Dziś są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Monika Blandyna Lewkowicz  
dodane: 02-03-2018 15:33   |   wyświetleń: 557

Kryzys w Bogdance zażegnany: górnicy dostali 5 % podwyżki

W LW Bogdanka osiągnięto kompromis w sprawie płac na 2018 rok. Związkowcy domagali się wzrostu stawek o 10 %. Ostatecznie stanęło na 5.
Kryzys w Bogdance zażegnany: górnicy dostali 5 % podwyżkifot. Lubelski Węgiel "Bogdanka"  
LW Bogdanka zawarła porozumienie ze związkami zawodowymi dotyczące wynagrodzeń w 2018 roku. Strony uzgodniły, że w marcu nastąpi 5-procentowa podwyżka. Co więcej - do końca miesiąca górnicy otrzymają jednorazową premię motywacyjną w wysokości 2.700 zł brutto. Biorąc po uwagę te liczby przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Bogdance w 2018 roku wyniesie 7.932,84 zł.

Rozmowy na temat płac trwały od kilku miesięcy i przebiegały bardzo burzliwie. Na propozycje byłego już prezesa Krzysztofa Szlagi (1% wzrostu stawek i premii) związkowcy zareagowali ogłoszeniem sporu zbiorowego z Zarządem. Pojawiło się widmo strajku, a Szlaga został odwołany ze stanowiska. O szczegółach pisaliśmy w artykule Problemy w Bogdance – odwołanie Prezesa, możliwy strajk.

Związki domagały się wzrostu płac o 10 %. Ostatecznie stanęło na 5.
– Jesteśmy zadowoleni z wypracowanego wspólnie rozwiązania – powiedział Sławomir Karlikowski pełniący obecnie funkcję Prezesa Zarządu. Zaznaczył, że porozumienie zostało zawarte na zasadzie kompromisu.

Jak wynika z opublikowanych ostatnio wstępnych wyników Bogdanki za 2017 rok – finansowo kopalnia ma się dobrze. Przychody w 2017 roku plasują się na poziomie zbliżonym do roku 2016. Natomiast zyski wzrosły trzykrotnie – z 182 do 667,9 mln zł.

Obecnie kopalnia czeka na nowego prezesa. Dzisiaj trwa ostatni dzień rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami.

Komentowane

Kowalski (2018-03-04 17:50) 58 62   |   zgłoś do usunięcia
Województwo lubelskie i takie zarobki ile ja bym dał zeby tam pracowac i te jeszcze kartki super he he he
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)