Dziś są imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Redakcja  
dodane: 25-04-2016 10:01   |   wyświetleń: 643

Kilka słów o mowie ciała

Czy wiesz, że 93 procent komunikatu, który przekazujesz składa się z mowy ciała i operowania głosem? Słowa to tylko 7 procent oceny przekazu przez audytorium.
Kilka słów o mowie ciała 
O mowie ciała i obronie przed manipulacją w biznesie z Maurycym Sewerynem rozmawia Monika Rąpała.

Jak szkolenie się może pomóc uczestnikom w życiu zawodowym?


Szkolenie to okazja do zdobycia praktycznych umiejętności i wiedzy na temat systemu komunikacji wykorzystywanego w pracy. Dzięki nauce mowy ciała - od form uśmiechu i mimiki, podania dłoni, poprzez postawy, które wykonujemy podczas rozmowy, aż po pozycje które przyjmujemy kiedy siedzimy –uczestnicy moich szkoleń mają szansę szybciej odczytywać emocje i prawdziwe intencje swoich parterów rozmowy. Co to oznacza? Oznacza, że są w stanie szybciej wyłapać fałsz, kłamstwo, ale też łatwiej jest im wpływać społecznie na drugiego człowieka, czyli osiągnąć szybciej lepszą sprzedaż. Szybciej nawiązują też relacje międzyludzkich. Oprócz tego skutecznie tworzą swój wizerunek.

Czy można odczytać kłamstwo w relacjach biznesowych?

W relacjach biznesowych większość ludzi potrafi bardzo ładnie kłamać werbalnie, wprowadzać drugą osobę w błąd, aby uzyskać jak najlepszy efekt finansowy. W rzeczywistości jednak większość z nas nie potrafi kontrolować swoich zachowań niewerbalnych. Często osoby, które podejrzewają kłamstwo u partnera biznesowego zaczynają obserwować jego zachowanie. W takiej sytuacji szybciej uwierzą przekazowi niewerbalnemu, niż werbalnemu. Moje szkolenie z jednej strony pomoże wyłapywać sygnały fałszu, a z drugiej strony pozwoli uczestnikowi ukryć sygnały fałszu, kiedy sam nagina rzeczywistość.

Czy dzięki szkoleniu można mieć lepsze efekty w pracy i szybciej awansować?

Podczas moich szkoleń uczestnicy dowiadują się, w jaki sposób zachowują się w relacjach międzyludzkich; w czasie rozmowy handlowej; obsługi klienta; w trakcie negocjacji. Uzyskują przewagę nad innymi, ponieważ poznają swoje własne błędy i są w stanie je wyeliminować. Doskonałym „pomocnikiem” jest praca z kamerą oraz analiza zachowań nagrywanych. Zawsze pomagam, doradzam i w żadnym przypadku nie krytykuję.

Czy szkolenia z mowy ciała i prezentacji biznesowej można wykorzystać w życiu prywatnym?

Wiele elementów moich szkoleń jest wykorzystywanych przez uczestników w życiu osobistym. Nawet proste gesty mogą mieć inne znaczenie w życiu zawodowym, a zupełnie inne w życiu osobistym, np. dotykanie włosów, dotykanie twarzy. Dzięki szkoleniom uczestnicy zyskują umiejętność budowania dobrych relacji z parterami życiowymi. Uczą się szybciej odczytywać emocje swoich partnerów, czyli ułatwiają sobie zrozumienie partnerów. Niektórzy wykorzystują mowę ciała do zwiększenia szansy na zdobycie atrakcyjnych partnerów.

W jaki sposób szkolenie się pozwala uczestnikom brać aktywny udział w życiu towarzyskim?

Większość osób, które są uczestnikami moich szkoleń to ludzie dynamiczni, młodzi i co ważne na stanowiskach managerskich. Tacy ludzie nie mają czasu, aby tracić go na nieudane randki, nieudane spotkania. Co więcej, są to ludzie, którzy szukają informacji w Internecie. Tak znajdują partnerów i inicjują randki. Tak samo czynią w biznesie,  zdobywając informację na temat swoich partnerów biznesowych. Oznacza to, że po szkoleniu będą sprawniej odczytywać elementy komunikacji niewerbalnej zaprezentowane np. w portalach społecznościowych, gdzie podstawą przekazu nie jest treść, ale zdjęcie, czyli komunikat niewerbalny.

Czym Pana warsztaty różnią się od innych szkoleń z tej tematyki? Czy według Pana mogą odmienić życie?


Na pewno życie się zmieni. W życiu zawodowym będzie znacznie łatwiej budować relacje z partnerami biznesowymi, handlować, negocjować, nawet prowadzić prezentacje publiczną, biznesową. Natomiast życie prywatne stanie się dla niektórych łatwiejsze, a dla niektórych trudniejsze, bo nie zawsze chcemy odczytywać prawdziwe intencje z mowy ciała naszego partnera. Czasami chcemy żyć w nieświadomości.

Zapraszam serdecznie internautów na szkolenie, które odbędzie się 6 kwietnia w Lublinie! Więcej informacji: http://www.wgd-pr.pl/szkolenia-oferta/309-akademia-mowcy-i-prezentera

Maurycy Seweryn - jeden z trzech najlepszych ekspertów w Polsce ds. wystąpień publicznych i mowy ciała. Od 2012 roku prowadzi badania na temat wiarygodności prezenterów w oczach polskiej publiczności. Ma na koncie ponad 6000 wystąpień publicznych. Trener biznesu - zrealizował 1000 szkoleń z tej tematyki.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)