Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Rafał Januszczak  
dodane: 12-04-2018 14:03   |   wyświetleń: 553

Lekcja żywej historii u Sióstr Urszulanek

Gościem specjalnym spotkania był mjr Bogdan Walas.
Lekcja żywej historii u Sióstr Urszulanek fot. Michał Abramek 

Dziś w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek w Lublinie rozpoczął się cykl Lekcji żywej historii, zainicjowany przez Wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka oraz Wojewódzką Radę Kombatancką i Lubelskie Kuratorium Oświaty.

Gościem spotkania był mjr Bogdan Walas, który na swoim przykładzie bohaterstwa i patriotyzmu przekazał młodym wiedzę z zakresu Historii Polski. Wszystko odbyło się w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 - Ja pamiętam, to tego rodzaju lekcje historii, które polegały na spotkaniu z żywymi świadkami i uczestnikami tamtych wydarzeń, które są związane z walką o niepodległość ojczyzny zawsze były interesujące - mówił Przemysław Czarnek.

To dopiero początek prelekcji na temat odzyskania przez Polaków drogi do wolności. W tym roku planujemy jeszcze spotkanie dla klas 4 i 5, bo nie chcielibyśmy, żeby którekolwiek z klas, które uczą się historii nie były stratne - mówi Dawid Gutek, nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)