Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

 
dodane: 16-03-2018 19:42   |   wyświetleń: 3063

Duże utrudnienia w ruchu na lubelskich drogach! WIDEO [AKTUALIZACJA]

W regionie największe problemy mają kierowcy samochodów ciężarowych, problemy występują szczególnie w miejscach gdzie podjazd jest "pod górkę".
Duże utrudnienia w ruchu na lubelskich drogach! WIDEO [AKTUALIZACJA]fot. Mateusz Paśkucki 

Miejskie Centrum Zarządzanie Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin wydało ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu oraz zawiejach śnieżnych.

Prognozy wskazują, że obecnie opady śniegu są umiarkowane. Przewiduje się, że przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 10 do 20 cm, a lokalnie nawet do 25 cm. Wiatr wieje ze średnią prędkością od 25 do 30 km/h, miejscowo dochodzi do 60 km/h.

Sytuacja na lubelskich drogach jest trudna. Z uwagi na zamiecie śnieżnie widoczność jest zdecydowanie ograniczona a ulice są śliskie. Na drodze nr DK 74 m. Oblęcin ( gm. Trzydnik Duży) droga jest zablokowana. Aktualnie nie ma możliwości objazdu. Z uwagi na śliską nawierzchnię auta nie mogę wyjechać w górę. Przewidywany czas utrudnień obowiązuje do odwołania.

Na drodze S17 ruch jest utrudniony z uwagi na słabą widoczność. Auta poruszają się z prędkością maksymalnie 50 km/h. Doszło tam już w tej chwili do pięciu kolizji. Droga na tę chwilę jest przejezdna, choć występują miejscowe utrudnienia. W regionie największe problemy mają kierowcy samochodów ciężarowych, problemy występują szczególnie w miejscach gdzie podjazd jest „pod górkę”.  

Aktualne zablokowana jest droga krajowa nr 63. W miejscowości Biała doszło do zderzenia dwóch aut, dwie osoby zostały ranne. Policja wyznaczyła objazd przez Borki, Wolę Osowińską i Ulan-Majorat. Występują też problemy na krajowej siedemnastce w kierunku Lublin – Zamość. W miejscowości Łopiennik i Izbica na wzniesieniach utknęły samochody ciężarowe. TIR-y blokują też drogę z Lublina do Lubartowa.


W Lublinie utrudnienia powodowane są głównie przez trolejbusy oraz autobusy, które mają problemy przy skręcaniu i poruszaniu się na wzniesieniach. Problemy są na ul. Roztocze, gdzie autobus wpadł w poślizg i zblokował jeden pas ruchu. Nie pomaga też nierozważna jazda kierowców aut osobowych. Do jednej z takich kolizji doszło dzisiaj m. in. na ul. Jana Pawła II (samochód osobowy wpadł w poślizg i wjechał w słup). Dodatkowo linie autobusowe odnotowują nawet godzinne opóźnienia względem obowiązujących rozkładów jazdy.  

Intensywne i mokre opady śniegu powodują też śliską nawierzchnię na chodnikach i ścieżkach rowerowych.   Wydane ostrzeżenie obowiązuje do jutra (17 marca) do godziny 8:00.Poniżej materiały wideo z sobotniego popołudnia (ulice Lublina i droga krajowa DK19):

Video

Komentowane

Niezmotoryzowany :) (2018-03-17 07:48) 406 436   |   zgłoś do usunięcia
A za oknem pięknie, słonecznie, śnieżnie i optymistycznie. Cóż za cudowny sobotni poranek! W ręku kubek z kawą, w kominku ogień. Żyć nie umierać! :)
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)