Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Cezary Potapczuk  / ES
dodane: 11-04-2018 10:33   |   wyświetleń: 2223

Jest śledztwo w sprawie pożaru przy ul. Ruskiej!

Prokuratura Rejonowa Lublin Północ wszczęła śledztwo ws. pożaru targowiska.
Jest śledztwo w sprawie pożaru przy ul. Ruskiej!fot. Cezary Potapczuk 

Prokuratura Rejonowa Lublin Północ wszczęła śledztwo ws. pożaru przy ul. Ruskiej. Prowadzone jest w kierunku sprowadzenia katastrofy zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie prokurator Agnieszka Kępka.

Oględziny pogorzeliska trwały kilka godzin. Śledczy wraz z biegłymi zlokalizowali trzy miejsca, z których pożar rozprzestrzenił się na cały bazar. Zabezpieczyli znalezione tam ślady i nagrania miejskiego monitoringu oraz tego, zainstalowanego na terenie bazaru. Nagrań jeszcze nie odtwarzano.

Prokuratura przesłucha kilkadziesiąt osób. Przede wszystkim kupców i przedstawicieli administracji obiektu. Wskazanie kilku miejsc gdzie pojawiły się płomienie sugerować może celowe podpalenie, nie mniej prowadzący postępowanie nie wykluczają innych ewentualności. Tymczasem poszkodowani w pożarze oraz sam administrator nie mają wątpliwości, że było to podpalenia, a sprawca bądź sprawcy mogli posłużyć się koktajlami Mołotowa.  Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w nocy z poniedziałku na wtorek. Olbrzymi pożar, z którym walczyło 60 strażaków, zniszczył niemal cały teren targowiska - w sumie kilkadziesiąt straganów i zgromadzony towar.

Straty oszacowano wstępnie na co najmniej dwa miliony złotych, ale śledczy podkreślają, że mogą być wyższe.


Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)