Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Radosław Czarnecki
dodane: 10-08-2015 11:10   |   wyświetleń: 613

Koniec sporu w Bogdance. Jest porozumienie

4 sierpnia zakończony został spór zbiorowy w LW ?Bogdanka?. Związki zawodowe porozumiały się z zarządem spółki.
Koniec sporu w Bogdance. Jest porozumieniefot. Radosław Czarnecki 
W połowie lipca związki z lubelskiej kopalni wszczęły spór zbiorowy z władzami kopalni. 22 lipca przez budynkiem zarządu spółki doszło do manifestacji górników.

Związkowcy mówią o sukcesie. W miniony wtorek uzgodniono, że więcej prac ma być zlecanych pracownikom LW, a nie firmom outsourcingowym czyli spółkom. Od 1 sierpnia mają być przedłużane umowy terminowe pracowników (z wyjątkiem tych z negatywną oceną od kierowników działów) Ma to zmniejszyć zapowiadaną na 400 osób redukcją zatrudnienia w zakładzie.

Wynagrodzenie w spółce ma wynosić średnio minimum 7211 zł, a na początku 2016 roku mają rozpocząć się rozmowy o ewentualnej wypłacie jednorazowej nagrody.

Związki wynegocjowały także postulat dotyczący przeznaczenie dodatkowych 6,5 miliona złotych na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Obie strony doszły do porozumienia także w kwestii regulaminu świadczeń socjalnych, który czekał na podpis od kilku miesięcy. Regulamin ustala wiele ważnych dla pracowników spraw socjalnych.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)