Dziś są imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Redakcja  
dodane: 25-03-2016 08:31   |   wyświetleń: 847

KUL pomoże swoim absolwentom wejść na rynek pracy

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu, którego celem jest podniesienie kompetencji osób kończących studia. Chodzi o wiedzę i umiejętności odpowiadające potrzebom gospodarki i rynku pracy. Jednym z laureatów jest Katolicki Uniwersytet Lubelski.
KUL pomoże swoim absolwentom wejść na rynek pracyfot. Wikipedia 
W Programie Rozwoju Kompetencji ocenionych zostało 435 wniosków o przyznanie dofinansowania. Wśród 61 projektów, które uzyskały ocenę pozytywną znalazły się aż dwa przygotowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski: „LUK II - Lubelski Uniwersytet Kompetencji" oraz „Aktywny student - aktywny absolwent".

Oba projekty obejmują działania wspierające wejście studentów na rynek pracy i kształtujące kompetencje oczekiwane przez pracodawców od kandydatów do pracy, poprzez np. certyfikowane szkolenia i dodatkowe zajęcia warsztatowe, zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami, dodatkowe zadania praktyczne dla studentów realizowane w formie projektowej, w tym w ramach zespołów projektowych, wizyty studyjne u pracodawców.

„LUK II - Lubelski Uniwersytet Kompetencji" to druga edycja szkoleń dla studentów neofilologii KUL. Angliści, germaniści, niderlandyści, poloniści, slawiści, romaniści i sinologowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z zakresu kompetencji: interpersonalnych, zawodowych, informatycznych i przedsiębiorczości, a także w warsztatach w grupach projektowych, w tym z udziałem przedsiębiorców oraz w 2-3 dniowych wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach.

Do końca września 2017 roku przeszkolonych zostanie 289 osób. Warto skorzystać z możliwości szkoleń, tym bardziej, że ponad 20% uczestników pierwszej edycji programu otrzymało zatrudnienie bezpośrednio po zakończeniu staży w przedsiębiorstwach.

Drugi z dofinansowanych projektów „Aktywny student - aktywny absolwent", to propozycja dla studentów kończących studia licencjackie bądź magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Projekt zakłada przeprowadzenie wstępnej oceny kompetencji zawodowych uczestników, na podstawie uzyskanej diagnozy będą im proponowane konkretne ścieżki rozwoju. Przygotowanych zostało 9 ścieżek, w ramach każdej z nich przewidziane są warsztaty wzmacniające kompetencje interpersonalne i analityczne oraz zajęcia z przedsiębiorczości i zajęcia projektowe. Studenci będą również mogli wziąć udział w wizytach studyjnych i certyfikowanych szkoleniach z zakresu kompetencji cenionych na rynku pracy.

W sumie, w ciągu trzech lat trwania programu ze szkoleń skorzysta 410 studentów. W trakcie naboru priorytetowo traktowane będą osoby ze zdiagnozowanymi trudnościami.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)