Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

 
dodane: 25-02-2018 19:00   |   wyświetleń: 1433

Denis Urubko opuścił bazę i samotnie wyruszył w kierunku szczytu K2 - aktualizacja

Krzysztof Wielicki - kierownik zimowej wyprawy na K2 poinformował, że Denis Urubko podjął próbę samodzielnego wejścia na szczyt drugiej co do wielkości góry świata.
Denis Urubko opuścił bazę i samotnie wyruszył w kierunku szczytu K2 - aktualizacjafot. Facebook Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera 

Krzysztof Wielicki – kierownik zimowej wyprawy na K2 poinformował, że Denis Urubko podjął próbę samodzielnego wejścia na szczyt drugiej co do wielkości góry świata.

Urubko podjął decyzję samodzielnie – bez zgody kierownictwa. Rzecznik wyprawy, Michał Leksiński, w rozmowie z TVN24 poinformował, że himalaista dziś spróbuje dotrzeć na wysokość obozu trzeciego – tj. 7200 m n.p.m.. Kontakt z Denisem Urubko jest utrudniony. Po rozpoczęciu wspinaczki nie chciał rozmawiać z kierownikiem wyprawy Krzysztofem Wielickim. Na tę chwilę brak jakichkolwiek informacji od himalaisty.

Przypominamy, że K2 to drugi co do wysokości szczyt świata, znajdujący się w Karakorum. Jeszcze nigdy nie został zdobyty zimą. Zimowa ekspedycja na K2 wspina się na ośmiotysięcznik ścianą północno-wschodnią. Jest to najdłuższe podejście, jednak nie występują na nim praktycznie trudności skalne, co w warunkach zimowych jest ważne. Największym problemem są niskie temperatury i silne wiatry. Na samym szczycie temperatura spada nawet do -55 stopni Celsjusza a siła wiatru może dochodzić tam do 250 km/h. Atak szczytowy w takich warunkach jest niemożliwy. Himalaiści czekają ze zdobyciem szczytu na tzw. okno pogodowe. Warunki umożliwiające zdobycie K2 zimą to wiatr wiejący ze stała siła około 30 km/h.

Do tej pory odbyły się trzy ekspedycje zimowe na drugi szczyt świata, ostatnia w 2012 roku, żadnej z ekip nie udało się zdobyć góry liczącej 8611 m n.p.m..

Aktualizacja: 26.02.2018
Denisowi Urubko nie udało się przeprowadzić ataku szczytowego. Obecnie przebywa w obozie C2.K2 / źródło: wikipedia


Komentowane

olimpijcczyk (2018-02-26 22:02) 83 87   |   zgłoś do usunięcia
dlaczego zejścia są najgorsze? zjechałbym na sankach
Xmen (2018-02-27 08:33) 88 93   |   zgłoś do usunięcia
Jaki to ma zwiazek z lublinem?
Lublin Lublin (2018-03-03 18:49) 85 77   |   zgłoś do usunięcia
Xmen taki to to związek ze ludzie w Lublinie też się interesują ta wyprawa i dzięki temu jesteśmy na bieżąco z wydarzeniami.
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)