Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Redakcja  
dodane: 19-05-2016 13:54   |   wyświetleń: 461

Fałszywy policjant zatrzymany. Zgubiła go chciwość

Policjanci z KMP w Lublinie zatrzymali 24-letniego mężczyznę wyłudzającego pieniądze metodą na tzw. ?policjanta?. Funkcjonariusze zaplanowali zasadzkę pod jednym z banków przy ul. Jutrzenki. To właśnie w tym miejscu kobieta miała pobrać pieniądze z banku, a następnie przekazać oszustowi. 24-latek wpadł w ręce policjantów podczas próby odebrania pieniędzy. Funkcjonariusze udowodnili mu jeszcze 3 inne oszustwa na łączną kwotę prawie 100 tysięcy.
Fałszywy policjant zatrzymany. Zgubiła go chciwośćfoto. KWP Lublin 
Mężczyzna został zatrzymany w miniony wtorek. Sprawą oszusta zajmowali się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu KMP Lublin. W  zatrzymaniu pomagali im kryminalni z II komisariatu.

Jak ustalili, oszust podający się za policjanta dzień wcześniej oszukał 71-letnia mieszkankę Lublina. Przez telefon powiedział jej, że funkcjonariusze rozpracowują grupę oszustów, którzy chcieli ukraść z jej konta pieniądze. Polecił jej wypłacić oszczędności. Kobieta uwierzyła w przedstawioną, przez oszusta historię. Podała mu nr komórkowy i będąc cały czas z nim w kontakcie, wpłaciła pieniądze z banków. Następnie trzykrotnie szła w umówione miejsca i pozostawiała spakowane banknoty w koszach na śmieci. Cały czas wmawiał kobiecie, że na miejscu będą również policjanci którzy będą próbowali zatrzymać przestępców. Ostatniej czwartej paczki nie przekazała ponieważ rozładował jej się telefon i nie wiedziała gdzie ma ją zanieść. 71-latka straciła w ten sposób prawie 60 tysięcy zł.

Następnego dnia oszust ponownie zadzwonił do 71-latki.Chciał, aby przekazała pieniądze, na które umówili się poprzedniego dnia, oraz aby kobieta poszła do banku i wypłaciła jeszcze ponad 50 tysięcy zł. Funkcjonariusze zaplanowali zasadzkę pod jednym z banków przy ul. Jutrzenki. To właśnie w tym miejscu kobieta miał pobrać pieniądze z banku, a następnie przekazać je fałszywemu policjantowi. Gdy wyszła z banku czekał już na nią młody mężczyzna, który miał odebrać pieniądze. W tym momencie  pojawili się policjanci którzy zatrzymali młodego mężczyznę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Lublina. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Za oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolność.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Cześć, jestem Ubrzeg!
Cześć, jestem Ubrzeg! Dawno temu miałem wypadek. Od tamtej pory moje nóżki nie do końca działają tak jak powinny. Może na świecie jest ktoś kto pokocha mnie pomimo mojej niepełnosprawności?
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na ...
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na Placu Teatralnym przy CSK W tym roku po raz pierwszy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zorganizował własne koncerty.
Kurtki z granicy
Kurtki z granicy Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".
Rowerowe disco
Rowerowe disco Rowerzyści i rowerzystki przejadą przez miasto w rytmie disco.

Napisz do mnie

kontakt

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Czeka na nowego Pana

Cześć, jestem Ubrzeg!

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl