Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Redakcja  / Joanna Mazurek
dodane: 24-01-2018 16:09   |   wyświetleń: 1068

Konflikt między naszymi szkołami!

Konflikt chełmskich szkół. I LO i II LO prowadzą już otwartą rywalizację.
Konflikt między naszymi szkołami!fot. internet 

Mieszkańcy Chełma wiedzą nie od dziś, że I LO i II LO rywalizują ze sobą od wielu lat. Rankingi zdawalności matury, średnich ocen, olimpiady, czy zawody sportowe. Teraz dwie szkoły przeszły najśmielsze oczekiwania, rozpoczęła się walka słowna.

Informację podał TVN24, sprawę opisał Super Tydzień Chełmski, a wszystko podsumował Kurier Lubelski. Możemy zobaczyć tytuły artykułów tj. „Afera w II LO w Chełmie. Nauczyciele wyśmiewali ucznia z powodu koloru jego skóry?”czy „Niewybredne żarty nauczycieli”. Chełmska gazeta opisała, że dwójka nauczycieli z II LO rzekomo uczyniła niestosowne żarty w kierunku ucznia z I LO, który towarzyszył dziewczynie na próbie poloneza w jej szkole, czyli w II LO. Uczeń poczuł się dotknięty żartami i zgłosił się do dyrektorki swojej szkoły. Teresa Kiwińska, dyrektor I LO, opisała wydarzenie telewizji TVN24: - Przyszedł on na próbę poloneza do II LO, ponieważ tam uczy się jego koleżanka. Został tam ośmieszony z powodu innego wyglądu i koloru skóry - opisywała kobieta. Dyrektorka nie podała jednak jakie słowa zostały skierowane do ucznia, mówiła tylko, że poszkodowany wraz ze swoją mamą zgłosili się do niej z tą sprawę.- Jest nam trudno uwierzyć w to, że dorośli ludzie mogą tego typu słowa wypowiedzieć - podkreśliła dyrektor i dodała, że ośmieszające komentarze pod adresem ucznia o innym kolorze skóry "nie przystoją żadnemu człowiekowi, tym bardziej pedagogowi".

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, skoro do całego zajścia doszło na terenie II LO, to w jakim celu sytuacja została zgłoszona dyrektorce I LO, skoro jakby nie patrzeć tej osoby to nie dotyczy.

Tego samego dnia I LO na Fecebook’u umieściło post, w którym wyrażono sprzeciw wobec powyższego zachowania nauczycieli:Wystarczyło kilka godzin, a powstała „fala” komentarzy. Głosy są podzielone, jedni są obojętni, inni bronią nauczycieli, a niektórzy podzielają opinię oświadczenia komentując, że nauczycielom nie przystoi żartować. Są także komentarze osób, myślących rozważnie w danej sytuacji:
Dzisiaj II LO odniosło się do całego zdarzenia, na Facebooku’u napisali oświadczenie, w którym proszą o zaprzestanie eskalowania konfliktu i wszczynania dyskusji na forach internetowych.Delegatura Kuratorium Oświaty w Chełmie wyjaśnia całe zajście.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)