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Dzięki modernizacji sieci oraz pracom remontowym, które Spółka wykonuje systematycznie, dostawa ciepła została zrealizowana sprawnie i bez większych zakłóceń.
LPEC podsumowuje sezon grzewczyfot. LPEC 
- Pewność i ciągłość dostaw ciepła dla mieszkańców Lublina jest priorytetem naszych działań, dlatego przykładamy dużą wagę do odpowiedniego przygotowania i monitorowania stanu technicznego naszej infrastruktury. Dzięki temu jesteśmy w stanie zminimalizować skutki awarii. Sezon grzewczy przebiegał spokojnie. Zanotowaliśmy tylko jedną większą awarię na sieci magistralnej i kilka na przyłączach do pojedynczych budynków mieszkalnych – mówi Andrzej Rusek Kierownik Działu Sieci.

Sezon 2015/2016 był krótszy od poprzedniego o 3 dni, a dłuższy o 3 dni od sezonu 2013/2014. Średnia temperatura wynosiła ok. 3,7 °C i była niższa niż w dwóch poprzednich sezonach. Najniższą średnią temperaturę odnotowano w styczniu: -4°C i był to jedyny miesiąc ze średnią temperaturą poniżej 0°C. Najzimniejszym dniem był 4 stycznia 2016 r., wówczas o godz. 6:00 temperatura w Lublinie wynosiła -16,1°C. Najcieplejszymi miesiącami podczas sezonu był wrzesień, październik oraz kwiecień.

Warto podkreślić, że „sezon grzewczy” jest jedynie pojęciem umownym. To od mieszkańców zależy, kiedy ogrzewanie zostanie włączone. Wystarczy tylko telefon do spółdzielni lub zarządcy budynku. Nie istnieje także konkretny termin zakończenia sezonu grzewczego. LPEC jedynie dla własnych potrzeb analitycznych, ustala go na podstawie informacji, kiedy większość odbiorców kończy ogrzewanie swoich obiektów. W tym roku był to 4 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)