Dziś są imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Cezary Potapczuk  / AD
dodane: 15-04-2018 15:17   |   wyświetleń: 387

Emerytura bez podatku - ludowcy zbierają podpisy

PSL zainaugurował w Lublinie akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która emeryturę brutto zamieniłaby w netto.
Emerytura bez podatku - ludowcy zbierają podpisyfot. PSL 
Ludowcy zainaugurowali w Lublinie akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która emeryturę brutto zamieniłaby w netto. - To wyjątkowo ważna inicjatywa nie tylko dla obecnych seniorów, ale nas wszystkich. Zachęcam do wsparcia naszego projektu - mówi szef PSL w lubelskim europoseł Krzysztof Hetman. Pierwsze podpisy już zostały złożone. Projekt poparła grupa emerytów obecnych na niedzielnej konferencji. Ludowcy są zdeterminowani, bo ich propozycja jest według wyliczeń portalu www.money.pl najbardziej atrakcyjna finansowo dla najstarszych Polaków.

Inne partie też mają coś dla emerytów. Jest więc o co kruszyć kopie, każda partia ma własne propozycje. Walka o seniorów, a właściwie o ich głosy trwa i nabiera rumieńców. Jak podkreśla europoseł Hetman: emeryci swoje już zapłacili. - Przez wiele lat spora część tego, co wypracowali, trafiała do państwowej kasy. Czas, by odebrali swoje, więc zwolnijmy ich z podatków i składek. To najlepsze rozwiązanie - tłumaczył jeden z obecnych na konferencji prasowej europosła.

O projekcie "Emerytura bez podatku" mówił podczas sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej PSL PSL lider Ludowców Władysław Kosiniak Kamysz. Oświadczył, że dla jego partii jest to sprawa priorytetowa. "Nie wejdziemy w żadną koalicję, która nie zagwarantuje realizacji tego projektu, to jest nasz warunek po kolejnych wyborach parlamentarnych" - podkreślił Kosiniak Kamysz. "Emerytura bez podatku" to wzrost świadczeń o 20 proc. Szacowane koszty budżetu państwa to 20 mld zł.

Komentowane

Doczekam? (2018-04-15 19:47) 36 35   |   zgłoś do usunięcia
Doczekam czasów kiedy mnie będzie (podobnie jak emeryta niemieckiego) stać na wycieczki po świecie? No teraz nie zawsze starcza na wszystko.
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)