Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

 
dodane: 16-03-2018 19:42   |   wyświetleń: 2656

Duże utrudnienia w ruchu na lubelskich drogach! WIDEO [AKTUALIZACJA]

W regionie największe problemy mają kierowcy samochodów ciężarowych, problemy występują szczególnie w miejscach gdzie podjazd jest "pod górkę".
Duże utrudnienia w ruchu na lubelskich drogach! WIDEO [AKTUALIZACJA]fot. Mateusz Paśkucki 

Miejskie Centrum Zarządzanie Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin wydało ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu oraz zawiejach śnieżnych.

Prognozy wskazują, że obecnie opady śniegu są umiarkowane. Przewiduje się, że przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 10 do 20 cm, a lokalnie nawet do 25 cm. Wiatr wieje ze średnią prędkością od 25 do 30 km/h, miejscowo dochodzi do 60 km/h.

Sytuacja na lubelskich drogach jest trudna. Z uwagi na zamiecie śnieżnie widoczność jest zdecydowanie ograniczona a ulice są śliskie. Na drodze nr DK 74 m. Oblęcin ( gm. Trzydnik Duży) droga jest zablokowana. Aktualnie nie ma możliwości objazdu. Z uwagi na śliską nawierzchnię auta nie mogę wyjechać w górę. Przewidywany czas utrudnień obowiązuje do odwołania.

Na drodze S17 ruch jest utrudniony z uwagi na słabą widoczność. Auta poruszają się z prędkością maksymalnie 50 km/h. Doszło tam już w tej chwili do pięciu kolizji. Droga na tę chwilę jest przejezdna, choć występują miejscowe utrudnienia. W regionie największe problemy mają kierowcy samochodów ciężarowych, problemy występują szczególnie w miejscach gdzie podjazd jest „pod górkę”.  

Aktualne zablokowana jest droga krajowa nr 63. W miejscowości Biała doszło do zderzenia dwóch aut, dwie osoby zostały ranne. Policja wyznaczyła objazd przez Borki, Wolę Osowińską i Ulan-Majorat. Występują też problemy na krajowej siedemnastce w kierunku Lublin – Zamość. W miejscowości Łopiennik i Izbica na wzniesieniach utknęły samochody ciężarowe. TIR-y blokują też drogę z Lublina do Lubartowa.


W Lublinie utrudnienia powodowane są głównie przez trolejbusy oraz autobusy, które mają problemy przy skręcaniu i poruszaniu się na wzniesieniach. Problemy są na ul. Roztocze, gdzie autobus wpadł w poślizg i zblokował jeden pas ruchu. Nie pomaga też nierozważna jazda kierowców aut osobowych. Do jednej z takich kolizji doszło dzisiaj m. in. na ul. Jana Pawła II (samochód osobowy wpadł w poślizg i wjechał w słup). Dodatkowo linie autobusowe odnotowują nawet godzinne opóźnienia względem obowiązujących rozkładów jazdy.  

Intensywne i mokre opady śniegu powodują też śliską nawierzchnię na chodnikach i ścieżkach rowerowych.   Wydane ostrzeżenie obowiązuje do jutra (17 marca) do godziny 8:00.Poniżej materiały wideo z sobotniego popołudnia (ulice Lublina i droga krajowa DK19):

Video

Komentowane

Niezmotoryzowany :) (2018-03-17 07:48) 318 340   |   zgłoś do usunięcia
A za oknem pięknie, słonecznie, śnieżnie i optymistycznie. Cóż za cudowny sobotni poranek! W ręku kubek z kawą, w kominku ogień. Żyć nie umierać! :)
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)