Dziś są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

 
dodane: 21-02-2018 02:27   |   wyświetleń: 599

Konferencja prasowa Katarzyny Lubnauer w Lublinie

Katarzyna Lubnauer przyjechała do Lublina na zaproszenie przewodniczącej struktur lokalnych partii - Mai Zaborowskiej.
Konferencja prasowa Katarzyny Lubnauer w Lubliniefot. Mateusz Paśkucki 

Przewodnicząca Nowoczesnej spotkała się m. in. z Krzysztofem Żukiem.  Na konferencji prasowej poinformowała, że partia nie podjęła jeszcze decyzji o poparciu obecnego prezydenta Lublina w kolejnych wyborach samorządowych.

- Jeśli chodzi o Lublin, to decyzja jeszcze nie zapadła. Pamiętajmy o tym, że dla nas bardzo ważne jest to, czy zostaną przyjęte nasze propozycje programowe. Jeżeli zostaną one zaakceptowane, wtedy będziemy rozmawiali o personaliach. Mamy zarówno możliwość wystawienia własnego kandydata, jak i poparcia obecnego prezydenta – Krzysztofa Żuka. Oba scenariusze są rozważane.

Lubnauer zaznaczyła też, że w wyborach do sejmików Nowoczesna będzie startować w koalicji ogólnopolskiej z Platformą Obywatelską oraz ze środowiskami lewicowymi.
Taka decyzja nie dziwi. Pomimo słów Lubnauer o ideach i charakterze partii, ostatnie wydarzenia na scenie politycznej (usunięcie Ryszarda Petru ze stanowiska przewodniczącego, głosowanie w sprawie przyjęcia ustawy aborcyjnej oraz samozawieszenie się członków ugrupowania) ujawniły wewnętrzny kryzys w strukturach Nowoczesnej.

-To jest taki moment, w którym Nowoczesna jasno określa się jako ugrupowanie, które jest z jednej strony zwolennikiem Państwa, które jest sprawne, jest silne, skuteczne i dobrze zorganizowane, a z drugiej strony bardzo ważne są dla nas wszystkie wolności i prawa obywatelskie, również takie kwestie jak np. rozdział Kościoła od Państwa.

Szefowa Nowoczesnej odniosła się też, do obecnego kryzysu dyplomatycznego na linii Polska – Izrael. Zwróciła uwagę, że jej zdaniem nie powinno uprawiać się polityki historycznej a politykę dyplomatyczną.  

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z konferencji prasowej:

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)