Dziś są imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Wioletta Ekielska
dodane: 21-10-2015 13:33   |   wyświetleń: 656

Kłótnie sąsiadów o parking

Od kilku miesięcy na osiedlu Sienkiewicza w Łukowie trwa konflikt między sąsiadami. Kością niezgody jest parking.
Kłótnie sąsiadów o parking fot. Wioletta Ekielska 
Sprawa dotyczy wnęki parkingowej pomiędzy blokiem na ul. Kiernickich 4 a Wołodyjowskiego 1. Pomysł wybudowania miejsc parkingowych dla ośmiu samochodów spotkał się z gorącymi zwolennikami, ale i przeciwnikami. By konflikt zakończyć Zarząd Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizował dla zainteresowanych spotkanie.

9 grudnia ubiegłego roku do Spółdzielni wpłynęło pismo z prośbą o wybudowanie parkingu. Pod wnioskiem podpisali się mieszkańcy bloku nr 4 przy ul. Kiernickich. Zarząd spółdzielni doszedł do wniosku, że prace te mogą być wykonane podczas wykonywania właśnie w tym miejscu chodnika z kostki brukowej. Decyzja zapadła. Parking został wpisany do zaplanowanych zadań na rok 2015.

Sytuacja jednak się zmieniła, gdy do ŁSM 2 czerwca wpłynęło pismo mieszkańców bloku nr 1 przy ul. Wołodyjowskiego. Zdecydowana większość nie chce powstania parkingu pod ich oknami. Następnego dnia wpłynęło kolejne pismo podpisane przez niektórych mieszkańców "czwórki".

Ci, którzy w grudniu podpisali się pod wnioskiem o wybudowanie parkingu, teraz prosili o wycofanie ich podpisów - powiedział prezes ŁSM Tadeusz Malesa.

Podczas spotkania, które odbyło się 19 października w sali Spółdzielni, okazało się, że spór istnieje nie tylko pomiędzy mieszkańcami dwóch bloków, ale różne zdania na ten sam temat są także w obrębie mieszkań.

Małżonkowie podpisywali się pod różnymi listami - dodał prezes.

Gdy po nadesłanych pismach i przeprowadzonych z mieszkańcami rozmowach, Zarząd podjął decyzję o rezygnacji z budowy parkingu, do ŁSM zostało nadesłane kolejne pismo. Mieszkańcy bloku przy Kiernickich 4 złożyli kolejną petycję o wybudowanie parkingu. Ich argumentem jest fakt, że jako jedyny blok na os. Sienkiewicza nie posiadają parkingu dla siebie i swoich gości.

Przeciwnicy parkingu swoje zdanie opierają na innych argumentach. Twierdzą, że zmniejszy się bezpieczeństwo bawiących się na pobliskim placu zabaw dzieci czy chociażby uszczupli się i tak mała ilość zieleni.

Prowadzący spotkanie przedstawiciele ŁSM zarządzili głosowanie. Zapewnili jednak, że niezależnie od podjętej podczas głosowania decyzji, będą szukali miejsca, na którym nowe parkingi powstaną, ponieważ samochodów wciąż nam przybywa. W wyniku głosowania (przeciw - 22, za - 5) okazało się, że parkingu, który stał się kością niezgody wśród sąsiadów, nie będzie.      

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Niezwykłe odkrycie archeologiczne przy Placu Łokietka
Niezwykłe odkrycie archeologiczne przy Placu Łokietka Moneta znaleziona przy Placu Łokietka stawia pod znakiem zapytania datowanie początków osadnictwa na terenie Lublina.
The Beatles przejmą Lublin!
The Beatles przejmą Lublin! Pod koniec lipca w Lublinie po raz kolejny wybrzmią utwory Wielkiej Czwórki z Liverpoolu. Lubelscy Fani The Beatles zapraszają na Trzeci Międzynarodowy Zlot, jaki będzie miał miejsce w ostatni weekend lipca w Kozim Grodzie.
Bronowice przywitały wakacje
Bronowice przywitały wakacje W niedzielę mieszkańcy Bronowic świętowali zakończenie sezonu kulturalnego.
Niebo nad Lublinem - pogoda cotygodniowa
Niebo nad Lublinem - pogoda cotygodniowa Kto ucieszy się z wysokiej wilgotności powietrza?
Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl