Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Redakcja  
dodane: 19-05-2016 13:54   |   wyświetleń: 624

Fałszywy policjant zatrzymany. Zgubiła go chciwość

Policjanci z KMP w Lublinie zatrzymali 24-letniego mężczyznę wyłudzającego pieniądze metodą na tzw. ?policjanta?. Funkcjonariusze zaplanowali zasadzkę pod jednym z banków przy ul. Jutrzenki. To właśnie w tym miejscu kobieta miała pobrać pieniądze z banku, a następnie przekazać oszustowi. 24-latek wpadł w ręce policjantów podczas próby odebrania pieniędzy. Funkcjonariusze udowodnili mu jeszcze 3 inne oszustwa na łączną kwotę prawie 100 tysięcy.
Fałszywy policjant zatrzymany. Zgubiła go chciwośćfot. KWP Lublin 
Mężczyzna został zatrzymany w miniony wtorek. Sprawą oszusta zajmowali się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu KMP Lublin. W  zatrzymaniu pomagali im kryminalni z II komisariatu.

Jak ustalili, oszust podający się za policjanta dzień wcześniej oszukał 71-letnia mieszkankę Lublina. Przez telefon powiedział jej, że funkcjonariusze rozpracowują grupę oszustów, którzy chcieli ukraść z jej konta pieniądze. Polecił jej wypłacić oszczędności. Kobieta uwierzyła w przedstawioną, przez oszusta historię. Podała mu nr komórkowy i będąc cały czas z nim w kontakcie, wpłaciła pieniądze z banków. Następnie trzykrotnie szła w umówione miejsca i pozostawiała spakowane banknoty w koszach na śmieci. Cały czas wmawiał kobiecie, że na miejscu będą również policjanci którzy będą próbowali zatrzymać przestępców. Ostatniej czwartej paczki nie przekazała ponieważ rozładował jej się telefon i nie wiedziała gdzie ma ją zanieść. 71-latka straciła w ten sposób prawie 60 tysięcy zł.

Następnego dnia oszust ponownie zadzwonił do 71-latki.Chciał, aby przekazała pieniądze, na które umówili się poprzedniego dnia, oraz aby kobieta poszła do banku i wypłaciła jeszcze ponad 50 tysięcy zł. Funkcjonariusze zaplanowali zasadzkę pod jednym z banków przy ul. Jutrzenki. To właśnie w tym miejscu kobieta miał pobrać pieniądze z banku, a następnie przekazać je fałszywemu policjantowi. Gdy wyszła z banku czekał już na nią młody mężczyzna, który miał odebrać pieniądze. W tym momencie  pojawili się policjanci którzy zatrzymali młodego mężczyznę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Lublina. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Za oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolność.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)