Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Ewelina Smalec  
dodane: 21-02-2018 02:27   |   wyświetleń: 389

Konferencja prasowa Katarzyny Lubnauer w Lublinie

Katarzyna Lubnauer przyjechała do Lublina na zaproszenie przewodniczącej struktur lokalnych partii - Mai Zaborowskiej.
Konferencja prasowa Katarzyny Lubnauer w Lubliniefot. Mateusz Paśkucki 

Przewodnicząca Nowoczesnej spotkała się m. in. z Krzysztofem Żukiem.  Na konferencji prasowej poinformowała, że partia nie podjęła jeszcze decyzji o poparciu obecnego prezydenta Lublina w kolejnych wyborach samorządowych.

- Jeśli chodzi o Lublin, to decyzja jeszcze nie zapadła. Pamiętajmy o tym, że dla nas bardzo ważne jest to, czy zostaną przyjęte nasze propozycje programowe. Jeżeli zostaną one zaakceptowane, wtedy będziemy rozmawiali o personaliach. Mamy zarówno możliwość wystawienia własnego kandydata, jak i poparcia obecnego prezydenta – Krzysztofa Żuka. Oba scenariusze są rozważane.

Lubnauer zaznaczyła też, że w wyborach do sejmików Nowoczesna będzie startować w koalicji ogólnopolskiej z Platformą Obywatelską oraz ze środowiskami lewicowymi.
Taka decyzja nie dziwi. Pomimo słów Lubnauer o ideach i charakterze partii, ostatnie wydarzenia na scenie politycznej (usunięcie Ryszarda Petru ze stanowiska przewodniczącego, głosowanie w sprawie przyjęcia ustawy aborcyjnej oraz samozawieszenie się członków ugrupowania) ujawniły wewnętrzny kryzys w strukturach Nowoczesnej.

-To jest taki moment, w którym Nowoczesna jasno określa się jako ugrupowanie, które jest z jednej strony zwolennikiem Państwa, które jest sprawne, jest silne, skuteczne i dobrze zorganizowane, a z drugiej strony bardzo ważne są dla nas wszystkie wolności i prawa obywatelskie, również takie kwestie jak np. rozdział Kościoła od Państwa.

Szefowa Nowoczesnej odniosła się też, do obecnego kryzysu dyplomatycznego na linii Polska – Izrael. Zwróciła uwagę, że jej zdaniem nie powinno uprawiać się polityki historycznej a politykę dyplomatyczną.  

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z konferencji prasowej:

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.
Prezent dla taty
Prezent dla taty Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a pomysłu na prezent brak? Przedstawiamy garść naszych inspiracji.
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce ...
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej Komunikowanie, kontestowanie, mobilizowanie - czyli jak wyjaśnić fenomen muzyki politycznej w relacji władza-obywatele ? jest przedmiotem konferencji naukowej UMCS.
Była szefowa COZL bez zarzutów
Była szefowa COZL bez zarzutów Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbiety Starosławskiej. Sprawa dotyczy oświadczeń składanych przez nią w związku z przetargami ogłaszanymi przez szpital. Decyzję prokuratury Zarząd Województwa zaskarżył do sądu.
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć ...
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć w Lublinie? To już dziś! Rusza wielkie, jak nie największe święto wszystkich fanów piłki nożnej. Startują Mistrzostwa Świata w Rosji. Oficjalna ceremonia otwarcia zaczyna się już o godz. 16:30.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl