Dziś są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wioletta Ekielska
dodane: 21-10-2015 13:33   |   wyświetleń: 764

Kłótnie sąsiadów o parking

Od kilku miesięcy na osiedlu Sienkiewicza w Łukowie trwa konflikt między sąsiadami. Kością niezgody jest parking.
Kłótnie sąsiadów o parking fot. Wioletta Ekielska 
Sprawa dotyczy wnęki parkingowej pomiędzy blokiem na ul. Kiernickich 4 a Wołodyjowskiego 1. Pomysł wybudowania miejsc parkingowych dla ośmiu samochodów spotkał się z gorącymi zwolennikami, ale i przeciwnikami. By konflikt zakończyć Zarząd Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizował dla zainteresowanych spotkanie.

9 grudnia ubiegłego roku do Spółdzielni wpłynęło pismo z prośbą o wybudowanie parkingu. Pod wnioskiem podpisali się mieszkańcy bloku nr 4 przy ul. Kiernickich. Zarząd spółdzielni doszedł do wniosku, że prace te mogą być wykonane podczas wykonywania właśnie w tym miejscu chodnika z kostki brukowej. Decyzja zapadła. Parking został wpisany do zaplanowanych zadań na rok 2015.

Sytuacja jednak się zmieniła, gdy do ŁSM 2 czerwca wpłynęło pismo mieszkańców bloku nr 1 przy ul. Wołodyjowskiego. Zdecydowana większość nie chce powstania parkingu pod ich oknami. Następnego dnia wpłynęło kolejne pismo podpisane przez niektórych mieszkańców "czwórki".

Ci, którzy w grudniu podpisali się pod wnioskiem o wybudowanie parkingu, teraz prosili o wycofanie ich podpisów - powiedział prezes ŁSM Tadeusz Malesa.

Podczas spotkania, które odbyło się 19 października w sali Spółdzielni, okazało się, że spór istnieje nie tylko pomiędzy mieszkańcami dwóch bloków, ale różne zdania na ten sam temat są także w obrębie mieszkań.

Małżonkowie podpisywali się pod różnymi listami - dodał prezes.

Gdy po nadesłanych pismach i przeprowadzonych z mieszkańcami rozmowach, Zarząd podjął decyzję o rezygnacji z budowy parkingu, do ŁSM zostało nadesłane kolejne pismo. Mieszkańcy bloku przy Kiernickich 4 złożyli kolejną petycję o wybudowanie parkingu. Ich argumentem jest fakt, że jako jedyny blok na os. Sienkiewicza nie posiadają parkingu dla siebie i swoich gości.

Przeciwnicy parkingu swoje zdanie opierają na innych argumentach. Twierdzą, że zmniejszy się bezpieczeństwo bawiących się na pobliskim placu zabaw dzieci czy chociażby uszczupli się i tak mała ilość zieleni.

Prowadzący spotkanie przedstawiciele ŁSM zarządzili głosowanie. Zapewnili jednak, że niezależnie od podjętej podczas głosowania decyzji, będą szukali miejsca, na którym nowe parkingi powstaną, ponieważ samochodów wciąż nam przybywa. W wyniku głosowania (przeciw - 22, za - 5) okazało się, że parkingu, który stał się kością niezgody wśród sąsiadów, nie będzie.      

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)