Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Redakcja  / Joanna Mazurek
dodane: dziś / 16:09   |   wyświetleń: 766

Konflikt między naszymi szkołami!

Konflikt chełmskich szkół. I LO i II LO prowadzą już otwartą rywalizację.
Konflikt między naszymi szkołami!foto. internet 

Mieszkańcy Chełma wiedzą nie od dziś, że I LO i II LO rywalizują ze sobą od wielu lat. Rankingi zdawalności matury, średnich ocen, olimpiady, czy zawody sportowe. Teraz dwie szkoły przeszły najśmielsze oczekiwania, rozpoczęła się walka słowna.

Informację podał TVN24, sprawę opisał Super Tydzień Chełmski, a wszystko podsumował Kurier Lubelski. Możemy zobaczyć tytuły artykułów tj. „Afera w II LO w Chełmie. Nauczyciele wyśmiewali ucznia z powodu koloru jego skóry?”czy „Niewybredne żarty nauczycieli”. Chełmska gazeta opisała, że dwójka nauczycieli z II LO rzekomo uczyniła niestosowne żarty w kierunku ucznia z I LO, który towarzyszył dziewczynie na próbie poloneza w jej szkole, czyli w II LO. Uczeń poczuł się dotknięty żartami i zgłosił się do dyrektorki swojej szkoły. Teresa Kiwińska, dyrektor I LO, opisała wydarzenie telewizji TVN24: - Przyszedł on na próbę poloneza do II LO, ponieważ tam uczy się jego koleżanka. Został tam ośmieszony z powodu innego wyglądu i koloru skóry - opisywała kobieta. Dyrektorka nie podała jednak jakie słowa zostały skierowane do ucznia, mówiła tylko, że poszkodowany wraz ze swoją mamą zgłosili się do niej z tą sprawę.- Jest nam trudno uwierzyć w to, że dorośli ludzie mogą tego typu słowa wypowiedzieć - podkreśliła dyrektor i dodała, że ośmieszające komentarze pod adresem ucznia o innym kolorze skóry "nie przystoją żadnemu człowiekowi, tym bardziej pedagogowi".

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, skoro do całego zajścia doszło na terenie II LO, to w jakim celu sytuacja została zgłoszona dyrektorce I LO, skoro jakby nie patrzeć tej osoby to nie dotyczy.

Tego samego dnia I LO na Fecebook’u umieściło post, w którym wyrażono sprzeciw wobec powyższego zachowania nauczycieli:Wystarczyło kilka godzin, a powstała „fala” komentarzy. Głosy są podzielone, jedni są obojętni, inni bronią nauczycieli, a niektórzy podzielają opinię oświadczenia komentując, że nauczycielom nie przystoi żartować. Są także komentarze osób, myślących rozważnie w danej sytuacji:
Dzisiaj II LO odniosło się do całego zdarzenia, na Facebooku’u napisali oświadczenie, w którym proszą o zaprzestanie eskalowania konfliktu i wszczynania dyskusji na forach internetowych.Delegatura Kuratorium Oświaty w Chełmie wyjaśnia całe zajście.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Cześć, jestem Ubrzeg!
Cześć, jestem Ubrzeg! Dawno temu miałem wypadek. Od tamtej pory moje nóżki nie do końca działają tak jak powinny. Może na świecie jest ktoś kto pokocha mnie pomimo mojej niepełnosprawności?
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na ...
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na Placu Teatralnym przy CSK W tym roku po raz pierwszy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zorganizował własne koncerty.
Kurtki z granicy
Kurtki z granicy Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".
Rowerowe disco
Rowerowe disco Rowerzyści i rowerzystki przejadą przez miasto w rytmie disco.

Napisz do mnie

kontakt

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Czeka na nowego Pana

Cześć, jestem Ubrzeg!

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl