Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Joanna Danielewicz
dodane: 12-12-2015 19:33   |   wyświetleń: 9328

Kaloryfery, piec i rękawiczki. Dziś spełnili marzenia 51 rodzin

Wolontariusze "Szlachetnej paczki" w Białej Podlaskiej rozwieźli dziś pierwsze dary. W tym roku bialski sztab przekaże prezenty 51 rodzinom. Każdy dar ma wagę ludzkiego szczęścia.
Kaloryfery, piec i rękawiczki. Dziś spełnili marzenia 51 rodzinfot. Bartek Wołoszko 
„Szlachetna paczka” w tym roku na terenie kraju zorganizowana została po raz 15-ty. Bialski sztab działał po raz piąty. W organizacji darów pobił ubiegłoroczny wynik, bo przed świętami dary zorganizowane w ramach tej akcji trafią do 51 rodzin, rok temu wolontariusze pozyskali darczyńców dla 37 rodzin.

- Akcja się rozrasta, ale i rodzin zgłaszanych do nas jest o wiele więcej. Mamy jednak bardzo rygorystyczne zasady weryfikacji, bo „Szlachetna paczka” nie jest pomocą socjalną dla rodzin, które po prostu żyją z opieki społecznej na co dzień. Filozofią naszego działania jest pomoc tym, którzy jej potrzebują, by poprawić ich los. Wsparcie dane przez naszą akcję ma być impulsem do poradzenia sobie z problemem. Z tego też względu po weryfikacji ze 116 zgłoszonych nam rodzin, wybraliśmy 51 – mówi Monika Rybaczewska, logistyk „Szlachetniej paczki” w regionie bialskim.

Wyzwania w tym roku nie były małe, udało się jednak zrealizować kilka trudnych ale bardzo potrzebnych marzeń. – Jedna z rodzin dzięki akcji będzie miała centralne ogrzewanie. Udało nam się pozyskać sponsorów, dzięki którym do rodziny trafiły kaloryfery i piec. Ale jest też rodzina, która dostała styropian do ocieplenia domu, a jedna z firm już zadeklarowała, że na wiosnę zrobi im elewację – wylicza Rybaczewska.

Marzeń nie da się jednak porównywać materialnie, bo jak wspomina Monika, dziś odwiedziła z darami rodzinę, która nie posiadała się ze szczęścia na widok darów żywnościowych, ale w jej pamięci utkwił też chłopczyk, który najbardziej czekał na ciepłą czapkę i rękawiczki. - Dostarczamy też pralki, lodówki, biurka dla dzieci. To wszystko, niby prozaiczne rzeczy, ale dla tych rodzin, to szczyt marzeń – mówi.

Dziś dary dotarły do 37 rodzin. Resztę wolontariusze rozwiozą jutro. – Jestem bardzo zadowolona, szczególnie z postawy naszych bialskich firm, bo te dary, które dostarczamy, to nie jest format reklamówki z mąką i cukrem. Na jedną paczkę składa się często kilkadziesiąt pudeł i nierzadko bardzo drogi sprzęt. Dzięki postawie bialskich przedsiębiorców, ale i spółek miejskich, pracowników magistratu i radnych miejskich mogliśmy w tym roku wesprzeć w przygotowaniu darów nie tylko rodziny z terenu działania naszego sztabu, ale nawet Międzyrzec – przyznaje Monika Rybaczewska.

Dodaje, że wśród darczyńców są tacy, którzy zdecydowali się pomóc nie jednej, a kilku rodzinom. Jeden z przedsiębiorców zadeklarował dowiezienie brykietu pięciu rodzinom.  – Myślę, że po troszę bierze się to stąd, że darczyńcy mogą sprawdzić i przekonać się, że ich wsparcie dociera dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Mamy sytuacje, że sami zawożą paczki do wspieranej rodziny i wówczas na własne oczy widzą, jakie szczęście przynieśli wraz z darami pod czyjś dach – dodaje Monika.

Bialski sztab „Szlachetnej paczki” dziękuje przy okazji dyrekcji II LO im. Emilii Plater, która udostępniła budynek szkoły, by zorganizować w nim magazyn dla zwożonych darów.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)