Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Redakcja  
dodane: 25-03-2016 08:31   |   wyświetleń: 881

KUL pomoże swoim absolwentom wejść na rynek pracy

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu, którego celem jest podniesienie kompetencji osób kończących studia. Chodzi o wiedzę i umiejętności odpowiadające potrzebom gospodarki i rynku pracy. Jednym z laureatów jest Katolicki Uniwersytet Lubelski.
KUL pomoże swoim absolwentom wejść na rynek pracyfot. Wikipedia 
W Programie Rozwoju Kompetencji ocenionych zostało 435 wniosków o przyznanie dofinansowania. Wśród 61 projektów, które uzyskały ocenę pozytywną znalazły się aż dwa przygotowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski: „LUK II - Lubelski Uniwersytet Kompetencji" oraz „Aktywny student - aktywny absolwent".

Oba projekty obejmują działania wspierające wejście studentów na rynek pracy i kształtujące kompetencje oczekiwane przez pracodawców od kandydatów do pracy, poprzez np. certyfikowane szkolenia i dodatkowe zajęcia warsztatowe, zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami, dodatkowe zadania praktyczne dla studentów realizowane w formie projektowej, w tym w ramach zespołów projektowych, wizyty studyjne u pracodawców.

„LUK II - Lubelski Uniwersytet Kompetencji" to druga edycja szkoleń dla studentów neofilologii KUL. Angliści, germaniści, niderlandyści, poloniści, slawiści, romaniści i sinologowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z zakresu kompetencji: interpersonalnych, zawodowych, informatycznych i przedsiębiorczości, a także w warsztatach w grupach projektowych, w tym z udziałem przedsiębiorców oraz w 2-3 dniowych wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach.

Do końca września 2017 roku przeszkolonych zostanie 289 osób. Warto skorzystać z możliwości szkoleń, tym bardziej, że ponad 20% uczestników pierwszej edycji programu otrzymało zatrudnienie bezpośrednio po zakończeniu staży w przedsiębiorstwach.

Drugi z dofinansowanych projektów „Aktywny student - aktywny absolwent", to propozycja dla studentów kończących studia licencjackie bądź magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Projekt zakłada przeprowadzenie wstępnej oceny kompetencji zawodowych uczestników, na podstawie uzyskanej diagnozy będą im proponowane konkretne ścieżki rozwoju. Przygotowanych zostało 9 ścieżek, w ramach każdej z nich przewidziane są warsztaty wzmacniające kompetencje interpersonalne i analityczne oraz zajęcia z przedsiębiorczości i zajęcia projektowe. Studenci będą również mogli wziąć udział w wizytach studyjnych i certyfikowanych szkoleniach z zakresu kompetencji cenionych na rynku pracy.

W sumie, w ciągu trzech lat trwania programu ze szkoleń skorzysta 410 studentów. W trakcie naboru priorytetowo traktowane będą osoby ze zdiagnozowanymi trudnościami.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)