Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Cezary Potapczuk  / AD
dodane: 15-04-2018 15:17   |   wyświetleń: 479

Emerytura bez podatku - ludowcy zbierają podpisy

PSL zainaugurował w Lublinie akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która emeryturę brutto zamieniłaby w netto.
Emerytura bez podatku - ludowcy zbierają podpisyfot. PSL 
Ludowcy zainaugurowali w Lublinie akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która emeryturę brutto zamieniłaby w netto. - To wyjątkowo ważna inicjatywa nie tylko dla obecnych seniorów, ale nas wszystkich. Zachęcam do wsparcia naszego projektu - mówi szef PSL w lubelskim europoseł Krzysztof Hetman. Pierwsze podpisy już zostały złożone. Projekt poparła grupa emerytów obecnych na niedzielnej konferencji. Ludowcy są zdeterminowani, bo ich propozycja jest według wyliczeń portalu www.money.pl najbardziej atrakcyjna finansowo dla najstarszych Polaków.

Inne partie też mają coś dla emerytów. Jest więc o co kruszyć kopie, każda partia ma własne propozycje. Walka o seniorów, a właściwie o ich głosy trwa i nabiera rumieńców. Jak podkreśla europoseł Hetman: emeryci swoje już zapłacili. - Przez wiele lat spora część tego, co wypracowali, trafiała do państwowej kasy. Czas, by odebrali swoje, więc zwolnijmy ich z podatków i składek. To najlepsze rozwiązanie - tłumaczył jeden z obecnych na konferencji prasowej europosła.

O projekcie "Emerytura bez podatku" mówił podczas sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej PSL PSL lider Ludowców Władysław Kosiniak Kamysz. Oświadczył, że dla jego partii jest to sprawa priorytetowa. "Nie wejdziemy w żadną koalicję, która nie zagwarantuje realizacji tego projektu, to jest nasz warunek po kolejnych wyborach parlamentarnych" - podkreślił Kosiniak Kamysz. "Emerytura bez podatku" to wzrost świadczeń o 20 proc. Szacowane koszty budżetu państwa to 20 mld zł.

Komentowane

Doczekam? (2018-04-15 19:47) 44 50   |   zgłoś do usunięcia
Doczekam czasów kiedy mnie będzie (podobnie jak emeryta niemieckiego) stać na wycieczki po świecie? No teraz nie zawsze starcza na wszystko.
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)